Jest tu jakiś specjalista odnośnie #prawo #finanse #oc #ubezpieczenia. W listopadzie doszło do szkody nie z mojej winy. Została spisana umowa, przyjechał Pan na oględziny, spisaliśmy dokumenty. Wszystko ok. Wycena, która mnie nie satysfakcjonuje. Odwołanie. Tu zaczyna się problem. Według ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego, odpowiedzi należy udzielić do 30 dni, a w szczególnych przypadkach 60 dni. Dostałem odpowiedź 30
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eaxene Czyli wszystko jest dobrze, w sensie, że mogę to użyć jako argument przeciwko ubezpieczycielowi. Bo już zrobiło mi się gorąco, że źle policzyłem, a TU dotrzymało terminu.
  • Odpowiedz
Mircy,
jakiś czas temu służbowym autem porysowałem podobno auto jakiegoś typa. Nawet tego nie zauważyłem, ale typ spisał nr i była policja itp itd, więc się przyznałem dla świętego spokoju i dostałem już grzywnę z sądu i nawet obyło się bez punktów karnych, ale jest inna sprawa.

Otóż ubezpieczyciel auta służbowego przysłał mi teraz rachunek za naprawę tamtego auta. Jakieś roszczenie regresowe... Wiecie jak można pomóc?

#motoryzacja #oc
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, wypowiadal ktos umowe o #ubezpieczenie #oc w #pzu droga mailowa? Cwaniaki na wlasnej stronie po wiecej informacji kaza sie z nimi skontaktowac, natomiast wszelkie wyniki w google mowia, ze nic nie stoi na przeszkodzie, by wlasnie ta droga taki dokument przeslac - byle byl to skan, z wlasnorecznym podpisem.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zefj: Ciebie też dobrze widzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie powinno być różnic Mireczku, więc musimy przejrzeć kalkulację, bo tam jest prawdopodobnie cała przyczyna :) Zapraszam na priv :)
  • Odpowiedz
Mirki znający się na kruczkach dotyczących aut, złomowanie, OC itd. mam pytanie.

Miałem dziś nieprzyjemny incydent z autem, tylko ja ucierpiałem, a właściwie mój samochód. Auto praktycznie do kasacji, bo nie opłaca się robić. Nie mam AC. Mimo wszystko nie dałem auta na złomowanie, bo silnik sprawny, duża część auta nada się do odsprzedaży. Planuję go puścić do jakiegoś Janusza docelowo na części. Wezwałem jednak lawetę z assistance. Byłem jeszcze trochę otumaniony,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzis na parkingu wjechał we mnie gość cofając, pęknięty mam zderzak, urwany zaczep od strony koła i pęknięte jedno mocowanie lampy, klosz jest cały. Spisaliśmy papier o jego winie. Jeżeli zgłoszę do ubezpieczyciela i przyjedzie rzeczoznawca to ile plus minus może kosztować naprawa? Samochód to Audi A3 8l 98r
#oc #ubezpieczenia #samochody #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Peugeot 407 SW 3.0 benzyna, 2005 rok.
PZU wyliczyło 2000zł za OC + NNW z uwzględnienem -50% zniżki i -5% za kontynuacje ubezpieczenia.

#oc #407
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czarnawrona: ja ubezpieczam dom, życie i samochody u Iwony Stępniak na Osowej
ale w tym roku znalazłem agenta w Wejherowie (samo auto)

był korzystniejszy. Nie mniej p. Iwonę wciąż polecam
  • Odpowiedz
#pytanie #samochody #oc
Czy przysługują mi jakieś zniżki jeżeli jako współwłaściciela auta dopisze rodzica który od około 20 lat ma prawo jazdy ,ale nigdy nie posiadał auta oraz dokument pochodzi jeszcze z prl (nigdy nie odnawiany)?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem w szoku.

Spodziewalem sie duzo wiekszej kwoty sadzac po ilosci newsow na temat podwyzek, a tu prosze: 616 cebulionow za #oc w Warcie.

Czuje dobrze czlowiek.

#ubezpieczenia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pytanie, miałem kolizję w zeszłym tygodniu, kobieta wjechała mi z krajówki przez wysepkę dla pieszych w maskę, wszystko zgłoszone, czekam na rzeczoznawcę do oględzin, ale muszę dojeżdżać do pracy. Przysługuje mi podobno auto zastępcze z ubezpieczenia sprawcy, czy wiecie na ile i czy koszty samochodu zastępczego będą potrącone od wypłacanej szkody?
#kiciochpyta #oc #ubezpieczenia #kolizja #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, planuję zakupić #ubezpieczenie samochodu(OC+AC+NNW). Firma leasingowa wyceniła #pzu na 4300 złotych, a tymczasem za pomocą #mfind znalazłem ofertę od #link4 za 2500 teoretycznie w full opcji. Legitnie, że jest taka różnica w cenie? Przejmować się tym, że w PZU mój samochód został wyceniony na konkretną, znaną mi kwotę, a w LINK4 nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji?
#oc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dodzik: Siemano :) musisz dopytać leasing na jakich warunkach chce mieć ubezpieczenie :) Zgłoś się na priv, powalczymy z tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dodzik większość firm leasingowych nie akceptuje directów i raczej ta też nie zaakceptuje Link 4 ale zapytać możesz. Natomiast jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
  • Odpowiedz
Witam wszystkich , 22 listopada 2016 raku w pojazd zarejestrowany na moją działalność gospodarczą uderzył inny pojazd niby prosta sprawa. Wraz ze sprawcą spisaliśmy oświadczenie ( sprawca spisywał także oświadczenie z innym użytkownikiem ponieważ jego auto także uszkodził niby nic ważnego ale to potencjalny świadek zdarzenia)

Sprawę zgłosiłem do swojego ubezpieczyciela PZU a mój pojazd – podnośnik koszowy oddałem do serwisu w Gliwicach naprawa bezgotówkowa ponieważ tylko zakład uprawniony pod pieczą UDT
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@podnosnikikoszowe: siemanko :) Przede wszystkim z ubezpieczycielem trzeba się kontaktować drogą oficjalną tj. pisemnie (zawsze masz potwierdzenie na każdą próbę kontaktu/odwołania/podania etc.) . Nadano na pewno numer szkody/sprawy, przy kontakcie telefonicznym pytasz o status. Jeśli jest anulowana/unieważniona, to czeka Cię walka w sądzie :( Co do pracownika firmy, który był sprawcą mógł się wyrzec przebiegu zdarzenia, bo często w dużych firmach polityka flotowa opiera się na karach dla szkodowych kierowców,
  • Odpowiedz
@yourvictim: do ubezpieczyciela pismo pt. dane sprawcy i opis zdarzenia są na policji, komenda taka i owaka, jak są dane funkcjonariuszy, to jeszcze ich tam dopisać i że zapraszasz po pismo na komendę, czekasz na likwidatora i pozdrawiasz :)
@podnosnikikoszowe: napisałem Ci Mireczku, co mogło się stać.. musisz to potwierdzić, bo inaczej nie wiesz na czym stoisz. Możliwe, że ta szkoda została "anulowana" i zostaje tylko sąd.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#ubezpieczenia #odszkodowanie #oc #darmowabenga

Zdarzyło Ci się, że pękła Ci szyba w samochodzie z powodu kamyka, który wystrzelił z pod opony innego auta? Taką szkodę możesz zgłosić do zakładu ubezpieczeń i dostać odszkodowanie/naprawić szybę. Wystarczy, że spiszesz sobie numery rejestracyjne tego auta, wejdziesz na stronę UFG i sprawdzisz jaki zakład ubezpieczeń widnieje w bazie oraz numer polisy. Potem sprawa jest prosta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bajbuss:
No wiadomo, że czasem się nie uniknie. Ale jest tak jak piszesz: rościć sobie prawa o odszkodowanie od takiego przypadku, to jak pozywać chmurę o to, że przyniosła deszcz. No i wypadałoby mieć dowód z np. nagraniem z wideorejestratora. Gdyby te kamienie leciały z jakiejś przyczepy albo nie przykrytej paki samochodu ciężarowego, to jeszcze można zrozumieć ale spod koła? Bzdura :)
  • Odpowiedz
#oc #motoryzacja #prawo i może @mfind coś wie.

