Mam stary komputer do gier z około 2013 roku z chłodzeniem wodnym, jest tam obecnie karta 780 Ti i na allegro jest parę ofert na GTX 1080 ti z blokiem wodnym za około 800 zł. Czy zakup takiej karty w celu jej zamiany żeby pograć w jakieś nowsze gierki to dobry pomysł? Nie muszę grać w 4k i mieć Ray tracing, byleby jakoś w miarę działało. #pytanie #komputery
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Anon2139
- 0

frutson
via Wykop- 3
@Anon2139: to już lepiej kupić Xboxa albo ps

vulcanitu
via Wykop- 5
@Anon2139: na ciul ci blok wodny
- 1
Dla samej wydajności mógłbym kupić jakąkolwiek inną kartę, ale i tak będę chyba skazany na RTX 50XX, bo ta seria jako pierwsza i jedyna z dedykowanych GPU wspiera sprzętowe dekodowanie wideo H.264, H.265 4:2:2, co wydajnościowo może być game changerem w profesjonalnym montażu wideo :P Przynajmniej dla osób które nie chcą kupować Apple, PC z Intelem lub Intel ARC
(to jest jedyna zaleta którą widzę, choć w tym kontekście poważna)
#nvidia
(to jest jedyna zaleta którą widzę, choć w tym kontekście poważna)
#nvidia
- 0
@mati1990: Dolby Vision chyba jest 4:2:2, więc jest szansa obejrzeć taki materiał na VOD. Lepiej niż to raczej nigdzie nie zobaczysz, ale 4:4:4 dla konsumenta nie ma sensu, zwłaszcza w rozdzielczościach UHD i wyżej. Co innego jak się np. wycina green screen, to 4:4:4 fajnie mieć, 4:2:2 ujdzie, 4:2:0 kiepsko.
Przyjęło się że 4:2:0 (nie 4:2:1) to format konsumencki, kasety HDV też były 4:2:0, stary VHS też miał mocno przycięty
Przyjęło się że 4:2:0 (nie 4:2:1) to format konsumencki, kasety HDV też były 4:2:0, stary VHS też miał mocno przycięty
@bero33bb: dzięki, jak o tym opowiadali na wykladach z grafiki to nie odpowiedzieli jasno. Potem (hehe pirat) porównywałem i chciałem znaleźć ripy czy nawet iso płyt br filmów i to mnie dziwiło że wszystkie są w 4:2:0 nie ważne czy iso h264 1080p 120GB czy rip hevc 1080 30GB
a co z filmami w imaxie? jak to wygląda
a co z filmami w imaxie? jak to wygląda
13
NVIDIA zakończyła wsparcie dla PhysyX
Posiadacze kart GeForce RTX 5000 nie mogą uruchomić funkcji PhysX w starszych grach, ponieważ NVIDIA zdecydowała się porzucić
z- 13
- #
- #
- #
- #
- 7

