Jest tu jakiś specjalista odnośnie #prawo #finanse #oc #ubezpieczenia. W listopadzie doszło do szkody nie z mojej winy. Została spisana umowa, przyjechał Pan na oględziny, spisaliśmy dokumenty. Wszystko ok. Wycena, która mnie nie satysfakcjonuje. Odwołanie. Tu zaczyna się problem. Według ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego, odpowiedzi należy udzielić do 30 dni, a w szczególnych przypadkach 60 dni. Dostałem odpowiedź 30
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
conus
- 1

eaxene
via iOS- 1
@conus: znaczy ty dobrze liczyłeś, ze minął termin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
conus
- 1
@eaxene Czyli wszystko jest dobrze, w sensie, że mogę to użyć jako argument przeciwko ubezpieczycielowi. Bo już zrobiło mi się gorąco, że źle policzyłem, a TU dotrzymało terminu.
Mircy,
jakiś czas temu służbowym autem porysowałem podobno auto jakiegoś typa. Nawet tego nie zauważyłem, ale typ spisał nr i była policja itp itd, więc się przyznałem dla świętego spokoju i dostałem już grzywnę z sądu i nawet obyło się bez punktów karnych, ale jest inna sprawa.
Otóż ubezpieczyciel auta służbowego przysłał mi teraz rachunek za naprawę tamtego auta. Jakieś roszczenie regresowe... Wiecie jak można pomóc?
#motoryzacja #oc
jakiś czas temu służbowym autem porysowałem podobno auto jakiegoś typa. Nawet tego nie zauważyłem, ale typ spisał nr i była policja itp itd, więc się przyznałem dla świętego spokoju i dostałem już grzywnę z sądu i nawet obyło się bez punktów karnych, ale jest inna sprawa.
Otóż ubezpieczyciel auta służbowego przysłał mi teraz rachunek za naprawę tamtego auta. Jakieś roszczenie regresowe... Wiecie jak można pomóc?
#motoryzacja #oc
@stopaotestuje zaplacic. przyznales sie jednoczesnie do ucieczki, twoje oc nie obowiazuje w tej sytuacji i musisz sam za to zaplacic
@Oscar_Goldman jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
@dawid3012 dziękuję za polecenie :)
@dawid3012 dziękuję za polecenie :)
- 1
Mirki, wypowiadal ktos umowe o #ubezpieczenie #oc w #pzu droga mailowa? Cwaniaki na wlasnej stronie po wiecej informacji kaza sie z nimi skontaktowac, natomiast wszelkie wyniki w google mowia, ze nic nie stoi na przeszkodzie, by wlasnie ta droga taki dokument przeslac - byle byl to skan, z wlasnorecznym podpisem.
- 1
Mirki znający się na kruczkach dotyczących aut, złomowanie, OC itd. mam pytanie.
Miałem dziś nieprzyjemny incydent z autem, tylko ja ucierpiałem, a właściwie mój samochód. Auto praktycznie do kasacji, bo nie opłaca się robić. Nie mam AC. Mimo wszystko nie dałem auta na złomowanie, bo silnik sprawny, duża część auta nada się do odsprzedaży. Planuję go puścić do jakiegoś Janusza docelowo na części. Wezwałem jednak lawetę z assistance. Byłem jeszcze trochę otumaniony,
Miałem dziś nieprzyjemny incydent z autem, tylko ja ucierpiałem, a właściwie mój samochód. Auto praktycznie do kasacji, bo nie opłaca się robić. Nie mam AC. Mimo wszystko nie dałem auta na złomowanie, bo silnik sprawny, duża część auta nada się do odsprzedaży. Planuję go puścić do jakiegoś Janusza docelowo na części. Wezwałem jednak lawetę z assistance. Byłem jeszcze trochę otumaniony,
Dzis na parkingu wjechał we mnie gość cofając, pęknięty mam zderzak, urwany zaczep od strony koła i pęknięte jedno mocowanie lampy, klosz jest cały. Spisaliśmy papier o jego winie. Jeżeli zgłoszę do ubezpieczyciela i przyjedzie rzeczoznawca to ile plus minus może kosztować naprawa? Samochód to Audi A3 8l 98r
#oc #ubezpieczenia #samochody #kiciochpyta
#oc #ubezpieczenia #samochody #kiciochpyta
- 0
@bigger: nie, nawet ryski nie ma, lekko puknął bo zobaczyłem, że nie zatrzymuje się i zacząłem cofać, słaby Janusz ze mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 0
@Mankitifika: lampa 200-500 zl, zderzak 200-800 zl, malowanie zderzaka 300 - 1000 zl. Do tego plastiki i zaczepy jak ktorys pekl.
- 1
Mircy, pytanie mam. Czy w #gdansk lub ogólnie w #trojmiasto macie wartego polecenia agenta ubezpieczeniowego? A może na mirko jest ktoś ogarnięty w temacie?
