Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@NewEpisode: pięknie ci ta taśma dwustronna zerwie farbę bazową. :) Albo tak jak ci pisze mirabelka, albo kup sobie transfer. Taka folia, ale z bardzo lekkim klejem. Albo na np papierze do pieczenia przyklej kilka warstw taśmy malarskiej i na tym wytnij te graficzki.
#budujzwykopem #remontujzwykopem #malowanie #pytaniedoeksperta
Chcialbym oszliwowac metalowy płot pod malowanie. Mam wiertarkę wiec pomyslalem ze dokupie jakas koncowke do szlifowania zebym nie musial tego robic szczotą drucianą.
Czy jest to dobry kierunek a jesli tak, jaką koncowke do tego polecacie?
Chcialbym oszliwowac metalowy płot pod malowanie. Mam wiertarkę wiec pomyslalem ze dokupie jakas koncowke do szlifowania zebym nie musial tego robic szczotą drucianą.
Czy jest to dobry kierunek a jesli tak, jaką koncowke do tego polecacie?
konto usunięte via Android
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@worldmaster szczotką druciana na wiertarce. Tylko koniecznie załóż okulary ochronne. Te druciki lubią wylatywać i wbijać się w skórę.
Mireczki, potrzebuję pomocy. Szukam BIAŁEJ farby do pokoju od strony północy, około 65 m2 sufit+ściany. Obecnie mam chropowate ściany jasnożółte i jasnozielone kolory, chyba Dekoral, jeśli ma to znaczenie. Zakładając podwójne lub potrójne malowanie wychodzi mi wiadro 10l. Nie mam pojęcia co wybrać, akryl, ceramika, tytanowa?, lateks, mat, połysk, wtf. Póki co zastanawiałem się nad MAGNAT PERFECT MATT i Dulux Acryll Matt. Tikkurila niby marka, a oceny ma średnie. Do śnieżki nie
@pieknykwiatuszek: Fajnie! Tylko brakuje mi tutaj koloru, ale to już osobista kwestia. Co Ty na promienie słoneczne przebijające się przez drzewa? Jako akcent kolorystyczny
- 1
@agus123123: Wiesz co, spróbowałem później dodać te promienie i zepsuły wszystko :D ale jak na pierwszy raz i rysowanie z głowy to uważam, ze chyba całkiem niezle wyszedł rysunek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Część Mirki. Mam nałożona na ściany farbę strukturalną, czy można na nią położyć gładź np:Atlas GTA-dwie warstwy i potem to pomalować czy czeka mnie skrobanie?
#malowanie #remontujzwykopem #pytanie #remont
#malowanie #remontujzwykopem #pytanie #remont
źródło: comment_15860841611Y5oxEfTwvfrihAIJU9Kee.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 1
@kaszanka_z_cebulka82
@R__R grunt szczepny, na to gładź i malowanie
Jeśli się dobrze trzyma. Jeśli się łuszczy to skrobanie.
@R__R grunt szczepny, na to gładź i malowanie
Jeśli się dobrze trzyma. Jeśli się łuszczy to skrobanie.
A co masz pod farbą? Weź szpachelkę i zobacz czy odchodzi. Jak się trzyma to przetrzyj papierem ściernym 40,60 czy 80, gruntuj i gładź. Jak schodzi to rwij /skrob i potem gładź.
konto usunięte via Android
- 3
- 5
@Grubyp_qKociamber zapomniałem że złości wrzucic
źródło: comment_1585501717e0lNo6TYF3s9FRKJrX5nnX.jpg
Pobierz- 1
@SanczezG: So many happy accidents!
2
Captain Dyniaq / 65mm / Autor: Peter_D

Pomalowałem ostatnio takiego stwora. Popiersie 65mm. Farby Vallejo + Citadel
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Pytanie do osób zajmujących się amatorsko i profesjonalnie piaskowaniem. Potrzebuję opinii o kompresorach. Jakie powinny być, jakie ciśnienie i zbiornik na powietrze( chociaż na ten problem mógłbym sobie zaradzić zbiornikiem stacjonarnym). Tutaj podaje wam 2 jakimi jestem zainteresowany https://allegro.pl/oferta/kompresor-kd1412-olejowy-500l-sprezarka-powietrza-8289382841 https://allegro.pl/oferta/kompresor-olejowy-sprezarka-300l-1140l-min-12-bar-6736013889?reco_id=63203979-712b-11ea-a344-000af7f616c0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 #piaskarka #kompresor #warsztat #mechanika #malowanie
Mirasy czym pomalować drewniany brązowy balkon na zewnątrz narażony na wodę?
