@lady_katarina: bardzo ładne są w luxsofcie, ale połowa to ukrainki. jeśli linkedin ma mi pomóc w znalezieniu pracy, to na zasadzie: zobaczmy gdzie kumpel pracuje, z kim pracuje, gdzie ten ktoś pracował, o jakaś firma której nie znam!
  • Odpowiedz
Przeglądam sobie od czasu do czasu profile na #linkedin i w sumie zastanawia mnie prędkość z jaką ludzie awansują. Przykład znajomego-znajomego - (tutaj #it) 7 miesięcy jako intern w java, potem 8 jako junior i teraz jest już devem. To faktycznie idzie tak szybko? Firma to jeden z ubezpieczycieli.

Drugi przykład - rekruterzy. Kilka miesięcy stażu, potem po roku jako junior i rok jako rekruter i zostaje
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#rekrutacja #hr #praca #korposwiat #linkedin #januszebiznesu

Tldr. Od miesiąca na bezrobociu i już padam psychicznie.

Pracowałem w typowym korpo. Dobre stanowisko, "mitingi" i "dedlajny", kasa średnia, ale za to super ludzie, zgrany zespół, umowa na czas nieokreślony. Wszystko super do czasu, aż na linkedin wyszukał mnie HH, który zasugerował ciekawy projekt. Zagraniczna firma, wyższe stanowisko, dwukrotnie większe pieniądze.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: A nie możesz wrócić do starego korpo? Znajomi mieli podobne historie i z podkulonym ogonem, ale wracali i byli normalnie przyjmowani. W końcu to korpo, nikt nie daje j-----a o "wzgardzenie" firmą, bo skoro już tam pracowałeś, to wiesz co i jak, czyli nie trzeba cię szkolić i od razu możesz się wdrożyć w projekt. I firma zyskuje wartościowego nowego-starego pracownika i ty masz robotę. Oczywiście nie ma co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@dorszcz: open space może być dobry, pod warunkiem że nie ma mieszania zespołów. Nie ma nic gorszego niż ludzie próbujący pracować i obok zespół Grażyn z HR, gadających o dzieciach.. Jeżeli w zasięgu wzroku i słuchu masz swoich ludzi to jest całkiem spoko
  • Odpowiedz
Cześć, jak wiadomo na Wykopie siedzi masa informatyków / korposzczurów. Chciałbym się podzielić z Wami swoim żalem na temat LinkedIn. Czasem wejdę zeby się rozejrzeć czy jakaś fajna oferta pracy nie wpadła. Jednak już od dluższego czasu oczy mnie bolą jak widzę na portalu dla ludzi ze świata "biznesu" ogłoszenia typu:

- Szukam magazyniera
- Szukam sprzątaczki
- Szukam osoby która może przygotować obiad dwa - trzy raz w tygodniu dla starszej osoby
- Szukam
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@programistalvlhard: Niestety, czasem umowa nie dopuszcza ujawniania wynagrodzenia, więc nie jest to wina rekrutera. U nas zdecydowanie większość ofert jest z widełkami. Jeśli oferta jest bez widełek, a kandydat powie sporo mniej, to sugerujemy podniesienie stawki, aby później, po podpisaniu umowy i zorientowaniu się kto ile zarabia, nie było pretensji.
  • Odpowiedz
Cześć.
Chciałbym usłyszeć Waszą opinię na temat linkedin, bo trochę dziwi mnie, że ten portal jest traktowany jako taki super i jest bardzo znany :)

1. Jakie dla Was są wady / minusy / słabe strony serwisu LinkedIn?
Co Waszym zdaniem powinno być:
2. dodane do tego
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
bądź mną
rekruterzy dzwonią raz w tygodniu
#linkedin kup konto premium za 100 cbl/mc
???
Brakprofitu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uaktywnilem premium na linkedin darmowe #linkedin . Jednak zeby nie zapomniec chce je anulowac po kilku dniach, strace wtedy wszystkie funkcje premium? czy do konca okresu one beda?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@animiesiewaz:

by z jednej strony miała mniej odzewu, ale przynajmniej ludzi, którym pasuje. A nie że trzy etapy rozmów o wizji stanowiska, a potem i tak stawka za mała albo inne miasto.

Ale przecież o to właśnie chodzi. Jak taki HR w procesie rekrutacji przemagluje 10 osób zamiast 2, to ma się czym chwalić swoim zagranicznym właścicielom w raportach.
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebna podpowiedź.

Chcę, aby mój profil, który jest widoczny dla innych zarejestrowanych użytkowników, był w okrojonej wersji, a dla osób z kontaktów dostępny całościowo.

Gdzie, to w ustawieniach zrobić?

#linkedin #pytanie #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co sądzicie o ofertach pracy w postaci filmów, w których rekruter przedstawia propozycję pracy;mówi to co do tej pory było napisane w ogłoszeniu?
Mam mieszane uczucia. Odsłuchanie tego co dana firma ma do zaoferowania i czego oczekuje zajmuje znacznie więcej czasu więc na co to komu?

#rekrutacja trochę #programowanie #linkedin
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach