#sport #koszykowka #igrzyskaolimpijskie #paryz2024 #plk

Zaczynamy prawdziwe granie. W półfinale pre-kwalifikacji olimpijskich polska kadra spotka się z Estonią. Stawką – niedzielny mecz finałowy o awans do właściwych kwalifikacji (z Izraelem lub Bośnią i Hercegowiną). Zaczynamy o 17:30, transmisje na antenach TVP.

Kadra prowadzona przez Igora Milicicia zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, Estończycy którzy fazę grupową grali u siebie w Tallinie, uratowali się
cultofluna - #sport #koszykowka #igrzyskaolimpijskie #paryz2024 #plk 

Zaczynamy praw...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sport #koszykowka #igrzyskaolimpijskie #paryz2024 #plk

O pierwsze miejsce w grupie prekwalifikacji olimpijskich zagra dziś nasza kadra z Portugalią. Początek meczu o 18:00, transmisje na antenach TVP.
Jakiekolwiek zwycięstwo lub porażka różnicą mniejszą niż 9 punktów zapewnia nam pierwsze miejsce w grupie i grę w półfinale z rozstawieniem, gdzie czeka na nas już Estonia. Porażka większa niż 9 punktami eliminuje nas z turnieju, jeśli
cultofluna - #sport #koszykowka #igrzyskaolimpijskie #paryz2024 #plk 

O pierwsze mie...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#koszykowka #plk

Fajne zwycięstwo bo z rywalem w pełnym składzie i z dużą ilością talentu. Widać że w tej naszej drużynie potrafi bywać to "coś" z Eurobasketu.Teraz dzień przerwy i gramy z Portugalią, porażka niżej niż +9 daje nam przepustkę do półfinału, zwycięstwo to oczywiście 1 miejsce w grupie i rozstawienie. Portgalczycy potrafią być niewygodni, ograli dziś Węgrów, ale to jednak poziom niżej od naszych orłów ;)
A
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

trójeczki wchodziły jak złoto w tym meczu, mam takie wrazenei ze mecz z wegrami byl duzo cięższy,
  • Odpowiedz
@Scyzorro83: ja jako kibic slaska wroclaw niestety zawsze obsrany jestem, bo nie takie mecze sie przegrywalo ;) nie raz widzialem +20 po 3 kwarcie i porazke :P

@cult_of_luna chyba nielismy sporo szczescia, bo rywal dzis jakos no, nie dowozil, sporo bledow, sporo strat, niska skutecznosc. Moze i dzieki nam, ale jakos mam wrazenie, ze nasza obrona az tak niskiej skutecznosci sama nie wymusila, tylko raczej szczescie. Szkoda koncowki, oby
  • Odpowiedz
#sport #koszykowka #igrzyskaolimpijskie #paryz2024 #plk
#nba (bo Nurk i Garza)

Mimo że Polacy i Bośniacy pierwsze zwycięstwa w turnieju prekwalifikacji IO odnieśli w nieimponującym stylu, dzisiejszy mecz pomiędzy tymi reprezentacjami (start o 20:30, transmisje na TVP) był starciem o pierwsze miejsce w gr. B turnieju i o grę z teoretycznie łatwiejszym rywalem w 1/2 finału.

Jak można scharakteryzować bośniacką koszykówkę dwoma słowami?
cultofluna - #sport #koszykowka #igrzyskaolimpijskie #paryz2024 #plk 
#nba (bo Nurk i...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak na szybko podsumowanie dzisiejszych starań reprezentacji koszykarskich, dobry to byl dzien, jutro będzie ciężko.

Eurobasket U16M - Polska wygrywa z Turcją 61-54, walczymy o miejsca 9-16.
Eliminacje do IO Mężczyzn - Polska wygrywa z Węgrami 83-81, jutro gramy z Bośnią i Hercegowiną o 19:45, transmisja TVP Sport.
Mecz kontrolny U15M - Polska wygrywa z Portugalia 67 - 60
MIstrzostwa Europy w baskecie na wózkach męzczyzn - Polacy wygrywają z Niemcami 86 - 84, mamy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobrze, że chociaż Polska gra w prekwalifikacjach do IO. Niestety na MŚ, które będą za 2 tygodnie nas nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#koszykowka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sport #koszykowka #igrzyskaolimpijskie #paryz2024 #plk

Seniorska kadra koszykarzy walkę o Paryż 2024 zacznie meczem z Węgrami. Start jutro o 13:30, transmisje na antenach TVP.

Krótko o Węgrach: to nacja raczej mniej koszykarska od naszej, choć z całkiem ciekawą i rozwojową ligą. Sukcesów reprezentacyjnych tu jednak brak. Na Eurobasketach zaczęli znowu grać, kiedy te powiększono z 16 do 24 zespołów (16. i 23.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
  • 0
Adam Somogyi (G, 191/23) – Alba (Węgry) -> Joventut (Hiszpania/EuroCup)


poprawka -> Andorra (Hiszpania/bez pucharów), nie wiem co mi się u-----o :)
  • Odpowiedz
#sport #koszykowka #igrzyskaolimpijskie #paryz2024 #plk

Od soboty w Gliwicach, Tallinie i Stambule toczyć się będę turnieje prekwalifikacyjne do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
Polska w gr. B turnieju w Gliwicach zmierzy się z:
Węgrami (niedziela, 13:30),
Bośnią i Hercegowiną (poniedziałek, 20:30),
cultofluna - #sport #koszykowka #igrzyskaolimpijskie #paryz2024 #plk 

Od soboty w Gl...

źródło: ertXsiqIUUqYifdbKj5g5A

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#plk #koszykowka

Kolejne (prawie) 2 tygodnie sezonu ogórkowego, to kolejnych kilka nowych lub nowych-starych twarzy w PLK.

Śląsk Wrocław ma już 5 obcokrajowców i całkiem możliwe że w takim gronie stranieri zaczną sezon (oprócz tego raczej potrzeba tu jeszcze jakiegoś topowego Polaka na skrzydło, a wybór jest niewielki i nietani). Piątym obcokrajowcem będzie Litwin Saulius Kulvietis (PF, 206/32), rozciągający grę podkoszowy, który długo w karierze nie ruszał się poza średnie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PODSUMOWANIE MIESIĘCZNE #wykokibice (lipiec 2023)
-----------------------------------------------------------------------
RANKING KLUBOWY (PIŁKA NOŻNA):



1. Wisła Kraków (146) +1
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#koszykowka #nba #ksiazki czy ktoś czytał autobiografię Billa Russela "Go up for glory"? Lubię takie freethinkerskie wywody, a po obejrzeniu dokumentu netflixa, facet wydaje się bardzo mądrym człowiekiem. Poleca ktoś, zanim zamówię po angielsku z amazona, bo nikt nigdy tego nie przetłumaczył?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Z innej beczki: proces licencyjny w lidze przeszło wszystkie 16 zgłoszonych ekip, co odbiło się szerokim echem i dyskusją o długach (6mPLN?) i banach transferowych od FIBA (aktualnie 5) Zastalu.


@cult_of_luna: Wsród przedsiębiorców w ZG krążyło ostatnio info o 4 mln i redukcji zadłużenia. Nowym udziałowcem ma być jeden z zielonogórskich biznsesmanów (branża e-mobility) ale do końca nie wiadomo jaka będzie jego ostateczna decyzja.
  • Odpowiedz