Jaki laptop do fronta (głównie do fronta!) i webdesignu do 4.5k pln? Czy opłaca się inwestować taką niewielką kwotę w Macbooka? Nie chcę być mistrzem grafiki komputerowej, ale chcę móc widzieć kolory w miarę dobrze. W moim obecnym lapku matryca to straszna lipa, wystarczy delikatnie się pochylić i kolor już się znacznie zmienia.

#frontend #grafika #nieprogramowanie #laptopy #webdesign
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zgodnie z obietnicą udostępniam dzisiaj wszystkie 32 prototypowe karty dodatku IT Startup - Gra Karciana (projekt opisywany na mirko pod #karciankait ) w wersji do samodzielnego druku

Plik PDF prototypu dostępny jest tutaj: https://www.itstartup.pl/prototypowe-karty-dodatku/

Można również przejrzeć pomysły kart w galerii na FB: https://facebook.com/itstartupgrakarciana/posts/326547994744343

Przypominamy,
JavaDevMatt - Zgodnie z obietnicą udostępniam dzisiaj wszystkie 32 prototypowe karty ...

źródło: comment_HWmJThHYKTMIfGRCDjVyI60NzZ16vfXW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, jak chłop krowie na rowie, na czym polega ta cała "rewolucja chmurowa"? W jaki sposób rewolucyjne jest korzystanie z chmury, czyli płacenia abonamentu za przestrzeń dyskową, skoro mamy już firmy hostingowe, a przestrzeń hostingową można dowolnie konfigurować i jest bardziej elastyczna od udostępnionej przestrzeni dyskowej?

Czy pomoże mi też ktoś zrozumieć szał na usługi IaaS, SaaS i PaaS, bo pojawiły się one ponad 10 lat temu i
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MichauTheGayWizard: zmniejszenie overheadu dla klienta. klient placi i ma usluge, nie musi sie przejmowac utrzymaniem infrastruktury i resztą pierdół (np. backupy). Dodatkowo ważne są technologie o których nie ma mowy w poście, które pozwalają na zmniejszenie kosztów utrzymania infrastruktury i kosztów dla klienta (to o czym piszą powyżej koledzy "płacisz za dysk/serwer i drugie tyle" niekoniecznie ma prawo bytu w dobrze zaprojektowanym SaaS - koszty mogą być podzielone między większą
  • Odpowiedz
@MichauTheGayWizard: oprócz tego co napisał @p4wl - "chmura" to nie tylko "czyjś serwer", ale cały programowalny interfejs. Za pomocą platform chmurowych jak AWS czy Azure możesz zbudować bardzo szybko kompletną infrastrukturę (szablony ARM np.) - za pomocą odpowiedniego payloadu. Klikasz i masz gotowe, albo usługi albo VMki z własnego obrazu albo dostarczonego od producenta.

IaaS - masz VMki, wirtualne serwery etc. - o ile nie planujesz budowy centrum danych
Koliat - @MichauTheGayWizard: oprócz tego co napisał @p4wl - "chmura" to nie tylko "c...

źródło: comment_Ah2MKxehbCnYHZ6ovh2dKbgsIOE8fqUf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@skafander88: narzędzia wybieramy do zadania, bez tego ciężko określić kryteria tej "lepszości"

do jednego zadania do biegania po katalogach lepszy będzie bash, a do innego wystarczy explorer.exe
  • Odpowiedz
@DrDevil: powinno być .moja-ex xD

chyba że masz tylko jedną ex z borderline ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a nawet jeśli miałeś tylko jedną, to kolejne będziesz mógł wrzucać do tej samej klasy xD
  • Odpowiedz
Szukam książki, dzięki której ogarnę lepiej język angielski (biznesowy + ew. techniczny (programowanie - frontend). Obecnie jestem na etapie B2. Chcę się uczyć na własną rękę, bo nie mam kasy na szkołę językową. Rozmowę w j. ang. ogarnę sam na Discordzie. Doradzicie coś Mirki? ()

#naukajezykow #jezykiobce #pytaniedoeksperta #frontend #nieprogramowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślicie, że Facebook to poważne korpo z poważnymi ludźmi? No chyba nie... nigdy nie spotkałem się z takim traktowaniem ludzi, czyste janusze.

Historia krótko :)
1. Facebook piszę do mnie na LinkedIn że szukają PHP Dev-ów w Dublinie
2. WoW fajnie, zawsze warto spróbować rekrutacji w końcu to Facebook
3. Spotkanie dogadane jesteśmy umówieni na telefoniczną rozmowę w jakiś tam dzień o 16.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie ogarnąłem, że da się bezproblemowo hostować stronę na własnym komputerze przy użyciu Apache po otwarciu portów na swoim routerze (co można zrobić u mnie bez problemu). Tylko mam pytanie: czy to jest bezpieczne? Jeśli nie, to dlaczego i jakie są zagrożenia? I czy polscy operatorzy na ogół na to pozwalają?
#hosting #stronywww #komputery #internet #nieprogramowanie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czas na wybory.
Jeśli macie konto na #facebook i chcielibyście zagłosować w istotnej sprawie.

Parodia (ilustracja komiksowa) jakiej osoby powinna się znaleźć na karcie "Open Source Developer" dodatku gry karcianej "IT Startup"? #karciankait

Ankieta -> https://www.facebook.com/itstartupgrakarciana/posts/320876745311468
JavaDevMatt - Czas na wybory.
Jeśli macie konto na #facebook i chcielibyście zagłoso...

źródło: comment_fD8iedzreVJA5R0Px8m23xMqLEY2ZYpX.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JavaDevMatt: tak, tylko stallman jest developerem free software, a nie open source, a te dwa terminy mają różne znaczenia - co podkreślał wielokrotnie w swoich esejach i wystąpieniach.
  • Odpowiedz