Wszystko
Najnowsze
Archiwum
5
Kto wymyślił MAJONEZ?

Kto wymyślił i jak powstał majonez? Według legendy majonez powstał w 1756 r po tym, jak szef kuchni księcia Louis`a François`a Armand`a de Vignerot du Plessis de Richelieu, dowódcy francuskich wojsk podczas oblężenia Portu Mahon na Minorce, odkrył, że na wyspie nie ma dostępu do...
z- 5
- #
- #
- #
- #
- 3
Biedronka, Kielecki droższy od Dekoracyjnego, a i tak Kieleckiego został jeden słoik a Dekoracyjny nieruszony. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gotujzwykopem #majonez #biedronka
#gotujzwykopem #majonez #biedronka
źródło: comment_1620479786D5rtMS0uFXtgDununCkD3c.jpg
Pobierz- 270
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Master_of_Bukakke: ja bym powiedział, że nawet dekoracyjnej nie pełni.
- 75
- 0
Majonez i keczup z ginem? Co sądzicie? #kichciopyta
Ja bym jadła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://secretldn.com/gin-mayo-ketchup/
#gotujzwykopem #rozowypasekwkuchni #majonez #keczup #gotujzmikroblogiem
Ja bym jadła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://secretldn.com/gin-mayo-ketchup/
#gotujzwykopem #rozowypasekwkuchni #majonez #keczup #gotujzmikroblogiem
Mireczki, który ocet kupić? Chodzi mi głównie o czyszczenie urządzeń sanitarnych, płynny znam ale ten kremowy też wygląda obiecująco a z zapachu można wnioskować, że koncentracja jest podobna.
#kielecki #majonez #heheszki #winiaryteam
#kielecki #majonez #heheszki #winiaryteam
źródło: comment_1619773672pmxFtKTP174o2EGgi9TOpK.jpg
Pobierz@fallout444: polecam kętrzyński
@fallout444: stanowczo jest to ocet kremowy. Sprawdzałam przed świętami.
Wcześniej wspominałam o moim pysznym odkryciu majonezu go vege z #biedronka, który ma mało kcal. W kolejce do wypróbowania czeka #kielecki wegański, tez ma mało kcal tylko jeszcze nie wiem czy polecajka czy nie. Jak mi się skończy biedronkowy to się dowiem.
Przy okazji zakupów w leclercu odkryłam majonez eco. Tez ma mało kcal. Czy ktoś go próbował? Jaki jest w smaku? Warto kupić? Jest bardzo tani,
Przy okazji zakupów w leclercu odkryłam majonez eco. Tez ma mało kcal. Czy ktoś go próbował? Jaki jest w smaku? Warto kupić? Jest bardzo tani,
źródło: comment_1619624835d9Wz8kjIeCskBFFI28LGx4.jpg
Pobierz@Klaudiczek: Nie no wiadomo że majonez jest kaloryczny jak jasna cholera ale nie jest to coś czego się wali 100 gram na kanapkę, więc ciężko by mi było usprawiedliwić różnice w makro. No chyba że chodzi o fakt że jest wegański to no wtedy rozumiem.
- 1
jak na majonez to mało, na ogol maja ok 700 kcal. Jeśli znasz taki, który ma mniej niż 300 to podziel się wiedza (。
@Klaudiczek: o taki, w smaku trochę kwaśnawy
https://www.evergreen.pl/majonez-cremajo-20-tluszczu-270g-id-1803
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@BDLK_IMPRTR: smakują dokładnie jak majonez, tylko że słodszy
@BDLK_IMPRTR: w sumie zwykłe lody to jajko i śmietana a majonez to jajka i olej więc nie powinno być złe
10
Wietnamskie przysmaki w Polsce

Majonez Babun czyli jak to niedawno w Polsce psy przerabiano
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
@Sylwester_Zwalon pewnie próbowali i dostali bolesnego rozwolnienia po kieleckim
@Sylwester_Zwalon: Nie trzeba próbować kieleckiego, wystarczy wypić butelkę octu i wychodzi na to samo XD
"Wesoły majonez" - w slangu osób pracujących w gastronomii określa się tak jasny / biały sos, najczęściej na bazie majonezu choć niekoniecznie, do którego mężczyzna / mężczyźni pracujący na kuchni dodali swoje nasienie. Forma psikusa często spotykana w tanich barach ale spotykana również nawet w wykwintnych restauracjach. "Wesoły majonez" najczęściej spotykany jest w barach z kebabem gdzie przyjmuje postać białego sosu czosnkowego. Najprawdopodobniej został też tam wynaleziony przez pracowników z bliskiego wschodu
@wargi-sromowe-mniejsze: Ja kebaba jem domowego.Nie kupnego
@DEWASTATOR_TM też jest jakieś ryzyko
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@a231: nie posiadam polskiego paszportu i nie robię z majonezu lewatywę, żeby móc dotrzeć do szczytów polskości. To twoja receptura która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie?
@Yu_liiia: nie mam bladego pojęcia, majonez zawsze był w lodówce, a służy do wszystkiego
Święta za pasem , więc rozstrzygnijmy kluczową kwestię :
Który majonez jest najlepszy !
#majonez #gotujzwykopem
Który majonez jest najlepszy !
#majonez #gotujzwykopem
źródło: comment_1617486100Qee2elMSerZbOyiz61k2kG.jpg
PobierzKtóry majo jest the best ?!
- Winiary 47.9% (56)
- kielecki - TFU ! 35.9% (42)
- Ocetix 16.2% (19)
- 12
Jak zawsze przed Wielkanocą postanowiłem zakupić Majonez Kielecki. Bez wątpienia najlepszy do wszystkich świątecznych specjałów. Smak, aromat, tradycja - nieosiągalne dla innych produktów dostępnych na rynku. Niestety, w moim sklepie zapasy Majonezu Kieleckiego skończyły się tuż przed świętami. Trudno się dziwić, miliony Polaków wiedzą przecież, co dobre. Myślałem, że odejdę z nosem spuszczonym na kwintę, ale na szczęście znajoma pani ekspedientka poleciła mi pewien zamiennik - również kielecki, od tego samego producenta.
źródło: comment_1617455867WXChSILz7a57LWAlXbobyl.jpg
Pobierz@JPRW: Co? Pewnie jesteś fanem tego syfu od Winiary?
@TatoAktywny: przecież wyraźnie napisał ze mu bardzo smakuje to o co chodzi
@lukaszwilczek: Czy ja wiem? 2tyg. Temu w biedrze były spoko promocje na majonez
- 1
@lukaszwilczek: mógłbym sie kąpać w kieleckim
- 195
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 33
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 80
@lagrande: tak trzeba życ. Bekę mam z tych winiarowców, nawet sam producent na opakowaniu pisze, że jest to majonez DEKORACYJNY, służy tylko do dekoracji i nie nadaje się do spożycia XD Pewnie torta też ze świeczkami w---------ą bo dekoracja XDDD
- 1
@lukasz-lux: winiary dekoracyjny do dekoracji potem na śmietnik, tylko KIELECKI !
- 0
masz zepsute kubeczki smakowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy majonzojady nie mogą sobie żyć w spokoju i zgodzie? Wieczne wojny, która to już wojna o majonez ? 5? W tym dwie światowe?
#majonez
#majonez
@fraciu: To żebranie o plusy bezbeckim przeruchanym wątkiem.
































Tfu na tych przeżartych tanim winem ludzi którzy jedzą kielecki
#majonez #majonezkielecki
źródło: comment_1622125342RYudY9QtstabRopaCRVPAt.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez moderatora