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
- 0
- 1
@czarnawrona: ja ubezpieczam dom, życie i samochody u Iwony Stępniak na Osowej
ale w tym roku znalazłem agenta w Wejherowie (samo auto)
był korzystniejszy. Nie mniej p. Iwonę wciąż polecam
ale w tym roku znalazłem agenta w Wejherowie (samo auto)
był korzystniejszy. Nie mniej p. Iwonę wciąż polecam
- 2
- 2
Jestem w szoku.
Spodziewalem sie duzo wiekszej kwoty sadzac po ilosci newsow na temat podwyzek, a tu prosze: 616 cebulionow za #oc w Warcie.
Czuje dobrze czlowiek.
#ubezpieczenia
Spodziewalem sie duzo wiekszej kwoty sadzac po ilosci newsow na temat podwyzek, a tu prosze: 616 cebulionow za #oc w Warcie.
Czuje dobrze czlowiek.
#ubezpieczenia
konto usunięte via Android
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Jimmyjim: ciesze sie, ciesze.
Mirki pytanie, miałem kolizję w zeszłym tygodniu, kobieta wjechała mi z krajówki przez wysepkę dla pieszych w maskę, wszystko zgłoszone, czekam na rzeczoznawcę do oględzin, ale muszę dojeżdżać do pracy. Przysługuje mi podobno auto zastępcze z ubezpieczenia sprawcy, czy wiecie na ile i czy koszty samochodu zastępczego będą potrącone od wypłacanej szkody?
#kiciochpyta #oc #ubezpieczenia #kolizja #pytanie
#kiciochpyta #oc #ubezpieczenia #kolizja #pytanie
- 0
@Kreciszcz: na okres niezbędny do przywrócenia Twojego pojazdu do stanu poprzedniego
- 0
@Kreciszcz: nie wiem ale ostatnio jak byś w tagu poszukal to jakiś Mirek prowadził wojnę o odszkodowanie i było to pięknie opisane
Edit:
http://www.wykop.pl/wpis/21601583/dzis-dostalem-pelne-podsumowanie-kosztow-w-zwiazku/
Ten Mirek pewnie wie już wszytko
Edit:
http://www.wykop.pl/wpis/21601583/dzis-dostalem-pelne-podsumowanie-kosztow-w-zwiazku/
Ten Mirek pewnie wie już wszytko
Mireczki, planuję zakupić #ubezpieczenie samochodu(OC+AC+NNW). Firma leasingowa wyceniła #pzu na 4300 złotych, a tymczasem za pomocą #mfind znalazłem ofertę od #link4 za 2500 teoretycznie w full opcji. Legitnie, że jest taka różnica w cenie? Przejmować się tym, że w PZU mój samochód został wyceniony na konkretną, znaną mi kwotę, a w LINK4 nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji?
#oc
#oc
- 1
@dodzik: Siemano :) musisz dopytać leasing na jakich warunkach chce mieć ubezpieczenie :) Zgłoś się na priv, powalczymy z tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dodzik większość firm leasingowych nie akceptuje directów i raczej ta też nie zaakceptuje Link 4 ale zapytać możesz. Natomiast jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
- 1
Walczył ktoś kiedyś z miastem o odszkodowanie za uszkodzenie samochodu podczas jazdy uszkodzoną ulicą? #warszawa #pytanie #oc #ubezpieczenia #odszkodowanie
Witam wszystkich , 22 listopada 2016 raku w pojazd zarejestrowany na moją działalność gospodarczą uderzył inny pojazd niby prosta sprawa. Wraz ze sprawcą spisaliśmy oświadczenie ( sprawca spisywał także oświadczenie z innym użytkownikiem ponieważ jego auto także uszkodził niby nic ważnego ale to potencjalny świadek zdarzenia)
Sprawę zgłosiłem do swojego ubezpieczyciela PZU a mój pojazd – podnośnik koszowy oddałem do serwisu w Gliwicach naprawa bezgotówkowa ponieważ tylko zakład uprawniony pod pieczą UDT
Sprawę zgłosiłem do swojego ubezpieczyciela PZU a mój pojazd – podnośnik koszowy oddałem do serwisu w Gliwicach naprawa bezgotówkowa ponieważ tylko zakład uprawniony pod pieczą UDT
- 1
@podnosnikikoszowe: siemanko :) Przede wszystkim z ubezpieczycielem trzeba się kontaktować drogą oficjalną tj. pisemnie (zawsze masz potwierdzenie na każdą próbę kontaktu/odwołania/podania etc.) . Nadano na pewno numer szkody/sprawy, przy kontakcie telefonicznym pytasz o status. Jeśli jest anulowana/unieważniona, to czeka Cię walka w sądzie :( Co do pracownika firmy, który był sprawcą mógł się wyrzec przebiegu zdarzenia, bo często w dużych firmach polityka flotowa opiera się na karach dla szkodowych kierowców,
- 1
@yourvictim: do ubezpieczyciela pismo pt. dane sprawcy i opis zdarzenia są na policji, komenda taka i owaka, jak są dane funkcjonariuszy, to jeszcze ich tam dopisać i że zapraszasz po pismo na komendę, czekasz na likwidatora i pozdrawiasz :)
@podnosnikikoszowe: napisałem Ci Mireczku, co mogło się stać.. musisz to potwierdzić, bo inaczej nie wiesz na czym stoisz. Możliwe, że ta szkoda została "anulowana" i zostaje tylko sąd.
