Wpis z mikrobloga

Ale mnie wkurzyli w #link4...
Otóż robię sobie kalkulację składki, wychodzi mi przyzwoita oferta. Zgadzam się na nią, wypełniam dane, już mam przechodzić do płatności, a tu jeb! Zweryfikowaliśmy Twoje dane w UFG i skłamałeś... bo miałeś jedną szkodę w sierpniu 2016.
Nie przypominam sobie nic takiego, ostatnie bum było w 2015 i to w zasadzie dość kontrowersyjna współwina.
Oczywiście składka skoczyła x2, zrezygnowałem, klikam w #axa, od razu pobieramy dane z UFG, kalkulacja niższa niż początkowa w Link4. Biere, zapłaciłem.

Sprawdzam sobie od razu w UFG.
Owszem, była szkoda, na aucie brata (jestem głównym właścicielem).
Był poszkodowany i dostał 1500 za obtarty bok, ktoś mu zmienił pas i go nie zauważył.
Tak, za tę szkodę chcieli mi dać zwyżkę.
Kurtyna.

PS. 10 minut później zadzwonił pan z Link4, dlaczego odrzuciłem ofertę. Powiedziałem, że gdyby zadzwonił wcześniej, to i tak by nic nie zdziałał, bo oszukali mnie na ilości szkód.

#januszebiznesu #oc #ubezpieczenia #zlodzieje
  • 6
@krpablo: Współwina, pomimo tego że otrzymałeś odszkodowanie to dalej szkoda widoczna w UFG, niezależnie od tego na ile % byłeś winnym.

BTW. Zweryfikuj czy na pewno na polisie z axy masz tą szkodę uwzględnioną - ich kalkulatory są strasznie zabugowane (szczególnie na rankomacie - wystarczy że po wybraniu oferty i przejściu na stronę axy, cofniesz się ekran wcześniej i zobaczysz że np współwłaściciela zmieniło Ci na kierowcę który nie trafi później