Wpis z mikrobloga

Cześć. Czy ktoś z was miał kiedyś w ręku aerograf? Kupiłem sobie taki ostatnio, podłączyłem do niego kompresorek... i dupa. Nie działa. Powietrze leci, wylatuje - jednak nie wypływa farby. Dysza nie jest zapchana, sprawdzałem. Nawet go rozkręciłem i skręciłem ponownie, bez zmian. Macie jakieś pomysły?

PS. Rozcieńczyłem też farbę. Nie pomogło.

#malowanie #pomocy #pomoc #sztuka #malarstwo #problemypierwszegoswiata #modelarstwo #figurki #tatuaze
Pobierz JanNowak - Cześć. Czy ktoś z was miał kiedyś w ręku aerograf? Kupiłem sobie taki osta...
źródło: comment_1583519687kj749eBkQqbXABh41FxuvU.jpg
  • 16
@JanNowak: W dzieciństwie jak bawiłem się w sklejanie modeli, to miałem też aerograf. Tyle, że rozwiązywaniem problemów z nim zajmował się ojciec, a ja tylko malowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może nie jest zapchany tylko brudny? Zobacz zamiast farby coś bardziej płynnego, najlepiej alkohol izopropylowy.
@JanNowak: @JanNowak: z tylu chyba jest pokretlo zaworu od dyszy co wypuxszcza farbe. Nie pamietam ale chyba tym zaworem sie to ustawialo. Ewentualnie jak jest wszystko ok to nacisnij przycisk i pociagnij do tylu ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@JanNowak: Jak się igła nie rusza, to powietrze też nie powinno wylatywać dyszą. Obejrzyj jakiś film jak czyścić sprzęt, wyczyść, bo już farba mogła zaschnąć, wlej wody zamiast farby. Dopiero wtedy sprawdzaj dalej.
Poza tym: jak naciskasz spust, to potem odciągasz go do tyłu, tak? Czy może zrobiłeś odwrotnie?
@JanNowak: TG180 z najmniejszą dyszą mógłby zadziałać. Ale jeśli miałbym Tobie coś doradzić, to po prostu wymień kompresor na większy. Regulowany, do 3-4 bar, z butlą. Co z tego, że da się znaleźć coś co działa. Jak będziesz miał do pomalowania większą powierzchnię, to będziesz płakał.