@podnosnikikoszowe: napisałem Ci Mireczku, co mogło się stać.. musisz to potwierdzić, bo inaczej nie wiesz na czym stoisz. Możliwe, że ta szkoda została "anulowana" i zostaje tylko sąd.
#anonimowemirkowyznania
#ubezpieczenia #odszkodowanie #oc #darmowabenga
Zdarzyło Ci się, że pękła Ci szyba w samochodzie z powodu kamyka, który wystrzelił z pod opony innego auta? Taką szkodę możesz zgłosić do zakładu ubezpieczeń i dostać odszkodowanie/naprawić szybę. Wystarczy, że spiszesz sobie numery rejestracyjne tego auta, wejdziesz na stronę UFG i sprawdzisz jaki zakład ubezpieczeń widnieje w bazie oraz numer polisy. Potem sprawa jest prosta
#ubezpieczenia #odszkodowanie #oc #darmowabenga
Zdarzyło Ci się, że pękła Ci szyba w samochodzie z powodu kamyka, który wystrzelił z pod opony innego auta? Taką szkodę możesz zgłosić do zakładu ubezpieczeń i dostać odszkodowanie/naprawić szybę. Wystarczy, że spiszesz sobie numery rejestracyjne tego auta, wejdziesz na stronę UFG i sprawdzisz jaki zakład ubezpieczeń widnieje w bazie oraz numer polisy. Potem sprawa jest prosta
- 1
Zaplusuj ten komentarz, aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach w tym wątku. Kliknij tutaj, jeśli chcesz skopiować listę obserwujących
- 0
@bajbuss:
No wiadomo, że czasem się nie uniknie. Ale jest tak jak piszesz: rościć sobie prawa o odszkodowanie od takiego przypadku, to jak pozywać chmurę o to, że przyniosła deszcz. No i wypadałoby mieć dowód z np. nagraniem z wideorejestratora. Gdyby te kamienie leciały z jakiejś przyczepy albo nie przykrytej paki samochodu ciężarowego, to jeszcze można zrozumieć ale spod koła? Bzdura :)
No wiadomo, że czasem się nie uniknie. Ale jest tak jak piszesz: rościć sobie prawa o odszkodowanie od takiego przypadku, to jak pozywać chmurę o to, że przyniosła deszcz. No i wypadałoby mieć dowód z np. nagraniem z wideorejestratora. Gdyby te kamienie leciały z jakiejś przyczepy albo nie przykrytej paki samochodu ciężarowego, to jeszcze można zrozumieć ale spod koła? Bzdura :)
- 2
#oc #motoryzacja #prawo i może @mfind coś wie.
Polisa była ważna do 11.10.16, 06.01.17r przyszło pismo o jak najszybszym uregulowaniu płatności. Auto od roku nie jeździ. Czy wyrejestrowując je w tym miesiącu będzie możliwość zapłaty tylko części OC np za okres 11.10.16r -31.01.17r? Za całość wołają prawie 1.8k. Po wyrejestrowaniu to właściciel ma za zadanie zamówienie lawety i transport auta na złomowisko? Za zezłomowanie dostaje
Polisa była ważna do 11.10.16, 06.01.17r przyszło pismo o jak najszybszym uregulowaniu płatności. Auto od roku nie jeździ. Czy wyrejestrowując je w tym miesiącu będzie możliwość zapłaty tylko części OC np za okres 11.10.16r -31.01.17r? Za całość wołają prawie 1.8k. Po wyrejestrowaniu to właściciel ma za zadanie zamówienie lawety i transport auta na złomowisko? Za zezłomowanie dostaje
@GRBAS Za zezlomowanie dostaniesz jakiś grosz o ile samochód jest kompletny.