Polisa była ważna do 11.10.16, 06.01.17r przyszło pismo o jak najszybszym uregulowaniu płatności. Auto od roku nie jeździ. Czy wyrejestrowując je w tym miesiącu będzie możliwość zapłaty tylko części OC np za okres 11.10.16r -31.01.17r? Za całość wołają prawie 1.8k. Po wyrejestrowaniu to właściciel ma za zadanie zamówienie lawety i transport auta na złomowisko? Za zezłomowanie dostaje
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GRBAS: no siemanko :) proponujemy jak najszybciej sprzedać lub zezłomować auto i wyrejestrować ( w tym drugim przypadku ostatecznym dokumentem potwierdzającym zbycie pojazdu jest pismo o wyrejestrowaniu, które przesyła się do ubezpieczyciela ). Czy wybierzesz jedną czy drugą opcję, proponujemy wysłać do ubezpieczyciela dokument potwierdzający zbycie auta, wraz z prośbą o przeliczenie należnej składki za wykorzystany okres ubezpieczenia ( tak żebyś nie musiał płacić prawie 2k, tylko od razu to
  • Odpowiedz
Ojciec gdzieś usłyszał że są jakieś firmy ubezpieczeniowe działające przez internet, gdzie można negocjować wysokość OC i wychodzi taniej niż w stacjonarnych ubezpieczalniach. Ktoś miał z tym do czynienia ? Polecacie Mircy coś konkretnego ?

#motoryzacja #samochody #oc #ubezpieczenia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

z jakich stron internetowych / porównywarek / agentów ubezpieczeniowych korzystacie szukając ubezpieczeń dla samochodów osobowych?
Planuję zakup pierwszych 4 kółek i chciałbym dowiedzieć się ile musiałbym rocznie płacić za OC w przypadku wybranego auta.
#oc #motoryzacja #samochody
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tomus1990:

Agent/Multiagent żeby policzyć Ci składkę oprocz danych auta musi znać Twoje nazwisko i PESEL.

Porównywarka to normalna agencja ubezpieczeniowa, taka sama jak te naziemne (tylko wybrala sobie internetową metodę sprzedaży), więc nie ma co się dziwić, że równiez potrzebuje te
  • Odpowiedz
no witam witam,
ogunie mam taką sprawę o polisy, zauważyłem w ufg.pl że do mojego samochodu są wykupione dwie polisy, sprzedający dał mi dokument od jednej i mówił żebym tą kontynuował. Dodam, że auto miało dwóch właścicieli (on z żoną). Czy wypstryknął mnie na dudka i teraz muszę płacić dwie polisy? to ma sens w ogóle? xD

#motoryzacja #oc

wołam @mfind może coś pomoże
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zzzx: Nie ma to sensu, ale zdarzają się przypadki, że jeden samochód ma dwie ważne polisy.

Co do tego pisma z AXA/Liberty to nie musi to być koniecznie druga rata. W grudniu mogli dostać kopię umowy, na której jestes kupującym i zrobili tzw. "rekalkulację składki". Bez danych pojazdu albo numerów polis nie ma specjalnie jak tego sprawdzić.

A te daty polisy to na serio 10/09/2016 - 10/08/2017 (czyli 11 miesięcy)
  • Odpowiedz
@zzzx: Ja bym Ci proponował z rana po prostu przedzwonić do tego Liberty, czy tam teraz AXA Ubezpieczenia na zwykla infolinie, podać numer polisy i zapytac czy to 278 zł to jest składka jaką od Ciebie chcą za dokończenie całej polisy czy tylko jakieś wyrównanie/rekalkulacja za pierwsze półrocze. Dane Twoje już mają skoro pismo dostałeś, jak odczekasz chwile w kolejce to samo sprawdzenie zajmie im 10 sekund. Przy obecnych stawkach
  • Odpowiedz