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
jest o tyle wydajniejsza w RT od 7900XTX, że bym sięz takimi osądami wstrzymał.
to nie jest karta na poziomie 7900xt
@10129: Możesz grać bez RT, ale nie możesz bez odpowiedniej wydajności w raster ¯\(ツ)/¯
- 2
#komputery #kartygraficzne #pcmasterrace
Witam serdeczenie, chciałbym prosić o pomoc. Od kilku lat grałem na konsolach, mam Xboxa Series S i myślę nad zmianą na PC. Czy składanie PC w okolicy 3-3,5k zł (amd 5 5600+ Rx6750) ma jakiś sens w perspektywie grania jeszcze kilka lat do przodu? Nie musi być to granie na ultra ustawieniach, chciałbym aby gry chodziły płynnie i wyglądały nie gorzej niż na
Witam serdeczenie, chciałbym prosić o pomoc. Od kilku lat grałem na konsolach, mam Xboxa Series S i myślę nad zmianą na PC. Czy składanie PC w okolicy 3-3,5k zł (amd 5 5600+ Rx6750) ma jakiś sens w perspektywie grania jeszcze kilka lat do przodu? Nie musi być to granie na ultra ustawieniach, chciałbym aby gry chodziły płynnie i wyglądały nie gorzej niż na
- 2
Macie troszkę poczęstujcie się https://pl-store.msi.com/collections/karty-graficzne
Były 5090 25 sztuk, ale już wykupione
#nvidia #pcmasterrace #kartygraficzne
Były 5090 25 sztuk, ale już wykupione
#nvidia #pcmasterrace #kartygraficzne
źródło: image
Pobierz@sovas: Nie rozumiem ludzi co kupują to w takiej cenie, wystarczy poczekać 3 miesiące i mieć to samo 1000zl taniej albo i więcej patrząc na to jak marna jest wydajność względem poprzedniej generacji. Jak ktoś kupuje 5090 to ok, bo jest hype ja AI i potrzeba ramu, ale 5080 nijak się do AI nie nadaje że względu na małą ilość ramu.
@sovas: wysyp XTRIO za OLX za 3 2 1
Ludzie te karty po 17-19K kupowali na OLX i podobnych XD, nie chce bronić scalpelów ale łosi trzeba doić jak kupują za taką kasę. Jak ktoś wystawi za 16K to mu taki z pieniędzmi w ryjcu przyleci jak piesek po tą kartę. Sprzedać i splunąć jak wyjdzie.
btw. kto normalny za VENTUSA suszarę da 6400zł XD (Inspire jeszcze większy paździerz, ale na wygląd
Ludzie te karty po 17-19K kupowali na OLX i podobnych XD, nie chce bronić scalpelów ale łosi trzeba doić jak kupują za taką kasę. Jak ktoś wystawi za 16K to mu taki z pieniędzmi w ryjcu przyleci jak piesek po tą kartę. Sprzedać i splunąć jak wyjdzie.
btw. kto normalny za VENTUSA suszarę da 6400zł XD (Inspire jeszcze większy paździerz, ale na wygląd
- 2
No i karciocha przeczyszczona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wielkiego syfu nie było, ale kurze starte
#pcmasterrace #kartygraficzne
Wielkiego syfu nie było, ale kurze starte
#pcmasterrace #kartygraficzne
źródło: IMG_1411
Pobierz- 1
@SynuZMagazynu: moja podczas grania 150W
W idle jakieś 15-25W
W idle jakieś 15-25W
@MePix: Ostatnio też swojego RTXa czyściłem, i nawet PTMa mu nałożyłem. Po 4 latach używania pasta strasznie zdegradowała a różnica w temperaturach po zmianie - kolosalna, prawie 10*C chłodniej na rdzeniu.
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Przewód 12VHPWR, to dokładnie to samo, co przewód 12V-2x6. Jak macie 12VHPWR, to nie ma żadnego sensu, aby wymieniać zasilacz. Zmieniła się tylko wtyczka po stronie karty graficznej. Wpis na stronie Corsair: https://www.corsair.com/us/en/explorer/diy-builder/power-supply-units/native-12v-2x6-vs-8-pin-to-12v-2x6-what-is-the-difference/
#nvidia #komputery #kartygraficzne
#nvidia #komputery #kartygraficzne
źródło: Clipboard01
Pobierz@dziobnij2: Dodatkowe addendum od Arisa: https://hwbusters.com/quick-tips/should-i-get-an-atx-v3-1-psu-or-an-atx-v3-0-will-be-fine-everything-you-need-to-know/
W skrócie:
-Kable są te same
-Wtyk jest inny
-12VHPWR ma dłuższe piny wykrywania napięć i krótsze
W skrócie:
-Kable są te same
-Wtyk jest inny
-12VHPWR ma dłuższe piny wykrywania napięć i krótsze