- 0
@GRBAS: no siemanko :) proponujemy jak najszybciej sprzedać lub zezłomować auto i wyrejestrować ( w tym drugim przypadku ostatecznym dokumentem potwierdzającym zbycie pojazdu jest pismo o wyrejestrowaniu, które przesyła się do ubezpieczyciela ). Czy wybierzesz jedną czy drugą opcję, proponujemy wysłać do ubezpieczyciela dokument potwierdzający zbycie auta, wraz z prośbą o przeliczenie należnej składki za wykorzystany okres ubezpieczenia ( tak żebyś nie musiał płacić prawie 2k, tylko od razu to
- 1
Ojciec gdzieś usłyszał że są jakieś firmy ubezpieczeniowe działające przez internet, gdzie można negocjować wysokość OC i wychodzi taniej niż w stacjonarnych ubezpieczalniach. Ktoś miał z tym do czynienia ? Polecacie Mircy coś konkretnego ?
#motoryzacja #samochody #oc #ubezpieczenia
#motoryzacja #samochody #oc #ubezpieczenia
@mfind: Korzystając z okazji, jak coś też będę potrzebować jakiejś dobrej kalkulacji na drugie auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#samochody #ubezpieczenia jak tak wszyscy uciekną do czech za #oc to potem przy zdarzeniu bedzie troche zachodu w papierologii. Tłumaczenia dokumentów, podróże na południe do tamtejszego urzędu itd . Mam rację?
@veilofdisguise: xD
z jakich stron internetowych / porównywarek / agentów ubezpieczeniowych korzystacie szukając ubezpieczeń dla samochodów osobowych?
Planuję zakup pierwszych 4 kółek i chciałbym dowiedzieć się ile musiałbym rocznie płacić za OC w przypadku wybranego auta.
#oc #motoryzacja #samochody
Planuję zakup pierwszych 4 kółek i chciałbym dowiedzieć się ile musiałbym rocznie płacić za OC w przypadku wybranego auta.
#oc #motoryzacja #samochody
- 1
@Tomus1990:
Agent/Multiagent żeby policzyć Ci składkę oprocz danych auta musi znać Twoje nazwisko i PESEL.
Porównywarka to normalna agencja ubezpieczeniowa, taka sama jak te naziemne (tylko wybrala sobie internetową metodę sprzedaży), więc nie ma co się dziwić, że równiez potrzebuje te
Agent/Multiagent żeby policzyć Ci składkę oprocz danych auta musi znać Twoje nazwisko i PESEL.
Porównywarka to normalna agencja ubezpieczeniowa, taka sama jak te naziemne (tylko wybrala sobie internetową metodę sprzedaży), więc nie ma co się dziwić, że równiez potrzebuje te
no witam witam,
ogunie mam taką sprawę o polisy, zauważyłem w ufg.pl że do mojego samochodu są wykupione dwie polisy, sprzedający dał mi dokument od jednej i mówił żebym tą kontynuował. Dodam, że auto miało dwóch właścicieli (on z żoną). Czy wypstryknął mnie na dudka i teraz muszę płacić dwie polisy? to ma sens w ogóle? xD
#motoryzacja #oc
wołam @mfind może coś pomoże
ogunie mam taką sprawę o polisy, zauważyłem w ufg.pl że do mojego samochodu są wykupione dwie polisy, sprzedający dał mi dokument od jednej i mówił żebym tą kontynuował. Dodam, że auto miało dwóch właścicieli (on z żoną). Czy wypstryknął mnie na dudka i teraz muszę płacić dwie polisy? to ma sens w ogóle? xD
#motoryzacja #oc
wołam @mfind może coś pomoże
@zzzx: Nie ma to sensu, ale zdarzają się przypadki, że jeden samochód ma dwie ważne polisy.
Co do tego pisma z AXA/Liberty to nie musi to być koniecznie druga rata. W grudniu mogli dostać kopię umowy, na której jestes kupującym i zrobili tzw. "rekalkulację składki". Bez danych pojazdu albo numerów polis nie ma specjalnie jak tego sprawdzić.
A te daty polisy to na serio 10/09/2016 - 10/08/2017 (czyli 11 miesięcy)
Co do tego pisma z AXA/Liberty to nie musi to być koniecznie druga rata. W grudniu mogli dostać kopię umowy, na której jestes kupującym i zrobili tzw. "rekalkulację składki". Bez danych pojazdu albo numerów polis nie ma specjalnie jak tego sprawdzić.
A te daty polisy to na serio 10/09/2016 - 10/08/2017 (czyli 11 miesięcy)
@zzzx: Ja bym Ci proponował z rana po prostu przedzwonić do tego Liberty, czy tam teraz AXA Ubezpieczenia na zwykla infolinie, podać numer polisy i zapytac czy to 278 zł to jest składka jaką od Ciebie chcą za dokończenie całej polisy czy tylko jakieś wyrównanie/rekalkulacja za pierwsze półrocze. Dane Twoje już mają skoro pismo dostałeś, jak odczekasz chwile w kolejce to samo sprawdzenie zajmie im 10 sekund. Przy obecnych stawkach




