#budownictwo #nieruchomosci #remontujzwykopem #malowanie
#budownictwo #nieruchomosci #remontujzwykopem #malowanie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@Scaab: remontujesz mieszkanie w szczycie bańki?!
@Scaab: na razie zostaw tę balustradę, nie remontuj, bo producenci balustrad sztucznie napompowali rynek. Niedługo bańka pęknie to urządzisz sobie żniwa i będziesz mógł mieć 5 takich balustrad
konto usunięte via Android
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#majsterkowanie #remontujzwykopem #malowanie hej mirki jak pomalowac plastik zeby element na dworze długo utrzymał farbe? Sa jakies podkłady? Poprosze o pomoc, zupełnie nie znam się w tym temacie.
- 1
@KrowkaAtomowka: jaki plastik?
- 0
@KrowkaAtomowka: kratki wentylacyjne, te plastikowe to chyba jest PVC. Są gotowe farby do PVC, np. Śnieżka taką robi (Supermal). Nigdy nie korzystałem, więc nic więcej nie napiszę.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 4
Jest tu ktoś kto umie robić karykatury? Chciałabym przenieść zdjęcie w świat kreskówki. Coś jak pan niżej zrobił. Oczywiście honorarium do ustalenia xd
Dodam że najlepiej jakby to było w kresce Dragon Ball
#malowanie #rysujzwykopem
Dodam że najlepiej jakby to było w kresce Dragon Ball
#malowanie #rysujzwykopem
źródło: comment_1584883554V6ampBfPtA9N4KUIapRtdQ.jpg
PobierzPotrzebuje podpowiedzi #budownictwo #malowanie
Robie troche #remontujzwykopem #remont i czy na sciane wystarczy zagruntowac poczekac i pomalowac? Czy przydalo by sie jej jeszcze gladz szpachlowa? Sa na niej takie ryski i nie wiem czy farba to przykryje? Dodam ze wczesniej na sciane byla tapeta a pod nia gazeta [(!) Z lat '70] wszystko zostalo zerwane i przejechane papierem sciernym dosyc dobrze.
Robie troche #remontujzwykopem #remont i czy na sciane wystarczy zagruntowac poczekac i pomalowac? Czy przydalo by sie jej jeszcze gladz szpachlowa? Sa na niej takie ryski i nie wiem czy farba to przykryje? Dodam ze wczesniej na sciane byla tapeta a pod nia gazeta [(!) Z lat '70] wszystko zostalo zerwane i przejechane papierem sciernym dosyc dobrze.
źródło: comment_1584798971OSQ1lvyVxS9xd6wIgbAhIo.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@d601: farba nie przykryje, nie ma szans. Kup gładź, ale gotową z wiaderka, łatwo się nimi robi.
- 1
@d601: a co do gazety, w czasach kiedy gipsy były trudno dostępne, generalnie drogie, a gazet było pełno z racji braku internetu, takie delikatne nierówności wyrównywano właśnie podkładem z gazet pod tapety.
Gdyby tych gazet nie było, ta równie cieńka jak gazeta tapeta z lat 70tych przebijałaby te nierówności podłoża.
edit: o sorry, to @TwojstaryTwoja pytał
Gdyby tych gazet nie było, ta równie cieńka jak gazeta tapeta z lat 70tych przebijałaby te nierówności podłoża.
edit: o sorry, to @TwojstaryTwoja pytał
- 0
Pytanie - czym malować dach? Na dachu blacha, nie mam pojęcia co za jaka, przebija rdza, ale blacha wiekowa, może była ocynkowana.. Nie koniecznie chcę przekrywać dach - to budynek gospodarczy, a blacha jest 5x grubsza niż dzisiejsze blachodachówki ;-)
Jakieś sprawdzone farby, nie kosztujące fortuny?
