Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 12
@Mickson: XD
Jaki laptop do fronta (głównie do fronta!) i webdesignu do 4.5k pln? Czy opłaca się inwestować taką niewielką kwotę w Macbooka? Nie chcę być mistrzem grafiki komputerowej, ale chcę móc widzieć kolory w miarę dobrze. W moim obecnym lapku matryca to straszna lipa, wystarczy delikatnie się pochylić i kolor już się znacznie zmienia.
#frontend #grafika #nieprogramowanie #laptopy #webdesign
#frontend #grafika #nieprogramowanie #laptopy #webdesign
@von_Valerius: bieda eduszyn 13” pro z 2015 roku będzie odpowiednia
Ej znawcy, a nie lepiej coś poleasingowego?
@wigr: Stage/test jest dla słabych, prawdziwi mężczyźni testują API dopiero na produkcji.
Komentarz usunięty przez autora
Pajtonie, pajtonie, czemu jesteś taki z-----y? I czemu jesteś jedynym językiem w którym uczą uczenia maszynowego? #nieprogramowanie
Zgodnie z obietnicą udostępniam dzisiaj wszystkie 32 prototypowe karty dodatku IT Startup - Gra Karciana (projekt opisywany na mirko pod #karciankait ) w wersji do samodzielnego druku
Plik PDF prototypu dostępny jest tutaj: https://www.itstartup.pl/prototypowe-karty-dodatku/
Można również przejrzeć pomysły kart w galerii na FB: https://facebook.com/itstartupgrakarciana/posts/326547994744343
Przypominamy,
Plik PDF prototypu dostępny jest tutaj: https://www.itstartup.pl/prototypowe-karty-dodatku/
Można również przejrzeć pomysły kart w galerii na FB: https://facebook.com/itstartupgrakarciana/posts/326547994744343
Przypominamy,
źródło: comment_HWmJThHYKTMIfGRCDjVyI60NzZ16vfXW.jpg
PobierzCzy ktoś może mi wytłumaczyć, jak chłop krowie na rowie, na czym polega ta cała "rewolucja chmurowa"? W jaki sposób rewolucyjne jest korzystanie z chmury, czyli płacenia abonamentu za przestrzeń dyskową, skoro mamy już firmy hostingowe, a przestrzeń hostingową można dowolnie konfigurować i jest bardziej elastyczna od udostępnionej przestrzeni dyskowej?
Czy pomoże mi też ktoś zrozumieć szał na usługi IaaS, SaaS i PaaS, bo pojawiły się one ponad 10 lat temu i
Czy pomoże mi też ktoś zrozumieć szał na usługi IaaS, SaaS i PaaS, bo pojawiły się one ponad 10 lat temu i
- 1
@MichauTheGayWizard: zmniejszenie overheadu dla klienta. klient placi i ma usluge, nie musi sie przejmowac utrzymaniem infrastruktury i resztą pierdół (np. backupy). Dodatkowo ważne są technologie o których nie ma mowy w poście, które pozwalają na zmniejszenie kosztów utrzymania infrastruktury i kosztów dla klienta (to o czym piszą powyżej koledzy "płacisz za dysk/serwer i drugie tyle" niekoniecznie ma prawo bytu w dobrze zaprojektowanym SaaS - koszty mogą być podzielone między większą
- 2
@MichauTheGayWizard: oprócz tego co napisał @p4wl - "chmura" to nie tylko "czyjś serwer", ale cały programowalny interfejs. Za pomocą platform chmurowych jak AWS czy Azure możesz zbudować bardzo szybko kompletną infrastrukturę (szablony ARM np.) - za pomocą odpowiedniego payloadu. Klikasz i masz gotowe, albo usługi albo VMki z własnego obrazu albo dostarczonego od producenta.
IaaS - masz VMki, wirtualne serwery etc. - o ile nie planujesz budowy centrum danych
IaaS - masz VMki, wirtualne serwery etc. - o ile nie planujesz budowy centrum danych
źródło: comment_Ah2MKxehbCnYHZ6ovh2dKbgsIOE8fqUf.jpg
PobierzJaki menadżer plików/eksplorator windows? Jest coś lepszego niż total commander?
#kiciochpyta #nieprogramowanie #windows
#kiciochpyta #nieprogramowanie #windows
- 1
@skafander88: narzędzia wybieramy do zadania, bez tego ciężko określić kryteria tej "lepszości"
do jednego zadania do biegania po katalogach lepszy będzie bash, a do innego wystarczy explorer.exe
do jednego zadania do biegania po katalogach lepszy będzie bash, a do innego wystarczy explorer.exe
- 1
@ppawel: 2 okna, wbudowany ftp, fajnie jakby był wbudowany zip, zwarta lista bez ucinania rozszerzeń |૦ઁ෴૦ઁ|
- 11
- 2
@DrDevil: powinno być .moja-ex xD
chyba że masz tylko jedną ex z borderline ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a nawet jeśli miałeś tylko jedną, to kolejne będziesz mógł wrzucać do tej samej klasy xD
chyba że masz tylko jedną ex z borderline ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a nawet jeśli miałeś tylko jedną, to kolejne będziesz mógł wrzucać do tej samej klasy xD
- 0
@joolekk: Słuszna uwaga, ale tylko jedna miała, więcej byłych już nie zamierzam mieć, bo znalazłem właściwą osobę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
- 6
Taka gra jak TIS-100 wciąga mnie bardziej niż Wiedźmin ( ಠ_ಠ)
Czy to juz choroba?
#nieprogramowanie #gry #tis100
Czy to juz choroba?
#nieprogramowanie #gry #tis100
źródło: comment_4NZewCtAULOrNiVNAulmXQ8EDwrZ5Omy.jpg
PobierzSzukam książki, dzięki której ogarnę lepiej język angielski (biznesowy + ew. techniczny (programowanie - frontend). Obecnie jestem na etapie B2. Chcę się uczyć na własną rękę, bo nie mam kasy na szkołę językową. Rozmowę w j. ang. ogarnę sam na Discordzie. Doradzicie coś Mirki? ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
#naukajezykow #jezykiobce #pytaniedoeksperta #frontend #nieprogramowanie
#naukajezykow #jezykiobce #pytaniedoeksperta #frontend #nieprogramowanie
@von_Valerius: Co prawda nie są to książki, ale świetne strony dzięki którym naprawdę wiedza wchodzi do głowy bardzo sprawnie.
https://www.businessenglishpod.com/business-english-podcast-lessons/
https://www.businessenglishpod.com/business-english-podcast-lessons/
- 2
@doenutt_:
bardzo Ci dziękuję, dodaję do zakładek :)
bardzo Ci dziękuję, dodaję do zakładek :)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via iOS
- 1
@PlanetHell: No trochę tak
Myślicie, że Facebook to poważne korpo z poważnymi ludźmi? No chyba nie... nigdy nie spotkałem się z takim traktowaniem ludzi, czyste janusze.
Historia krótko :)
1. Facebook piszę do mnie na LinkedIn że szukają PHP Dev-ów w Dublinie
2. WoW fajnie, zawsze warto spróbować rekrutacji w końcu to Facebook
3. Spotkanie dogadane jesteśmy umówieni na telefoniczną rozmowę w jakiś tam dzień o 16.
Historia krótko :)
1. Facebook piszę do mnie na LinkedIn że szukają PHP Dev-ów w Dublinie
2. WoW fajnie, zawsze warto spróbować rekrutacji w końcu to Facebook
3. Spotkanie dogadane jesteśmy umówieni na telefoniczną rozmowę w jakiś tam dzień o 16.
- 2
Właśnie ogarnąłem, że da się bezproblemowo hostować stronę na własnym komputerze przy użyciu Apache po otwarciu portów na swoim routerze (co można zrobić u mnie bez problemu). Tylko mam pytanie: czy to jest bezpieczne? Jeśli nie, to dlaczego i jakie są zagrożenia? I czy polscy operatorzy na ogół na to pozwalają?
#hosting #stronywww #komputery #internet #nieprogramowanie
#hosting #stronywww #komputery #internet #nieprogramowanie
- 462
- 200
@SpeedFight: *Written 30 days ago
źródło: comment_00hs5eEhlNC82jzzdJXOh6m8MldhZoEl.jpg
Pobierz- 304
@SpeedFight: Windows Firewall written no matter when
źródło: comment_WLSqvxF2uy3UJYFRZC8N5Do0fDp5YmRX.jpg
PobierzCzas na wybory.
Jeśli macie konto na #facebook i chcielibyście zagłosować w istotnej sprawie.
Parodia (ilustracja komiksowa) jakiej osoby powinna się znaleźć na karcie "Open Source Developer" dodatku gry karcianej "IT Startup"? #karciankait
Ankieta -> https://www.facebook.com/itstartupgrakarciana/posts/320876745311468
Jeśli macie konto na #facebook i chcielibyście zagłosować w istotnej sprawie.
Parodia (ilustracja komiksowa) jakiej osoby powinna się znaleźć na karcie "Open Source Developer" dodatku gry karcianej "IT Startup"? #karciankait
Ankieta -> https://www.facebook.com/itstartupgrakarciana/posts/320876745311468
źródło: comment_fD8iedzreVJA5R0Px8m23xMqLEY2ZYpX.jpg
Pobierz- 0
@phoe: gracze sami zasugerowali go jako postać na tej karcie. Część osób sugerowało również Linusa - stąd ankieta.
- 0
@JavaDevMatt: tak, tylko stallman jest developerem free software, a nie open source, a te dwa terminy mają różne znaczenia - co podkreślał wielokrotnie w swoich esejach i wystąpieniach.
- 6
A dzisiaj takie małe #ciekawostki
Strzelałeś kiedyś z laptopa? :) Okazuje się, że są przypadki (wciąż!) gdy znajduje się na nim amunicja :D
Właśnie dlatego zastanawiam się Czy Twój komputer to karabin?
Miłej lektury
#nieprogramowanie #programowanie #komputery
Strzelałeś kiedyś z laptopa? :) Okazuje się, że są przypadki (wciąż!) gdy znajduje się na nim amunicja :D
Właśnie dlatego zastanawiam się Czy Twój komputer to karabin?
Miłej lektury
#nieprogramowanie #programowanie #komputery
źródło: comment_TvVJ4hEFUY9oYotbkm4cUtRQuvuEq0IR.jpg
Pobierz@maque: spoko wpis
- 8

Open space to za mało!
Trzeba upchać w biurze wincyj białka stukającego w klawisze, już jest na to sposób!
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#nieprogramowanie #heheszki
Trzeba upchać w biurze wincyj białka stukającego w klawisze, już jest na to sposób!
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#nieprogramowanie #heheszki























Tłumienie, supresja, wygaszanie?
#informatyka #nieprogramowanie #bazydanych, taktycznie #sql