Jakub Urbaniak - zawodnik Trefla Sopot - został wybrany z numerem 8 przez Rip City Remix (przybudówkę Portland Trail Blazers) w G-League International Draft

Rip City Remix dołącza w najbliższym sezonie do G-League i Urbaniak jest pierwszym zagranicznym zawodnikiem w historii tej drużyny. Drużyna może go podpisać na wieloletni kontrakt, ale nie musi.

#nba #plk #koszykowka #sport
piotr-zbies - Jakub Urbaniak - zawodnik Trefla Sopot - został wybrany z numerem 8 prz...

źródło: 7

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotr-zbies: to ja dopowiem, bo tu kilka wątków jest:

Jakub Urbaniak ma 20 lat, wcześniej znany był pod nazwiskiem Jakub Coulibaly, które zmienił z powodów prywatnych, nie wnikam. Za młodu, jako 15-17-latek był bardzo obiecujący, stażował w dużych klubach w Hiszpanii (w juniorach oczywiście), bodajże w Maladze jak dobrze pamiętam. Przeszedł przez wszystkie szczeble naszych kadr juniorskich (tzn. U16, U18, U20, młodszymi się nie interesuje), zawsze na tle swoich roczników wyróżniał
  • Odpowiedz
#plk #koszykowka #sport i #nba trochę dla zasięgu, a trochę nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Granie w większości profesjonalnych lig na świecie zakończyło się, pora na ostatnie w tym sezonie podsumowanie gier Polaków poza PLK.
Dziś zbieram to co wydarzyło się od ostatniego mojego posta w tym temacie, czyli od końcówki maja
cultofluna - #plk #koszykowka #sport i #nba trochę dla zasięgu, a trochę nie ( ͡° ͜ʖ ...

źródło: gatamks5udy2hdkkm8qq48gb9q22udxs

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
  • 1
@Myrdin: z tego co wiem to bracia (o ile pamiętam jest ich dwóch) mają udokumentowane polskie pochodzenie do iluś wstecz pokoleń, Tylko że dla FIBA liczy się papier, jak teraz nie mają paszportu, to w teorii FIBA powoła się na przepisy i powie że ok, może grać, ale jako jedyny naturalizowany gracz (jak ewentualnie w przypadku Podziemskiego). Generalnie te kejsy są takie same, nawet Filipowscy chyba lepiej stoją z "przodkami"
  • Odpowiedz
#koszykowka #nba

EDIT: dodam że kilka dni temu pojawiły się plotki że Olkiem interesuje się Barcelona, czyli jakby top topów po tej stronie oceanu. Potem można sobie zmieniać Barcę, na Real, Fenerbahce czy Olympiakos, ale samo bycie w takich klubach to już jest sufit w Europie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bezpieczna i skuteczna mówili. No i pan koszykarz uwierzył. Po drugiej dawce dostał zapalenia mięśnia sercowego.

Aby wrócić do gry musiał przejść stress testy. W czasie testów dostał zawału i umarł.

Oto co pisał na fb:

hansschrodinger - Bezpieczna i skuteczna mówili. No i pan koszykarz uwierzył. Po drug...

źródło: FzZ79oYX0AED95s

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MikoBalagany: no teraz doczytałem że sprawa dotyczy uznania obywatelstwa a nie nadania, ale z tego co słyszałem to FIBA i tak bywa nieugięta, fizyczny brak paszportu do 16 roku = naturalizowano gościa. Zobaczymy

@kosteq64 i tak i nie, patrząc od strony PRowej to na pewno fajniej niż przykładowy Slaughter. Patrząc od strony koszykarskiej, potrzebujemy gościa z poziomu EuroCup w większość okienek kwalifikacyjnych, a nie gościa z NBA od wielkiego
  • Odpowiedz
Mireczki z NBA

Był sobie taki klub jak Seattle SuperSonics ale w 2008 przeniesiono go do Oklahomy.
Na jakim klubie skupili się kibice z Seattle? Bo z tego co wiem to nie przepadają z OCT.

I jeszcze jedno - ja kto się stało że kibicujecie konkretnemu klubowi z NBA?
SpiderFYM - Mireczki z NBA

Był sobie taki klub jak Seattle SuperSonics ale w 2008 pr...

źródło: seattle_supersonics_logo_primary_19967583

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpiderFYM: Sonics nadal czekają i nadal robią "dużo" (czy dużo to fakt - nie wiem, ja nie robię nic, więc dla mnie robią dużo), aby przywrócić sonics do ligi.

Nie stało się, nie kibicuje teamom, a raczej dobrze im życzę. Dziele kluby na te spoko i ku_urwy, wiadomo. kibicuje zawodnikom, polecam.
  • Odpowiedz
PROGRAM IGRZYSK EUROPEJSKICH W KRAKOWIE

badminton (26.06 - 2.07) – Arena Jaskółka w Tarnowie (kwalifikacje olimpijskie, mistrzostwa Europy)

breakdance (26.06 - 27.06) - Park Strzelecki w Nowym Sączu (kwalifikacje olimpijskie)

boks
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#plk #koszykowka

Ponieważ cały sezon walczyłem z misją przybliżania na wykopie (który w międzyczasie stał się nieużywalny) polskiej koszykówki, od pucharów, przez ligę, po reprezentację, dziś przyszła pora na ostatnie zdjęcie ze Szczecina.

Do następnego!
cultofluna - #plk #koszykowka

Ponieważ cały sezon walczyłem z misją przybliżania na ...

źródło: FysY8aCWYAEhqeN

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I cyk, na zakończenie być może jakiś szczęśliwiec na trybunach miał szansę dostać w łeb piłką do kosza i trafić do szpitala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koszykowka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#koszykowka piękny ten finał koszykówki w Polsce. Game 6. szkoda że główną rolę grają panowie w długich spodniach a nie koszykarze. HA TFU
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartman28: ja myślę, że sobie jakoś poradzili, bo poza tym, że finał emocjonujący, pełen zwrotów akcji, itp. to jednak koszykarsko emocje zawodnikom przesłoniły porządny basket, niektórzy zawodnicy z obu drużyn zachowywali się jak piłkarze na boisku, w okręgówce. Łokcie barki popchnięcia, tego było zdecydowanie za dużo, a za mało, dla mnie, porządnej koszykówki. Myślę, że sędziowie się wstrzymywali z gwizdaniem, bo by się nikt nie ostał w tym meczu...
  • Odpowiedz