Super swietnie? No więc nie bardzo!
Okazuje się, że gdy warunki są sprzyjające, to polska sieć energetyczna okazuje się za słaba do rozprowadzenia tego zielonego naprodukowanego prądu. Zarządzane są wyłączenia elektrowni wiatrowych i słonecznych, żeby nie przeładować sieci. Super biznes, nie ma co
https://enerad.pl/znowu-za-duzo-pradu-pse-wylaczyly-oze-ale-beda-rekompensaty/























W Sierpcu (woj. mazowieckie) planowana jest budowa biogazowni przemysłowej o mocy 1,9 MW. Mimo że inwestycja ma przynieść lokalne źródło energii i nowe miejsca pracy, 399 mieszkańców podpisało petycję protestacyjną. To pokazuje, jak trudno dziś pogodzić zieloną transformację z akceptacją społeczną...
https://swiatoze.pl/mieszkancy-kontra-biogazownia-19-mw-czystej-energii-ale-nie-w-sasiedztwie/
#sierpc #oze #mazowieckie
źródło: soze_aktualne zdjęcie_portal_1800x900 (4)
Pobierz