Wpis z mikrobloga

Fotowoltaika, bilans 3 lat. Czy zamontowałbym ponownie na nowych zasadach rozliczania fotowoltaiki?

https://www.youtube.com/watch?v=ZAOO4XzhzhM

Moja instalacja fotowoltaiczna leży już na moim dachu 4 rok, a przepracowała dotychczas ponad 36 miesięcy dlatego mogę podzielić się z wami osiągniętymi uzyskami. Dowiecie się ile zaoszczędziłem przez ten okres i jak szybko zwróci mi się ta inwestycja. Powiem też czy obecnie, już na nowych warunkach rozliczeniowych zdecydowałbym się na fotowoltaikę. Jak szybko zwróci się inwestycja nowym klientom, oraz co zrobić aby czas zwrotu był jak najkrótszy, a instalacja nam się nie wyłączała z powodu wysokiego napięcia w sieci.

#telchina #fotowoltaika #budujzwykopem #energetyka #inwestycje #oze
telchina - Fotowoltaika, bilans 3 lat. Czy zamontowałbym ponownie na nowych zasadach ...

źródło: comment_16585170656BWzCsMBtBtjdR4DbPUOo0.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@telchina: możesz powiedzieć skąd twoje przekonanie że magazyny energii będą taniec?

Pierwszy art brzegu:
Ceny litu się rozszalały: w 2021 roku 17 000 dol. za tonę, teraz 81 000 dolarów/tona. Nie będzie tanich elektryków
  • Odpowiedz
  • 2
W tym roku ceny większości surowców wystrzeliły do góry. Ale to nie będzie trwało wiecznie i kilka lat wszystko wróci do normy. Do tej pory akumulatory taniały 20 procent rocznie.
  • Odpowiedz
@Mateos2: z akumulatorami jak z mieszkaniami, ceny nie będą się zmniejszać ale wartość już może troszkę spaść. Czyli w PLN na pewno nie będzie mniej ale np w chlebach może wyjść już kilka % mniej.
@telchina: magazyny będą się opłacać nie z powodu tego że z powodu tego że taniej będzie można je zakupić tylko dlatego że cena prądu będzie kosmiczna, a wtedy kiedy będzie się ją wysyłało
  • Odpowiedz
@zibizz1: ból jest tylko taki że boom na baterie się zrobił potężny w kilku branżach i to automatycznie winduje cenę.
Z wartością masz rację, ale USD/PLN dołoży swoje

Ale zgadzam się, kosmiczna cena prądu lub jego brak spowoduje totalnie inne postrzeganie ceny.
Po 12h bez prądu człowiek inaczej wycenia wartość stałego zasilania:)
  • Odpowiedz
@zibizz1: Sytuacja się zmieni od 2024r kiedy będzie rozliczanie cen z PV po cenach godzinowych. Inteligentne magazyny będa oddawały prąd kiedy jest on najdroższy, np. tak jak teraz po 1.7 zł za kWh.
  • Odpowiedz
  • 3
@eternalzz w filmie mówię że zamontowałbym ponownie. Ceny prądu poszybowały do góry, więc instalacja obecnie sie spłaca nawet szybciej niż na starych zasadach
  • Odpowiedz