Potrzebuje pomocy bo sam już się zgubiłem. Mój komputer nie włącza się. Klikam "power" i nic nie startuje. Na razie doraźnym rozwiązaniem, które znalazłem jest wypięcie wszystkiego oprócz kabla zasilającego i odczekanie ~5 min. Chciał bym jednak znaleźć przyczynę.

Jak już wystartuje to nie ma żadnych problemów. Nie wyłącza się, nie przegrzewa i może działać nawet kilka dni.

Próbowałem już aktualizacji BIOS-u, chipsetu - zrobiłem nawet format. Fizycznie wewnątrz obudowy wszystko jest
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Słaba bateria bios - wymień
Reset biosu - wyjmij bateryjke na 1 min
Test pamięci ram (wymiana) - program MEM Test
Wymiana zasilacza
Ciężko powiedzieć co jest grane...
Miałem podobny problem i wyszło mikropęknięcie płyty głównej - jak róg płyty naciskałem to komputer startował.
  • Odpowiedz
Uszanowanko, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postanowiłem co jakiś czas wrzucać jedną z gier, w które grałem kiedykolwiek zaczynając od mojego roku urodzenia, a następnie wydaną w kolejnym roku i tak dalej.

Rok 1994, pięć lat stuknęło, zaczynam coraz bardziej ogarniać granie w gry pod okiem dwóch braci (jak dadzą mi pograć rzecz jasna ( ͡º ͜ʖ͡º) )

Dzisiejsza gra to Fury of The
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BUS_pl: i znowu wspomnienia z amigi, choć pamiętam w zasadzie niewiele poza to że tym czerwonym dało się jeść ściany, o czym sam zresztą wspomniałeś.
  • Odpowiedz
Cześć, mama ma problem z załadowaniem windowsa. Prawdopodobnie wyłączyła komputer w trakcie ładowania systemu. Standardowo, czarny ekran i dwie opcje:
"Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia (zalecane)
i niżej: "Uruchom system Windows normalnie".
Po wybraniu drugiej opcji, na ułamek sekundy pojawia się jakiś pasek ładowania i z powrotem ten sam czarny ekran z dwiema opcjami. Mozna tak w nieskończoność.
Przywracanie wersji windowsa sprzed 2 dni nic nie pomogło.
Informacje o błędach w załączonym obrazku
Brzuchol00 - Cześć, mama ma problem z załadowaniem windowsa. Prawdopodobnie wyłączyła...

źródło: comment_1646493303pJeeUqCzAhNCNmKu7O5q7Z.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Brzuchol00: Komputer nie może załadować systemu i nie można się przy jego pomocy dostać do plików.

Moim zdaniem pozostaje reinstalacja systemu - tylko w ten sposób można utracić ważne dane jeśli sformatuje się partycję na której jest system i dane.

Dlatego proponowałbym podłączyć dysk z tego komputera jako zewnętrzny przy pomocy jakiegoś adaptera satowskiego do innego komputera który system ma sprawny i w ten sposób przekopiowanie z niego danych.

Można
  • Odpowiedz
@Brzuchol00: Wiem tylko tyle, że można na pendriwie zrobić linuxa - jako system operacyjny odpalający się z pendriwe coś na wzór live CD.

Nie jest on faktycznie zainstalowany na dysku - no i dobrze, bo mogłą by instalacja nadpisać istotne dane, ale odpala się jako pełnoprawny system operacyjny.
Zapewne jest to proste do zrobienia i odpalenia.
Tyle zielonego pojęcia niemam o tym systemie operacyjnym i jak się nim obsługiwać - jednak interfejs graficzny
  • Odpowiedz
Mirki, problem, mam płytę główną #gigabyte Z170-HD3P, która ma 6 gniazd #sata + 1 x M2 (z którego do tej pory nie korzystałem). Gdy mam podpięte 6 dysków pod sata to nie ma problemu wszystko jest ok, problem się zaczyna gdy wepnę dysk pod M2, wówczas odłącza mi jedno z gniazd SATA i jeden z tamtych dysków jest niewidoczny. To normalne? Jedno z SATA jest zamiennie używane z
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@weezyxboss Wszystkie ścigałki (obecnie królem jest Forza Horizon, ale polecam też np. NFS Hot Pursuit- 2010, remaster jest chyba identyczny, Wreckfest- duchowy spadkobierca serii FlatOut, którą poza gównianą 3 też polecam), Tomb Raidery, Batmany, Assasyny, A plague tale, Detroit Become Human (tu pad jest wręcz konieczny), seria Dishonored i pewnie jeszcze wiele innych, ale już mi się wymieniać nie chce
  • Odpowiedz
XGPpl - 3 gry za darmo w Xbox Store! Warto za pamięci dopisać je do swojego konta.

...

źródło: comment_16463407898aFsBptuEyoowNGGJ1ggDq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy planuje kupić sobie pada do komputerka i teraz mam dylemat kiedyś mialem pada #ps4 i mam taki mały odbiornik bluetooth kiedyś ściągałem program i wszystko śmigalo fajnie ale teraz chciałe sobie kupić pada od #ps5 i czy taki mały p--------k wystarczy by swobodnie grać na #pc czy raczej odpada ? #pcmasterrace
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ktoś wciąż zwlekał z kupnem sprzętu, bo liczył na obniżki cen to elo xD

Sama Ukraina jest największym na świecie producentem neonu, koniecznego w produkcji CPU i GPU, a razem z Rosją odpowiadają za 30% światowej produkcji miedzi i metali ziem rzadkich.

W piątek na fali FOMO kupiłem zestaw w Komputroniku za 4500 PLN, dziś ten sam zestaw kosztuje 5500 xD

#komputery #pc
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

⚔️ Cylerianczycy ⚔️

Karta postaci – Quest Log
Zrealizowaliśmy kolejną propozycję z kanału "pomysły" na naszym discrodzie.
Karta postaci na stronie została wzbogacona o nowe informacje – między innymi o listę najpopularniejszych questów na Cylerii. Dzięki temu wybór oferty na Char Bazaarze powinien być wygodniejszy. Dodatkowo na kartach postaci możecie tez zobaczyć HP oraz MP danego gracza w liczbach – takie rozwiązanie stanowi alternatywę dla komendy !info nick, którą można wpisać tylko
Cyleriapl - ⚔️ Cylerianczycy ⚔️

Karta postaci – Quest Log 
Zrealizowaliśmy kolejn...

źródło: comment_1646167437zoqBSLYIUtFnPGZ4mqSYaD.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

POTĘŻNE ROZDAJO
Tak sie składa ze jestem w posiadaniu kodu na dzisiejsza premierę Shadow Warrior 3 ()
Kody mam na PC (Steam) PS i XB.
Wygrany jest jeden i będzie wybrany przez #mirkorandom
Zasady sa proste! Dajesz plusa,bierzesz udział w #rozdajo ! Zielonki won!
Koniec zapisów 02.03.2022
Sieniu - POTĘŻNE ROZDAJO
Tak sie składa ze jestem w posiadaniu kodu na dzisiejsza pr...

źródło: comment_1646150326CyobsEv2snh9POl3QQE9n4.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NdFeB: Cumplu to polskie studio robi :)
Polecam sprawdzić cała trylogie. Aktualnie 1 i 2 da się dostać w śmiesznie niskiej cenie. Teksty Lo Wanga robią robotę ()
  • Odpowiedz