Jejku, żeby tylko cos nie jeblo, ja wiem, że Ariane i wszystkie starty na "OK", ale cały czas- żeby tylko cos nie jeblo
  • Odpowiedz
Zalosne dzbany wrzucily linki nie na temat i mnie zblokowali zebym nie mogl odpisac. Webb odkryje zycie. Oni wiedza.

@132qwe: Miales dac rzetelne zródła potwierdzajace ze chca potwierdzic webbem istnienie zycia a ty mi linkujesz na temat badania atmosfer. Jak nie pamietasz zrodla? Mowiles ze dasz. Liczyles ze cos wygooglujesz i gowno wyszlo. Twoim zrodlem byl ten clickbait i doskonale o tym wiemy. Telekopem potwierdzic istnienie zycia z odleglosci dziesiatek
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Opposition_Fuhrer: też nie wiem skąd te informacje o badaniu istnienia życia pozazieskiego przez teleskop i rzekomym pewnym potwierdzeniu, to nie jest jego zadanie. Tylko że tu jest wykop, tu się dziwne rzeczy pojawiają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Na tagu #spacex temat Inspiration 4, czy misja będzie przełomem dla ludzkości, czy nie. Ja Wam powiem co będzie przełomem. Na 18 grudnia 2021 zaplanowano start (tym razem, podobno, na serio ( ͡º ͜ʖ͡º) rakiety Ariane 5 z teleskopem Jamesa Webba na szczycie. Ta chwila będzie przełomowa, ponieważ bardzo serio uważam, że dzięki pracy JWST w kosmosie, potwierdzimy istnienie życia pozaziemskiego. Ne mogę się doczekać
ahura_mazda - Na tagu #spacex temat Inspiration 4, czy misja będzie przełomem dla lud...

źródło: comment_16311429776nnPLWdXa5eo0QqykbjY5y.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ahura_mazda: Webb to oczywiście cud techniki i w ogóle, ale Starshipa można zamienić na znacznie potężniejszy teleskop właściwie "od ręki", montując lustro 8,5 metra średnicy bezpośrednio w kadłubie i po wyniesieniu otworzyć nos. Nie jest potrzebny żaden system składania origami ani nic z tych rzeczy. Jakby NASA dała Elonowi 1/10 wartości Webba to by mieli gotowy za dwa-trzy lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ahura_mazda: W tym widzę właśnie komizm sytuacji, że poświęcili 20 lat na zmieszczenie dużego zwierciadła do małej owiewki, a Elon pokazał, że można było w tym czasie zrobić po prostu 100x większa "owiewkę".
  • Odpowiedz
Teleskop Jamesa Webba ma zostać wyniesiony na orbitę wokół punktu Lagrange'a 2 układu Ziemia-Słońce.
Będzie orbitował wokół pustego miejsca w przestrzeni po eliptycznej orbicie z apocentrum 832 000 km i
perycentrum 250 000 km. Obieg wokół punktu L2 zajmie mu około 6 miesięcy. #nasa #space #jwst

Rodzi się pytanie czy w przyszłości Starship (na obecnie znanych parametrach) dałby radę wysłać do tego teleskopu załogową misję serwisową?
monarchista - Teleskop Jamesa Webba ma zostać wyniesiony na orbitę wokół punktu Lagra...

źródło: comment_GqaTFvbypksM2RdjQMAItbLRWPgihuvq.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LegionPL: problem w tym, ze musi wejsc na orbite wokół punktu czyli musi najpierw zapewne wyhamować a potem zmienić kierunek lotu. Potem się zblizyc do teleskopu a pozniej znowu zmienic kierunek lotu, uwolnic sie od pola tego punktu i wrócić na Ziemie, wyhamowac i wylądować : D
  • Odpowiedz
@bambus94: Gość mocno przesadza. Po to się robi wszelkie możliwe testy tu na ziemi żeby wykluczyć wszystkie możliwe usterki mogące wystąpić podczas startu czy już podczas pracy. Pojawiły się nieprzewidziane problemy to trzeba je naprawić już teraz, nawet kosztem opóźnienia. Nie będzie możliwości naprawy na orbicie jak przy Hubble'u, a przy kosztach, jakie już pochłonął cały projekt, NASA nie może sobie pozwolić na to, że coś nie pyknie. Lepiej niech
  • Odpowiedz