Krótko i zwięźle: muszę wymienić CPU i MOBO. Zamiana będzie z i7-8700K & Z370 na mocny Alder Lake.

CEL: płynne granie w 4K. Monitor 4K i GPU 3080 Ti + 2x16GB RAM już jest.

Optymalnie będzie???
#1 i7-12700K + MSI PRO Z690-A / Gigabyte Z690 GAMING X
ffallen - Krótko i zwięźle: muszę wymienić CPU i MOBO. Zamiana będzie z i7-8700K & Z3...

źródło: comment_1643145126UaSjQgj9r2I73HIwB0Z6WW.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ffallen: Miej tylko świadomość że mocarne GPU może też wytworzyć trochę więcej ciepła w obudowie, więc swoje też dołoży. Oczywiście jeśli dasz dobre wentylatory w odpowiedniej ilości, to temu możesz przynajmniej częściowo zaradzić. Jeśli nie szukasz niczego RGB, to świetne są Arctic P14 np. PWM - świetny stosunek ceny do wydajności
  • Odpowiedz
@ffallen: 12900k nie warto jeśli komp tylko/głównie do grania - popatrz sobie na benchmarki po prostu np. Hardware Unboxed na yt - 12700k osiąga praktycznie takie same wyniki, różnica klatek to chyba max 5% za sporo więcej kasy i stopni Celsjusza ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak wspomniane wyżej, w wyższych rozdzielczościach gpu się poci bardziej i tak niż procek. Sprawdzałeś czy ddr5 da się wgle
  • Odpowiedz
Ktoś ma kartę na sprzedaż z min 2-3GB za tak 200-350zł i może mu się kurzy, bo to coś starego? 2GB mi trzeba tylko do programów graficznych, nie musi to być jakaś bardzo mocna karta, ale też bez jaj że coś wartego 50zł kupię za 300.

Najlepiej proszę pisać prywatną wiadomość, bo trolle i dzieciaki kochają zaśmiecać wątki :)

Kupuję tylko za pobraniem, dlatego zeszłe oferty nie doszły do skutku.

#pc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majk3l: @nowywinternetach:
Szczerze to nie tak że nie ma opcji, ale są takie których bym już nie polecał.
w takim budżecie to zostały jakieś GTX 960 albo RX 460/560. Tylko wiele jest uszkodzonych lub różnej jakości (ryzykownych). Jak np taka: https://allegrolokalnie.pl/oferta/chinski-geforce-gtx-960-4gb-ldb
Bardziej bym chyba polecał jakieś APU np 3400g, ze względu że część tych kart nie jest już wspierana lub kończy się ich support.
  • Odpowiedz
Mam w dokumencie mnóstwo definicji. Jest jakaś opcja, aby mi zaznaczyło (do skopiowania)TYLKO KAŻDY PIERWSZY WYRAZ Z KAŻDEGO AKAPITU?

Na przykładzie:
Polska - Warszawa
Niemcy - Berlin
Francja
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XGPpl - Besiege kolejną grą, która wyląduje w Xbox Game Pass w dniu konsolowej premie...

źródło: comment_1643109375pGH5zV5XSHvBaMfDAZvJfc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SeoGuy: A nie myślałeś może o jednym większym 21:9?

Znaczy to też kwestia w jakie gry zamierzasz grać, no bo jeśli FPS, to może się nie nadać, ale do programowania, myślę, że jak najbardziej. Raczej teraz bardziej popularne są 21:9 duże, niż zestaw 3 monitorów.
  • Odpowiedz
Witam, wiecie może czy dostępne są gdzieś pady Xbox One oprócz strony xboxa? Bo co nie wejdę w sklep to wszędzie sprzęt wycofany i tylko dostępne podróby. I pytanie jeżeli nie oryginalny pad to, który pad jest warty uwagi z tych podrób i drugie pytanie czy stacje dokująca mogę kupić dowolną czy jak to działa bo do tej pory czały czas po kablu leciałem i się zastanawiam nad przjeściem na akumulatory. Z
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

XGPpl - Gra Dreamscaper zawita do Xbox Game Pass w dniu "Xboxowej" premiery.

Link ...