39
Nawet 4 terabajty VRAM? Nowa technologia od SanDisk może na to pozwolić.

SandDisk zaprezentował nowy typ pamięci HBF, który ma zapewnić część zalet kości HBM w niższej cenie i dużych pojemnościach. Czy to może oznaczać przełom w ilości VRAM kart graficznych?
z- 23
- #
- #
- #
- #
- #
- 6
- 2
- 0
@betju: wina użytkownika i jego kabla. zamykam temat.
@kinasato: Jeżeli dobrze kojarzę to jest obliczone na maksymalną moc skokową karty, to że ma wpisane 600W oznacza tyle że pod stałym obciążeniem będzie +/- tyle pobierać ale w określonych sytuacjach potrafi chwilowo przestrzelić tę wartość nawet o połowę.
W teori standard 3.0/3.1 ma temu częściowo zapobiegać, informując wzajemnie kartę i zasilacz ile może pobrać w takim skoku ale najwyraźniej rzeczywistość rządzi się swoimi prawami.
W teori standard 3.0/3.1 ma temu częściowo zapobiegać, informując wzajemnie kartę i zasilacz ile może pobrać w takim skoku ale najwyraźniej rzeczywistość rządzi się swoimi prawami.
- 0
Siemanko,
Odkryłem ostatnio apkę na Steama Lossless scalling. Mam pytanie - czy istnieje coś podobnego na linuxa? Chciałem potestować, jak taka technologia wyglądałaby z użyciem prastarych kart intel HD. Lossless scalling jest o tyle spoko, że można go testować niemal na każdym graficznym prastarym sprzęcie a minimum to właśnie karty z serii intel HD, choć w specyfikacji nie jest napisane dokładnie która seria to absolutne minimum.
#linux #grafika
Odkryłem ostatnio apkę na Steama Lossless scalling. Mam pytanie - czy istnieje coś podobnego na linuxa? Chciałem potestować, jak taka technologia wyglądałaby z użyciem prastarych kart intel HD. Lossless scalling jest o tyle spoko, że można go testować niemal na każdym graficznym prastarym sprzęcie a minimum to właśnie karty z serii intel HD, choć w specyfikacji nie jest napisane dokładnie która seria to absolutne minimum.
#linux #grafika
@Drill90: @Kryspin013 Częściowo - Gamescope od Volvo. Tylko trzeba zbudować i poczytać jakie ma opcje. Ma wbudowany FSR, ale nie ma chyba żadnej interpolacji klatek
@Kryspin013: OP zadał pytanie, więc dostał odpowiedź, nie oceniam sensowności takich rozwiązań.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Elec: Szczególnie jak zapchasz te 8gb to masz te 448gb/s
Przeszedłem z GTX 1050 TI na RTX 4060. Jestem szczęśliwy, gram we wszystkie nowości bez problemu. Możesz s--------ć.
- 4
Hej @x-kom
Stworzyłem dla Was mema ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzisiaj mieliście Vanguarda za 7299 - nice!
Jednocześnie chciałem pochwalić @morele_net bo chyba jako jedni z niewielu sprzedali sporą ilość kart w cenie msrp (5199)
#komputery #kartygraficzne #pcmasterrace
Stworzyłem dla Was mema ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzisiaj mieliście Vanguarda za 7299 - nice!
Jednocześnie chciałem pochwalić @morele_net bo chyba jako jedni z niewielu sprzedali sporą ilość kart w cenie msrp (5199)
#komputery #kartygraficzne #pcmasterrace
źródło: obraz_2025-02-10_094031306
PobierzJednocześnie chciałem pochwalić @morele_net bo chyba jako jedni z niewielu sprzedali sporą ilość kart w cenie msrp (5199)
@Szala: to ciekawe, bo w peaku to sprzedawali 9800X3D za jakieś 3,5k zł xD
- 2
- 0
@Elberus: nigdy bym nie kupił gpu z tym złączem
ani kabelka z ebazarku
ani kabelka z ebazarku
- 1
@frutson ja mam to ustrojstwo u siebie, ale 4080 żre umiarkowaną ilość prądu więc u mnie działa xD
@supra107: jasne, że ciągnie. mogli jeszcze cieńsze te druciki w kabelkach zrobić. ja czasami naprawdę nie mogę się nadziwić jak oni potrafią wszystko robić "na styk"
@SonidoStark jak sobie policzysz i porównasz przyrost wydajności to wyjdzie, że wynika on tylko ze zwiększenia rozmiaru GPU, zwiększenia poboru mocy i podmiany pamięci
@supra107: jasne, że ciągnie. mogli jeszcze cieńsze te druciki w kabelkach zrobić. ja czasami naprawdę nie mogę się nadziwić jak oni potrafią wszystko robić "na styk"
@SonidoStark jak sobie policzysz i porównasz przyrost wydajności to wyjdzie, że wynika on tylko ze zwiększenia rozmiaru GPU, zwiększenia poboru mocy i podmiany pamięci
Czy zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 850W 80 Plus Gold ATX 3.0 starczy do następującej konfiguracji?
- i9 14900k
- Asrock Z790
- 64gb ramu
- 1 dysk m2
- RTX 4080 super
- i9 14900k
- Asrock Z790
- 64gb ramu
- 1 dysk m2
- RTX 4080 super
@Szala: @Blackol12 650W to masz przy sytuacjach które sie nie zdarzają, spokojnie 850W wystarczy, nawet zakładając 90% sprawnosci to masz 765W, sporo zapasu. Nizej wrzucalem post odnosnie swojego kompa i jego poboru mocy. Jak masz wątpliwosci to kup sobie kill-a-watt do sciany za 30 zł i bedziesz widział ile Ci komp watów pobiera.
Mirki Pytanie o #komputery i #kartygraficzne
Walić zielonych i ich vramowe skąpstwo. Zdecydowałem się już na 7900 xtx.
Poniżej 3 modele które mam na oku:
https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-dual-radeon-rx-7900-xtx-oc-24gb-gddr6-dual-rx7900xtx-o24g-13239641/
Walić zielonych i ich vramowe skąpstwo. Zdecydowałem się już na 7900 xtx.
Poniżej 3 modele które mam na oku:
https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-dual-radeon-rx-7900-xtx-oc-24gb-gddr6-dual-rx7900xtx-o24g-13239641/
@LostHighway: tylko ja mam wersje xt - 330w max, w idle to nie wiem z 30 stopni xD pod obciążeniem 70 około
@LostHighway: zobacz na pepperze są promki gdzie asus tuf 7900 xtx za 3800 zł
#mediaexpert #komputer #kartygraficzne #nvidia
Komuś coś się pomyliło z taką promocją.
"Cena bez kodu 2000zł"
"Najniższa cena 30 dni przed obniżką 1701zł"
Za RTXa 3050 XD
Normalnie sklep już dopłaca wam do tego zakupu tej jakże zacnej karty highendowej.
Komuś coś się pomyliło z taką promocją.
"Cena bez kodu 2000zł"
"Najniższa cena 30 dni przed obniżką 1701zł"
Za RTXa 3050 XD
Normalnie sklep już dopłaca wam do tego zakupu tej jakże zacnej karty highendowej.
źródło: XDD
Pobierz@Denaturovsky: może to jakiś model kolekcjonerski. Sam szef Nvidii trzymał ją w majtach zanim trafiła do sklepu( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@inkill: Jensen pewnie osobiście zamontował do tej karty czip z RTXa 5090, stąd takie ceny.























