via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Adamerio:

Coś pięknego.
Mam pytanie co do tej metalowej taczki. Ona taka powinna być? Jak dla mnie to ona jest odwrotnie zamontowana na ramie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NewEpisode: pięknie ci ta taśma dwustronna zerwie farbę bazową. :) Albo tak jak ci pisze mirabelka, albo kup sobie transfer. Taka folia, ale z bardzo lekkim klejem. Albo na np papierze do pieczenia przyklej kilka warstw taśmy malarskiej i na tym wytnij te graficzki.
  • Odpowiedz
Mireczki, potrzebuję pomocy. Szukam BIAŁEJ farby do pokoju od strony północy, około 65 m2 sufit+ściany. Obecnie mam chropowate ściany jasnożółte i jasnozielone kolory, chyba Dekoral, jeśli ma to znaczenie. Zakładając podwójne lub potrójne malowanie wychodzi mi wiadro 10l. Nie mam pojęcia co wybrać, akryl, ceramika, tytanowa?, lateks, mat, połysk, wtf. Póki co zastanawiałem się nad MAGNAT PERFECT MATT i Dulux Acryll Matt. Tikkurila niby marka, a oceny ma średnie. Do śnieżki nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A co masz pod farbą? Weź szpachelkę i zobacz czy odchodzi. Jak się trzyma to przetrzyj papierem ściernym 40,60 czy 80, gruntuj i gładź. Jak schodzi to rwij /skrob i potem gładź.
  • Odpowiedz
Pytanie do osób zajmujących się amatorsko i profesjonalnie piaskowaniem. Potrzebuję opinii o kompresorach. Jakie powinny być, jakie ciśnienie i zbiornik na powietrze( chociaż na ten problem mógłbym sobie zaradzić zbiornikiem stacjonarnym). Tutaj podaje wam 2 jakimi jestem zainteresowany https://allegro.pl/oferta/kompresor-kd1412-olejowy-500l-sprezarka-powietrza-8289382841 https://allegro.pl/oferta/kompresor-olejowy-sprezarka-300l-1140l-min-12-bar-6736013889?reco_id=63203979-712b-11ea-a344-000af7f616c0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 #piaskarka #kompresor #warsztat #mechanika #malowanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scaab: na razie zostaw tę balustradę, nie remontuj, bo producenci balustrad sztucznie napompowali rynek. Niedługo bańka pęknie to urządzisz sobie żniwa i będziesz mógł mieć 5 takich balustrad
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Potrzebuje podpowiedzi #budownictwo #malowanie
Robie troche #remontujzwykopem #remont i czy na sciane wystarczy zagruntowac poczekac i pomalowac? Czy przydalo by sie jej jeszcze gladz szpachlowa? Sa na niej takie ryski i nie wiem czy farba to przykryje? Dodam ze wczesniej na sciane byla tapeta a pod nia gazeta [(!) Z lat '70] wszystko zostalo zerwane i przejechane papierem sciernym dosyc dobrze.
d601 - Potrzebuje podpowiedzi #budownictwo #malowanie 
Robie troche #remontujzwykopem...

źródło: comment_1584798971OSQ1lvyVxS9xd6wIgbAhIo.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@d601: a co do gazety, w czasach kiedy gipsy były trudno dostępne, generalnie drogie, a gazet było pełno z racji braku internetu, takie delikatne nierówności wyrównywano właśnie podkładem z gazet pod tapety.

Gdyby tych gazet nie było, ta równie cieńka jak gazeta tapeta z lat 70tych przebijałaby te nierówności podłoża.

edit: o sorry, to @TwojstaryTwoja pytał
  • Odpowiedz
Pytanie - czym malować dach? Na dachu blacha, nie mam pojęcia co za jaka, przebija rdza, ale blacha wiekowa, może była ocynkowana.. Nie koniecznie chcę przekrywać dach - to budynek gospodarczy, a blacha jest 5x grubsza niż dzisiejsze blachodachówki ;-)
Jakieś sprawdzone farby, nie kosztujące fortuny?

#remontujzwykopem #remont #malowanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@husky83: Jak rzeczywiście ocynk to gruntowne czyszczenie, odtłuszczenie, potem podkład i farba dedykowna do ocynku np. Bekerfarb. Taniej wyjdzie na pewno Śnieżka (bez podkładu) czy chlorokauczuk jakiś (tylko na nowych ocynkach nie powinno się chlorokauczuku kłaść z uwagi na "gazowanie"), ale to już wytrzyma krócej (bez oczyszczenia za 5 lat będziesz miał zardzewiałe plamy, tam gdzie były, a w zdrowych miejscach chlorokauczuk, który nawet nie będzie napuchnięty - dobrze się
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Obcy666: średni jest ten Magnat na sufit - na ściany super ale ten sufitowy niekoniecznie, lepiej Tikkurile Ultra Matt weź

Co do pytania - taśmę malarska polecam jak najlepszej jakości - np Tesa, tak jest 2x droższa od marketowych ale uwierz że to się zwróci

Co do wałków - generalnie szukaj do farb takich jak Magnat ale długość włosia wpływa na to jaki efekt osiągniesz więc to raczej pytanie do ciebie -
  • Odpowiedz
Mam pytanie, czy jak mi wałek wysechł już po malowaniu lakierem bezbarwnym to mogę go uratować np. benzyną? Bo nie poszedłem po rozum do głowy i tuż po malowaniu czyściłem go 20 minut wodą i tak dalej...

#malowanie #remont
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@imdejv1: A co to za lakier? Może być ciężko, chociaż ja bym spróbował nitro lub jest jeszcze taki płyn do czyszczenia pistoletów lakierniczych ale nie pamiętam nazwy
  • Odpowiedz