Wszystko
Najnowsze
Archiwum
[Pytanie do programistów pracujących za granicą]
Jak i skąd uczyliście się angielskiego? Muszę przyznać, że niewiele jest książek ze specjalistycznym słownictwem używanym w programowaniu. Mój poziom angielskiego to mocne B1/słabe B2. Uczę się po angielsku i zapisuję słówka w docu, ale nie wiem czy to dobry sposób nauki. Zadałem to pytanie, bo moim marzeniem jest pracować gdzieś na zachodzie jako programista.
Kiedyś mi ktoś powiedział, że wystarczy znać techniczne słownictwo, nie trzeba
Jak i skąd uczyliście się angielskiego? Muszę przyznać, że niewiele jest książek ze specjalistycznym słownictwem używanym w programowaniu. Mój poziom angielskiego to mocne B1/słabe B2. Uczę się po angielsku i zapisuję słówka w docu, ale nie wiem czy to dobry sposób nauki. Zadałem to pytanie, bo moim marzeniem jest pracować gdzieś na zachodzie jako programista.
Kiedyś mi ktoś powiedział, że wystarczy znać techniczne słownictwo, nie trzeba
@vanguard2727: jak jesteś na B1 i chcesz pracować za granicą to lepiej najpierw dociągnij swój angielski do C1. Co z tego jak będziesz znał słownictwo techniczne jak nie będziesz znał podstawowego i gramatyki. Dobry angielski też zwiększy twoją pewność siebie co na pewno przyda się w nowym miejscu. Co do nauki to najlepiej zainwestować w jakiegoś korepetytora i otaczać się jak najwięcej językiem (zmiana języka w telefonie, seriale z angielskim
@wujo17: @WodnySzajbus: ja tak robie tj zagraniczne projekty 100% po ang, filmy ang, wszystkie systemy ang ale nie widze progresu. Dogadam sie z kazdym i o wszystkim ale np znam osoby biegle w rosyjskim to ich rosyjski jest duzo lepszy niz moj angielski, tak mi sie wydaje
Czasem mam wrazenie ze moglbym bardziej precyzyjnie sie wyrazic albo ciezko mi oddac 100% istoty, co w Polskim nie jest zadna
Czasem mam wrazenie ze moglbym bardziej precyzyjnie sie wyrazic albo ciezko mi oddac 100% istoty, co w Polskim nie jest zadna
Mirki, orientujecie się kiedy startują rekrutacje na staże w programowaniu w większych miastach? Interesuje mnie back-end, a co do firmy to obojętnie, ale jeśli chodzi o ASP.NET Core, to pewnie korpo.
#pytanie #pytaniedoeksperta #nieprogramowanie #pracait
#pytanie #pytaniedoeksperta #nieprogramowanie #pracait
- 1
@vanguard2727: Zazwyczaj staże są w wakacje we wszystkich większych korpo. Niektóre firmy mają otwarte programy stażowe przez cały rok, ale nie wiem które.
- 1
@vanguard2727: @Alnimak: tak, staże zazwyczaj odbywają się w wakacje ale ja miałem rekrutacje na wakacyjny staż jakieś 2-3 miesiące wcześniej. Wszystko zależy od firmy, i od tego czy szukają stażysty studenta czy po prostu stażysty co może w każdym momencie zacząć.
Pluralsight Standard, czy Premium i dlaczego? Chcę się uczyć ASP.NET Core i nie jestem pewien, co powinienem wybrać.
#naukaprogramowania #csharp #aspnet #pytanie #pytaniedoeksperta #nieprogramowanie
#naukaprogramowania #csharp #aspnet #pytanie #pytaniedoeksperta #nieprogramowanie
@vanguard2727 powinieneś wybrać dokumentację pdf Microsoftu.
docs.microsoft.com
Bo jest za darmo i jest najlepsza.
docs.microsoft.com
Bo jest za darmo i jest najlepsza.
- 0
@vanguard2727:
Najpierw zrób sobie za stówkę https://www.skillshare.com/classes/ASP-NET-Core-API-and-Blazor-Development/1347673317
Najpierw zrób sobie za stówkę https://www.skillshare.com/classes/ASP-NET-Core-API-and-Blazor-Development/1347673317
W jaki sposób zmuszacie się do nauki i jaką technikę nauki stosujecie? Uczę się programowania już jakiś czas, za chwilę zaczynam naukę frameworka i muszę przyznać, że lubię robić sobie przerwy w nauce, nawet takie dłuższe i ciężko jest mi sie uczyć dłużej niż 4h dziennie mimo tego, że mam teraz całe dni wolne. Pomodoro oferuje zbyt krótkie przerwy, w 5 minut to się dopiero tak powoli odmulę, ja potrzebuję przerwy 15-minutowej
- 3
@vanguard2727: tu masz kilka tipów

