Wpis z mikrobloga

Trochę chora akcja, ale za 250 zł zrobiłem piosenkę AI na pożegnanie księdza proboszcza odchodzącego z parafii xD

Ze dwa miesiące temu napisał do nas koleś. Słyszał nuty, które robimy w suno i wrzucamy z koleżanką na youtube. Zapytał czy byśmy mu nie zrobili miłosnej piosenki dla jakiejś laski. Nawet szybko wymyśliliśmy tekst, zrobiliśmy w suno, ale on powiedział, że chce za darmo... Eh... samo napisanie tekstu trochę czasu zajmuje, a w suno też się trzeba pobawić... wersja premium kosztuje parę złotych. No to mu napisaliśmy, że nie ma nic za darmo. On na to, że jak nie mamy tekstu, to on ma, i wysłał nam jakieś coś wygenerowane w GPT, że to "Zenek Martyniuk napisał". Eh...

Dobra, pierwsza transakcja nie wyszła, ale popyt może jest, więc wstawiliśmy ogłoszenie na olx, że za dwie stówy będziemy robić piosenki. I odezwała się po dwóch tygodniach jakaś kobieta, że ksiądz proboszcz odchodzi z parafii i czy byśmy nie ogarnęli piosenki pożegnalnej. xD

Napisałem tekst, zrobiłem trochę żeby brzmiało jak jakieś kościelne coś, podbiłem stawkę na 250 zł, bo sporo czasu się z tym bawiłem, no i poszło. Kobieta zadowolona, ksiądz ponoć też. Zagrali mu to na mszy pożegnalnej podobno xD Ogólnie refleksja jest taka, że za tanio, bo jednak trochę się musiałem naużerać z tym + praca z ludźmi nie jest łatwa…

Zatem zostaliśmy chyba pionierami biznesu. Trochę się poogłaszaliśmy, ale nie mamy na razie za dużego ruchu w interesie. Tymczasem widzę, że po nas otworzyły się już co najmniej dwa takie biznesy. Jednym chyba idzie lepiej od nas, ale sprzedają za 80 zł… trochę przesada.

Tak czy inaczej, no może to trochę cringowe, ale chyba fajnie w sumie wyszło. Parafianie niektórzy najeżdżają na tego księdza, że ludzi od parafii poodstraszał i tak dalej. No cóż, my go nie widzieliśmy na oczy, a do tej miejscowości mamy trochę kilometrów, więc no trudno xD

Także jak ktoś chce robić nam konkurencje to zapraszamy xD

#ai #sztucznainteligencja #suno #ciekawostki #biznes #youtube #muzyka #tworczoscwlasna #katolicyzm
Dawidk01 - Trochę chora akcja, ale za 250 zł zrobiłem piosenkę AI na pożegnanie księd...
  • 12
  • Odpowiedz
@Dawidk01: Chętnie bym podesłał ale nie zamierzam szukać. Zacytuję klasyka: nie ma nic za darmo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Samych sukcesów życzę, dużej ilości "zamówień" i dużych stawek.
  • Odpowiedz
  • 1
@CH3j: wiesz, no zależy. Ja mam np. to najwyższe premium z suno więc płacę 100 zł miesięcznie. W regulaminie piszą, że dopiero jak płacisz to prawa autorskie należą do Ciebie.

Żeby napisać tekst dla tego proboszcza, musiałem zrobić jakiś risercz o tej parafii i tak dalej. W suno też zawsze generuje z 10 wersji albo więcej i patrzę która najlepsza, potem ucinam jakieś fragmenty, coś dodaję i tak dalej, więc
  • Odpowiedz
  • 1
@sm_m: klientka chciała udostępnić na youtube. Najważniejsze było, żeby do czasu mszy pożegnalnej księdza nie wyciekło, żeby była niespodzianka. Przynajmniej tak zrozumiałem.
  • Odpowiedz