#windows #linux #programowanie #programista15k
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
#windows #linux #programowanie #programista15k
- 14
Mamy tu vmware, hyper-v, oczywiście AD, fortigate też stoi, serwer wydruku i kilkanaście innych usług sieciowych, niedługo wdrażamy veeam. Około 300 użytkowników. Jakieś tam poletko do zabawy jest. Ze wszystkim mam większy lub mniejszy kontakt. Linux nie jest mi obcy.
Do rzeczy - chciałbym zacząć jakoś konkretniej
źródło: comment_1601975568LYC4omKd81jh9JjeW23iW3.jpg
Pobierz- 7
- 7
Jakiś czas temu poruszałem tutaj problem brakującego pingu w battlefield 4. Znalazłem wtedy rozwiązanie wiążące się z zmienieniem wersji systemd na które się nie zdecydowałem.
Teraz mam inny patent z internetu ale nie wiem jak go zastosować ( ͡° ʖ̯
file wineserver zwraca u mnie normalny plik ELF
W jaki sposób instalowałeś wine, że masz tak dziwnie zainstalowanego?
źródło: comment_1601973141zPUp3jmDAZTgxNWcJiCO3e.jpg
PobierzW skrócie to wystarczy wykonać te polecenia - https://pastebin.com/raw/mRpmAqPz
Nie jest jakoś szczególnie odkrywcza i bazuje na innym poradniku, ale pozwala na łatwą integrację z Github CI
Link - https://github.com/qarmin/Instrukcje-i-Tutoriale/blob/master/GtkRsCross.md
Przykład integracji z CI -
10
Linux może wkrótce mieć nowe pokrętło do przełączania profilu wydajności / mocy

Firma Red Hat jest zaangażowana w obsługę laptopów HP i Lenovo w systemie Linux, omawiany jest nowy, ustandaryzowany interfejs sysfs w celu udostępnienia opcji profilu wydajności w nowszych laptopach, aby użytkownicy mogli łatwiej wybierać żądane parametry mocy / wydajności laptopa.
z- 9
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Komentarz usunięty przez moderatora
Problem jest taki że lądujesz na czarnej u mnie.
@macfan-pl: ojej
nie wiem do czego dążysz
@macfan-pl: Dążę do tego, że nie rozumiesz czym są strumienie, że nie przeczytałeś wpisu ze zrozumieniem, że nie umiesz odpowiedzieć ze zrozumieniem, że nawet nie potrafisz zauważyć co sam napisałeś i że prawdopodobnie jesteś jedną z tych w-----------h osób, które nie ważne co by się wydarzyło będą odwalać kota ogonem do samego
- 7
Pobawił bym się jakimś linuxem(skonfigurowałbym sobie go pod siebie) na wirtualnej maszynie a potem bym go miał na dysku.
#linux
- 3
źródło: comment_1601937817dnS94v2BrpaHN88kLcQ7WS.jpg
PobierzIrytuje mnie duże obciążenie przeglądarki przy geeforcenow (CPU60% również przy video) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
jak coś słaby laptopik z karta graiffczna amd m375 (bestia) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux #akceleracja #geeforcenow #gfn
- 2
A jak zwykły chrome?
@akowski: Nie ma, bo Google jest uparte jak osioł i wielu funkcji nie chce dodać na Linux.
@fax_: Podobno jest w przeglądarce Brave który bazuje na Chromium, ale nie wiem bo nie sprawdzałem.
Proponuje zainstalować sobie Fedore, dodać repozytorium RPM Fusion i zainstalować chromium-freeworld.
- 1
out of process restarization: enable
out of the box enable
igrone gpu enable
i zaczęło działać, mniejsze zużycie procka i płynniej chodzi :D
Zależy mi na podłączeniu Raspberry PI z Raspbianem w wersji Light do telewiziora i możliwości puszczania plików wideo.
Czy jest takie coś w ogóle możliwe bez środowiska graficznego? Jeżeli nie, to jakie mogę doinstalować (najlżejsze, aby to chciało funkcjonować).
#raspberrypi #linux #elektronika
- 1
- 3
źródło: comment_1601928861x8jI4Iu8KVWMHHv3uljqp4.jpg
PobierzZasadniczo to menu start się nie aktywuje po wciśnięciu klawisza systemowego...
Ale to pierdoła.
Pytanie
- 0
#informatyka
#linux
- 3
W jaki sposób mogę zainstalować mingw-gtk3 na Ubuntu(konieczne ponieważ akurat takie CI mam pod ręką), lub znaleźć sposób na instalację tych bibliotek w systemie?
Poinstalowane mam oczywiście podstawowe paczki typu mingw-w64-x86-64-dev, mingw-w64 ale ciągle nie znajduje mi bibliotek gtk3.
Potrzebuje je aby przekompilować aplikację korzystając z Linuxa na Windowsa.
Kompilacja zdaje się przebiegać pomyślnie, ale przy linkowaniu zaczyna wywalać blędy typu:
- 0
- 0
Zawiesiłem sie na projekcie, na lapku z windą hula a na malinie gdzieś zrobiłem błąd i pokazuje mi że wszystko mam dobrze zainstalowane ale dongiel nie odbiera przez gqrx
Wciskam play i nawet nie szumi, audio działa
7
Free Software Foundation obchodzi 35 urodziny

FSF zachęca do świętowania na takie sposoby, jak eksperymentowanie z edytorem GNU Emacs, zastępowanie niewolnych programów programami nastawionymi na wolność, zastępowanie Androida F-Droidem i wypróbowywanie w pełni wolnego GNU zatwierdzonego przez FSF / Dystrybucja Linuksa.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 4
- 2
Potrzebuję stworzyć 20 rekordową, zaszyfrowaną bazę danych. Skrypt ma odszyfrować bazę, pobrać odpowiedni rekord, i wykonać operację. W zasadzie ma działać jak menadżer haseł. Wszystko lokalnie, bez serwerów.
Jak do tego podejść? Jak i wczym stworzyć bazę danych?
Myślałem żeby po prostu w jednym pliku tryzmać wszystkie klucze, ale chcę dotknąć temat DB, bo będe potrzebował w przyszłości.
- 0
Mial ktos podobny problem?
system Manjaro
#linux
11
23 września 2020 roku portalowi Linuxiarze.pl stuknęło równe 10 lat

Kochani „nadejszla wiekopomna chwila”, jak mawiał Pawlak w „Kochaj albo rzuć” – właśnie teraz, 23 września 2020 roku portalowi Linuxiarze.pl stuknęło równo 10 lat, ale nie tylko samemu portalowi… Wrzesień to również miesiąc naszych urodzin (skończyliśmy razem 98 lat), tak więc potrójna okazja do św
z- 2
- #
- #
- #
- #




















#linux #pinephone
źródło: comment_16019772665vOYEYrNICwe76ZMsb16ZB.jpg
Pobierz