#remontujzwykopem #remont #malowanie
Jakieś sprawdzone farby, nie kosztujące fortuny?
#remontujzwykopem #remont #malowanie
- 0
@husky83: Jak rzeczywiście ocynk to gruntowne czyszczenie, odtłuszczenie, potem podkład i farba dedykowna do ocynku np. Bekerfarb. Taniej wyjdzie na pewno Śnieżka (bez podkładu) czy chlorokauczuk jakiś (tylko na nowych ocynkach nie powinno się chlorokauczuku kłaść z uwagi na "gazowanie"), ale to już wytrzyma krócej (bez oczyszczenia za 5 lat będziesz miał zardzewiałe plamy, tam gdzie były, a w zdrowych miejscach chlorokauczuk, który nawet nie będzie napuchnięty - dobrze się
- 0
Mirki potrzebuję od was porady z racji, że farbę mam już wybraną (na ścianę magnat ceramic, a na sufit Magnat Non-Reflex) jakie polecacie wałki malarskie mały/duży, oraz taśmę malarską?
#remontujzwykopem #budujzwykopem #remont #malowanie #farby #budownictwo #mieszkanie #kiciochpyta #pytanie
#remontujzwykopem #budujzwykopem #remont #malowanie #farby #budownictwo #mieszkanie #kiciochpyta #pytanie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 4
@Obcy666: średni jest ten Magnat na sufit - na ściany super ale ten sufitowy niekoniecznie, lepiej Tikkurile Ultra Matt weź
Co do pytania - taśmę malarska polecam jak najlepszej jakości - np Tesa, tak jest 2x droższa od marketowych ale uwierz że to się zwróci
Co do wałków - generalnie szukaj do farb takich jak Magnat ale długość włosia wpływa na to jaki efekt osiągniesz więc to raczej pytanie do ciebie -
Co do pytania - taśmę malarska polecam jak najlepszej jakości - np Tesa, tak jest 2x droższa od marketowych ale uwierz że to się zwróci
Co do wałków - generalnie szukaj do farb takich jak Magnat ale długość włosia wpływa na to jaki efekt osiągniesz więc to raczej pytanie do ciebie -
- 0
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Mirki jaka farba w rozsądnej cenie do pokoju, a jaki na sufit? na razie wybrałem na ścianę magnat ceramic, a na sufit Magnat Non-Reflex. Co myślicie polecacie?
#remontujzwykopem #budujzwykopem #remont #malowanie #farby #budownictwo #mieszkanie #kiciochpyta #pytanie
#remontujzwykopem #budujzwykopem #remont #malowanie #farby #budownictwo #mieszkanie #kiciochpyta #pytanie
- 0
- 2
@imdejv1: tak średnio, pędzel jeszcze by można włożyć w benzynę i odstawić ale wałek raczej do wyrzucenia
@imdejv1: A co to za lakier? Może być ciężko, chociaż ja bym spróbował nitro lub jest jeszcze taki płyn do czyszczenia pistoletów lakierniczych ale nie pamiętam nazwy
- 0
#malowanie #farby #diy #rekodzielo
Skąd wytrząsnąć parę kg sadzy? Potrzebuje zrobić najczarniejszą farbę jaką się da, i pomyślałem o sadzy.
Skąd wytrząsnąć parę kg sadzy? Potrzebuje zrobić najczarniejszą farbę jaką się da, i pomyślałem o sadzy.































Parę detali do powstającego wagonu pancernego - malowanie głównie lifecolorami + metalizer i grafit
Zapraszam również serdecznie do śledzenia tagu #adameriominiatures
#modelarstwo #tworczoscwlasna #rekodzielo #malowanie #chwalesie #narzedzia
źródło: comment_1586946069b9aES5SkzSqanCWdzrRUKo.jpg
Pobierzźródło: comment_1586947444NH5lIDyR87GgvPLZyLAHzz.jpg
PobierzCoś pięknego.
Mam pytanie co do tej metalowej taczki. Ona taka powinna być? Jak dla mnie to ona jest odwrotnie zamontowana na ramie.