Zbliża się koniec ekspedycji na biegun północny przy użyciu sań.

Cieńki lód, silny dryf, nierówna powierzchnia, góry lodowe i zbyt duże przerwy w lodzie. Ekspedycje na biegun stają się z roku na rok coraz trudniejsze przez topnienie lodu. Dodatkowo okno pogody, która umożliwia taką wyprawę staje się coraz krótsze i przestała funkcjonować firma, która zapewniała wsparcie lotnicze w razie kłopotów. Czyżbyśmy wchodzili w erę wypraw żeglarskich na biegun?

#swiat #
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#diorama #modelarstwo #niemoje
Zapraszam do obserwowania: #dioramatulipana

Samolot Boeing B-17F Flying Fortress, ambulans polowy Dodge WC 54, transporter paliwa (2,800 l) GMC CCKW-353 "miękki" dach, transporter bomb Chevrolet G7128, transport silnika Ford pickup 4x2, "zmilitaryzowany" wóz strażacki Ford, "zmilitaryzowany" osobowy Plymouth, transporter wody (2,600 l) GMC CCKW-353, samochód zaopatrzenia Dodge WC 52, oraz najsłynniejsza terenówka II
Pan_Tulipan - #diorama #modelarstwo #niemoje 
Zapraszam do obserwowania: #dioramatul...

źródło: comment_4TQfBlipDbsCdL2OlhD2VGjwQ2ON1FZ6.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#neuropa #mikroreklama
#niemoje ale polecam, szczególnie ten #buldupy prawiczków którzy to zakopują
nie rozumiem tylko dlaczego patrioci o mocno prawicowych poglądach którzy wychwalają Polskę po niebiosa nie mogą znieść tego że ktoś o niej dobrze pisze.
o jaką oni Polskę walczą? o biedną? udręczoną? usłaną krzyżami i męczeństwem?
może mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen? bo nie mogę uwierzyć że można być aż tak głupim.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WujekOprawca: to nie jego, ale zrobienie takiej dioramy to myślę, że może być miesiąc pracy lub szybciej (w przypadku zajmowania się tylko tym), a że rzadko ktoś tak może to schodzi od paru do kilkunastu miesięcy. Zależy wszystko od czasu, umiejętności, finansów, weny
  • Odpowiedz
@WujekOprawca: Sprawa jest skomplikowana, bo wszystko wychodzi podczas szukania tematów dla sklejanych modeli które "lepimy" z synem, którego mocno wciągnęło modelarstwo, więc zamiast chodzić do przedszkola maluje i skleja. Teraz na stole mamy Mi 24, którego chcemy "rozbić" w Afganistanie, Leoparda docelowo wyglądającego tak i figurki komandosów przerabiane na Formozę z ćwiczeń Anakonda
  • Odpowiedz