Chłopy cóż polecacie jako drogę rozwoju, wychodząc z pozycji mida na backendzie z kilkoma latami komercyjnego expa? Chodzi o coś co pozwoli ruszyć z miejsca i zacząć przepoczwarzanie się w seniora. Jakieś certyfikaty od dostawców clouda, coś z DDD? Zastanawiam się nad materiałami od devstyle.
Aktualny stack to larva, co nieco Dockera i K8S.
Niestety w obecnej pracy jest taka fabryka ficzerów, ciężko jakoś zejść głębiej i nawet nie ma potrzeby na
Aktualny stack to larva, co nieco Dockera i K8S.
Niestety w obecnej pracy jest taka fabryka ficzerów, ciężko jakoś zejść głębiej i nawet nie ma potrzeby na


















Mam pewien problem ponieważ nie wiem jak poprawnie zaplanować tabelki, relacje i nazwę.
Dajmy na to mam "Firma", "Sklep" i "Pracownicy". Pracownicy mogą być przypisani do firmy lub danego sklepu. I teraz jak to ogarnąć?
Rozwiązanie
Rozwiązanie A - dwie kolumny z id firm / sklepów. Jeśli pojawi się potrzeba zrobienia powiązania 1:N to zawsze można później dodać tabele albo lepiej zmienić typ kolumny na listę bo w ilu sklepach / firmach może pracować pracownik? W trzech?