źródło: comment_1643053069Exfp5nWW0fP6jFniI9XzDD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pc #windows #komputery #zagadka

Musiałem reanimować laptopa. Wyjąłem więc z niego dysk (SSD 2,5 cala jakby co), włożyłem do drugiego komputera i przekopiowałem pliki.
Dysk wraca do laptopa. "Zaorany" GParted, czysta instalacja Windows. Dysk wędruje ponownie do drugiego komputera, kopiuję pliki w drugą stronę.
Dysk znowu wraca do laptopa. Laptop się włącza. Plików nie ma, wolnego miejsca tyle, co przed kopiowaniem.
Jak to możliwe?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@extaza161: Coraz lepsze widze tu akcje - kierunek strategii geopolitycznej Polski ma być wybierany na podstawie obrażania w grach online gdzie jest nadreprezentacja frustratów z piwnicy nie panujacych nad nerwami.
  • Odpowiedz
@extaza161: Zaraz tym małorusinom Ruskie zrobią Wołyń, więc spox ( ͡° ͜ʖ ͡°) To ludzie z kompleksami niższości, pobluzga sobie, a następnego dnia do roboty kible czyścić u pana Polaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Mireczki, mam pytanie: jaką stronkę do oceniania gier i dostosowania rekomendacji polecacie? Coś jak filmweb dla filmów i seriali (wiem też, że mają gry, ale czy to w ogóle pyknęło?) czy lubimyczytać lub biblionetka dla książek. Może być anglojęzycznie.

#gry #pc
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miniu30: uczciwemu zawsze piach w oczy. Z torrentów nie będę ściągał a płytkę nie wiem czy jeszcze odszukam. Dlatego właśnie liczyłem na to że wyszła może jakaś gra ze zbliżonymi mechanikami o której po prostu nie słyszałem.
  • Odpowiedz
Mireczki potrzebuję kamery internetowej do rozmów.
Ceny widzę poszybowały w górę, nie mniej totalnie nie mam odniesienia, bo nigdy nie używałem (była w laptopie).

Wymagania?
- mocowanie na obramowaniu monitora
- do 250 cbl
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaahl75: 5 oczywiście, mi ostro siadła bo zacząłem grać jak akurat zaczęła się ta cała afera z covidem, puste półki w sklepach, pusto na ulicach, ludzie wystraszeni co będzie jutro... Wszystko się w pasowało w taki apokaliptyczny klimat ;)
  • Odpowiedz
Mirki szukam tytuły gry z młodości, za cholerę nie moge sobie przypomnieć. Ze szczegółowo które pamietam to:
- FSP
- sceneria głównie zimowa
- chyba inny świat (?)
- przyszłość futurystyczna
- strzelało się do wrogów którzy mieli taki jakby weak spot pomarańczowy.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie teraz najlepiej pytać się o poradę co do wyboru sprzętu komputerowego? Kiedyś pytało się na jakimś forum pclab czy innym, nadal tak się robi?
Bo szukam słuchawek do 300zł. Sam nie mam za bardzo o tym takiego pojęcia, a chciałbym wybrać najlepszy możliwy sprzęt do swoich celów (muzyka orkiestralna, pianino cyfrowe, filmy)
#pytanie
#pytaniedoeksperta
#hardware
#komputery
#pc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć mirki, chce zupgredować mojego laptopa (jest to Lenovo L340) chodzi o dołożenie pamięci RAM, jednak pytanie nasuwa się takie, że mam tutaj taktowanie pamięci na poziomie 2400, jest to 8 GB. Mogę zamienić tą kość na pamięć o pojemności 16 GB z taktowaniem 2666?
#ram #pc #laptop #pcmasterrace #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@macieeek77: w teorii czasem wyższe taktowanie będzie tańsze niż niższe, a potem łatwiej możesz odsprzedać. Wyższe taktowanie zbije sobie do bazowych 2400MHz. Dodatkowo sprawdź czy aby na pewno obsłuży Ci w jednej kości 16GB(tak wynika z tego co napisałeś, że masz zamiar wrzucić 1x 16GB) bo z tego co mi się wydaje L340 obsługuje jedynie 16GB( w wariantach 4lutowane + 8GB dorzucone\ 4lutowane4GB dorzucone\ wersja 2x wolne gniazdo jako 2x8)
  • Odpowiedz