- 3
4h dziennie
@vanguard2727:
To i tak dużo, ja jak popracuję wydajnie przez 2 godziny w ciągu dnia to jest sukces, bo tak to zamuła totalna do tego stopnia, że jak zaczynam czytać drugi akapit taska z Jiry to nie pamiętam co było w pierwszym. Tak to się już kula ze 4 lata.
Jutro (dziś nie czuję się najlepiej) rozpoczynam naukę ASP.NET Core. Macie jakieś fajne kursy? Z takich darmowych znalazłem coś takiego od kudvenkata. Na dniach kupuję chyba dostęp do Pluralsight.
#pytanie #naukaprogramowania #aspnet #nieprogramowanie #csharp #pytaniedoeksperta
#pytanie #naukaprogramowania #aspnet #nieprogramowanie #csharp #pytaniedoeksperta
#nieprogramowanie czy jeżeli napisałem program i wywala mi debuggera, to źle napisałem program ja, czy twórcy debuggera? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@wigr: RUCHANIE
- 3
@Cesarz_Polski: iiii tam, u mnie żeby zaliczylo to trzeba na phishingowym mailu odklikac że tam report suspicious mail
- 13
Ciekawostka: nowe modele telewizorów LG mają dedykowany guzik to uruchamiania SAP, dzięki temu można szybko reagować na bugi zgłaszane przez klienta, bez odpalania służbowego laptopa, i łatać je podczas seansu ulubionego serialu.
#heheszki #sap #abap #nieprogramowanie
#heheszki #sap #abap #nieprogramowanie
źródło: comment_1638655496xqlGVbR6KdwmRMUpugn6Js.jpg
Pobierz- 7
@NCindex-15procent: AD to skrót od ABAP DUMP, przecież pisałem że chodzi o łatanie bugów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) klikasz i od razu odpala się ST22.
- 1
@NCindex-15procent: wiadomo, po dumpie nigdy nie czytasz co się stało tylko od razu poprawiasz na chybił trafił ( ͡° ͜ʖ ͡°) szkoda czasu na czytanie
- 2
TIL strona doc.new otwiera nowy google doc a sheets.new nowy arkusz #lifehack #nieprogramowanie
@Luigi93: testy na prodzie zawsze w modzie
Mirasy, znalazłem ofertę pracy z pic rel, pozycja nazywa się Junior Data Scientist - na jakie zarobki można tutaj liczyć, zakładając, że wchodzimy z entry-level, czyli mamy de facto 0 komercyjnego doświadczenia w Data Science? Zastanawiam się jakich rzędów mogą to być kwoty, jaki przedział byście rzucili będąc np. zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną?
Oferta ze Standard Chartered.
#nieprogramowanie #kiciochpyta #datascience #analizadanych #pytanie
Oferta ze Standard Chartered.
#nieprogramowanie #kiciochpyta #datascience #analizadanych #pytanie
źródło: comment_1637758035QNinszqlUSmzW2ypSTuyu1.jpg
Pobierz@ksiadzrobak12: 4-7k brutto w zależności od umiejętności
Poszedłem z zerowym doświadczeniem komercyjnym na początek na miesiąc stażu do małej firmy (20-40 osób). Po miesiącu wszedłem na juniora i dostaje póki co koło 3,8k netto.
Ciekawy jestem jakie są widełki w dużych korpo na takich stanowiskach. Zakładam, że kasa wieksza
Ciekawy jestem jakie są widełki w dużych korpo na takich stanowiskach. Zakładam, że kasa wieksza
Subreddit w którym wszystkie tematy i posty są pisane przez AI. Styl pisania postów jest dość podobny do 'prawdziwych' użytkowników z klasycznych subredditów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.reddit.com/r/SubSimulatorGPT2/
#reddit #sztucznainteligencja #ai #nieprogramowanie #internet #technologia
https://www.reddit.com/r/SubSimulatorGPT2/
#reddit #sztucznainteligencja #ai #nieprogramowanie #internet #technologia
- 11

@GoracyStek: Świetne. Teraz ona będzie rozwiązywać moje wszystkie problemy z produkcji xD
- 1
"Będziesz miał do portfolio..."
Wszyscy kiedyś śmiali się z takiego podejścia, a to całe #justjoinit też tak robi na swoim portalu justgeek.it
Udzielasz wywiadów za free, czy bierzesz udział w jakiś olimpiadach to nikt nie mówi nic o stawce za Twój czas.
#programista15k #nieprogramowanie
Wszyscy kiedyś śmiali się z takiego podejścia, a to całe #justjoinit też tak robi na swoim portalu justgeek.it
Udzielasz wywiadów za free, czy bierzesz udział w jakiś olimpiadach to nikt nie mówi nic o stawce za Twój czas.
#programista15k #nieprogramowanie
- 0
@Luigi93: Ale to Ty się zgadzasz lub nie. Jeśli uważasz że masz z tego korzyści pozapłacowe to nie upominasz się o kasę a jeśli zależy Ci na kasie to poruszasz ten temat i ewentualnie się nie zgadzasz. Zawsze druga strona będzie chciała załatwić temat po taniości
- 0
@zibizz1: mam tego świadomość ale jednak :)
- 1
@Cesarz_Polski: kompilowalbym















#pracait #pytanie #pytaniedoeksperta #nieprogramowanie