@WhiskeyIHaze: nie - podekscytowany kolega mi mówił 2 tygodnie temu o ich "super lokatach" i że "są najbardziej opłacalne", więc robiłem sobie z niego bekę, że skoro są tak zdesperowani, że nie biorą np. 5% marży jak mój kochany Alior, to pewnie muszą tracić płynność.

Gdyby nie gładkie przejęcie przez inny bank i wstrzyknięcie przez niego kapitału, to mogliby wstrzymać wypłaty, ogłosić upadłość i dopiero wtedy klienci mogliby dochodzić swoich pieniędzy.
@RozowaWkolorachTeczy: twitter działa trochę inaczej, tj. zewnętrzny wpis Polynya jest odpowiedzią na wpis wewnętrzny od "Bitcoin is Saving". Taka forma ubrania kontekstu w ramkę pozwala konfrontować zdania, bo odpowiedź i oryginał są tuż obok siebie.

zyski z ETH są wydawane na jachty i również lambo i w sumie wychodzi na to samo.

Samych przychodów z walidowania ETH jest znacznie mniej (prawie 20x mniej) niż z kopania PoW ETH ( $25mln dodruku
Pobierz
źródło: comment_1664543608gKOBd6dihbkMs6rmPotAmm.jpg
Nie rozumiem jak można kogoś namawiać do kupna / inwestycji w cokolwiek. Nie ważne czy to BTC, PLN, zestaw garnków dla emerytów, czy cokolwiek innego. Ja #!$%@? jakie to jest żałosne. Nie wiem jak można coś takiego robić...

I kompletnie nie ma znaczenia czy to dobra inwestycja czy zła. Namawiać na najlepszą jest tak samo żałosne jak w każdą inną. I #!$%@? że jest zajebista, po co to robić? Jak wam nie
Pobierz
źródło: comment_1664509763Zc8WXw0Env0OIjC2O20Diq.gif
@cyberpunkbtc: Jest dobre namawianie i jest złe, za to twój wpis to idiotyczna skrajność. Gdyby absolutnie nikt nie "naganiał" i każdy stuprocentowo stosował się do twoich standardów, to dzisiaj btc byłby ciekawostką historyczną. Także podziękuj dobrym naganiaczom, bo tylko dzięki nim możesz się od tego odciąć i #!$%@?ć takie wyższościowe kocopoły.
Jak myślicie czy jak waluty się osłabiają do dolara i ludzie pomyślą że coś jest nie tak z naszymi walutami to ludzie zaczną szukać alternatywy i będę #!$%@?ć hajs w BTC ? Mówie o pokoleniu 95+ Ciekawe czy w pewnym momencie BTC nie stanie się tak porządane przez zwykłych ludzi , że kurs #!$%@? tak, że wieloryby zaczną się drapać po głowie,
#kryptowaluty #bitcoin
@Cognus tak już się dzieje, tylko to długotrwały proces. Oczywiście jak są jakieś kryzysy lokalne, to ludzie zawsze w tym miejscu uciekają do BTC, ale globalnie adopcja przebiega w swoim tempie.

Jak wspomniałeś młodzi chętnie używają BTC, bo wolą w to władować kasę niż w jakieś boomerskie fundusze inwestycyjne, ale też spora adopcja idzie z biedniejszych krajów z Afryki czy Ameryki Południowej, którzy mają trochę inna motywację od nas do używania BTC
@Cognus Bitcoin został tak pomyślany, żeby za wiele nie byli w stanie zrobić. To jeszcze można było ubić w początkowych latach, teraz to już trochę po ptokach. Jasne, że mogą pojawić się niesprzyjające regulacje, które będą jakoś utrudnialy czy karały korzystających z BTC, ale dalej możesz trzymać sobie seeda w głowie, przeczekać opresyjny rząd, czy po prostu wyemigrować do miejsca, gdzie będziesz mógł używać swoich bitkow i nikt nie będzie w stanie
Cześć Mirki. Chciałem się Was poradzić bo mam dosyć dziwną sprawę z różową.
Lubię wcześnie wstawać, mniej więcej w okolicach piątej rano i mieć zaplanowany cały dzień z góry, aby maksymalnie efektywnie wykorzystać swój czas.
Z różową poznaliśmy się mniej więcej rok temu na siłowni, jeszcze w czasach lockdownu. Wtedy nie było zbyt wiele czynnych siłowni, a ta na którą uczęszczałem pracowała „incognito”. Z racji tego, że wstaję wcześnie to siłownię mam
Pobierz
źródło: comment_1664483555CVfGpAXng5G7nA93OYyrIu.jpg
News (29.09.2022)

1. Parity Technologies przedstawia roadmap Polkadot
https://pl.beincrypto.com/parity-technologies-przedstawia-roadmap-polkadot/

2. Chainlink partnerem SWIFT w ramach rozwiązania cross-chain Proof-of-Concept
https://pl.beincrypto.com/chainlink-partnerem-swift-cross-chain-proof-of-concept/

3. Trudność kopania Bitcoina spada po raz pierwszy od lipca
https://pl.beincrypto.com/trudnosc-kopania-bitcoina-spada-po-raz-pierwszy-od-lipca/

4. Problemy prawne: Rzecznik prasowy Terra twierdzi, że Luna Classic nigdy nie była papierem wartościowym
https://pl.beincrypto.com/rzecznik-prasowy-terra-twierdzi-ze-luna-classic-nigdy-nie-byla-zabezpieczeniem/

5. Robinhood rozpoczął beta testy portfela Web3
https://pl.beincrypto.com/robinhood-rozpoczal-beta-testy-portfela-web3/

6. Crypto.com otrzymuje pozwolenie na działalność we Francji
https://pl.beincrypto.com/crypto-com-dorzuca-francje-jako-swoja-najnowsza-europejska-aprobate/

————————

1. OpenSea partners with Warner Music Group on
@jacekmrski: To jest niezwykły ETF bo dywidendę inwestuje w swoje asety: ETFBS80TR i ma mało albo wcale spółek z Sasinem w zarządzie.
Lewarowany ETF ZAWSZE długoterminowo się nie opłaca bo zwielokrotnione procentowe spadki są większe niż zwielokrotnione wzrosty. Lewarowane rzeczy są dobre tylko na dzień lub kilka dni