@JanNowak: Jak się igła nie rusza, to powietrze też nie powinno wylatywać dyszą. Obejrzyj jakiś film jak czyścić sprzęt, wyczyść, bo już farba mogła zaschnąć, wlej wody zamiast farby. Dopiero wtedy sprawdzaj dalej.
Poza tym: jak naciskasz spust, to potem odciągasz go do tyłu, tak? Czy może zrobiłeś odwrotnie?
  • Odpowiedz
@JanNowak: TG180 z najmniejszą dyszą mógłby zadziałać. Ale jeśli miałbym Tobie coś doradzić, to po prostu wymień kompresor na większy. Regulowany, do 3-4 bar, z butlą. Co z tego, że da się znaleźć coś co działa. Jak będziesz miał do pomalowania większą powierzchnię, to będziesz płakał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, jest sprawa
Planuje odmalować mieszkanie (wynajmowane, za farby płaci właściciel).
Co powinienem zrobić w przypadku ściany jak na zdjęciu? Odsłonięte miejsce,przy potarciu, zostawia na palcach biały osad. Reszta sciany wydaje się w lepszej kondycji, to jedyny taki ubytek, malowałem już fragment testerem żeby sprawdzić kolor i przy malowaniu stara farba nie odchodziła.
#malowanie #remontujzwykopem #remont
HeroesIV - Mirki, jest sprawa
Planuje odmalować mieszkanie (wynajmowane, za farby pła...

źródło: comment_1583426333JoDqwc5sX0jbYiEOklGmpF.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 11
Pół roku temu wkręciłem się w #grybezpradu. Niedawno wyposazylem się we własną pozycję - z uniwersum Gwiezdnych Wojen, których jestem wielkim fanem.
Pozazdrościłem tym, którzy grają pomalowanymi figurkami. Kupiłem kilka farbek i pędzelków. Siadłem i coś zmalowałem. Co Wy na to?

#modelarstwo #malowanie #hobby #planszowki #starwars
Visius - Pół roku temu wkręciłem się w #grybezpradu. Niedawno wyposazylem się we włas...

źródło: comment_1583013382CAErhhQKh8EtdWcxSK3uye.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#malowanie #figurki

Cześć, chcę pomalować figurki, znaczniki (np.ognia, czy znak ostrzegawczy) które wydrukowałem na drukarce 3d, i nie chce do tego używać farb, a flamastrów akrylowych.
Podkreslam że to ma być jednokolorowe.

Czy to dobry pomysł i czy takie się nadają:
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Klinton: no z mojego doświadczenia tak najlepiej - niewykluczone że jak ładnie pomalujesz gruntującą to kolor nawet raz wystarczy. Ja z gruntujących polecam Śnieżkę - farby mają takie sobie, ale gruntującą bardzo fajną
  • Odpowiedz
Mirki, chciałbym pokój na kolor inny niż biały, kojarzycie jakieś strony z przykładami pomalowanych pokojów? Ogólnie większość stron przedstawia duże pokoje (mój ma 3 x 4, więc nie jest to jakiś kolos).
#malowanie #mieszkanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skejwen: Dokładnie! Wystarczy spojrzeć na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale patrząc jaki mamy teraz dostęp do wszystkiego to w zasadzie bycie amatorem jest krótkie - można bazować na wiedzy innych w każdej dziedzinie o każdej porze. A mimo tego mamy "specjalistów", którzy śmieją się z prawdziwych speców i robiąc kaszanę wmawiają innym, że zaoszczędzili kupę hajsu, a efekt jest prawie taki sam. Prawie ;-)
  • Odpowiedz
Tańsze pewniaki z farb to Maries, Renesans. Z pędzlami unikaj takich, które mają niejednorodne, łamiące się i słabo zamocowane włosie. za ok 3-7 zł/ szt dostaniesz dobry pędzel na początek i nie tylko.
  • Odpowiedz
@Hotkumpel: akryl w rogach / odcięcia małym na raz / dużym całość na raz / odcięcia na gotowo / całość na gotowo

Tak robisz w przypadku farb które odbijają światło np: flugger dekso 5
  • Odpowiedz
@StraconeZycie: aa rozumiem, ja maluje ściany z agregatu za 6k i myslalem ze masz cos lepszego np elektrostatycznego ze farba leci do danego elementu ktory sie maluje by nie uciekala na boki i material sie nie marnowal :D fajny efekt
  • Odpowiedz
#farby #malowanie #hydraulika #materialoznastwo #homemade
Elo, potrzebuje pomalować rurkę z polietylenu na kolor czarny. Jakiej farby użyć żeby to się trzymało? Wiem że są rurki czarne z PE ale nie nadają się do mojego projektu, a ta która się nadaje jest tylko biała. Czy zwykłe zmatowienie powierzchni spowoduje że farba się będzie trzymała? Czy trzeba jakiś podkład?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach