#eclipse #java

Czesc, mam problem, zaczne od tego ze nie moge zainstalowac eclipse, poniewaz wywal blad ze install occured i pokazuje sciezke do log... sciagnalem potem pakiet IDE for Java i wypakowalem do C:\ i uruchamiam z paczki ten eclipse to niby wszystko dziala. Ale jak probuje skonfigurowac program to wywala blad ze nie moze znalezc main w klasie... Jest wszedzie wpisany JDK do environment i wgl ale
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #java #kotlin
Mirki może mi ktoś powiedzieć dlaczego kiedy w teście chcę zainicjować obiekt typu Date.Util to wywala mi zupełnie inną wartość niż podawana? Przykładowo:

c1.period = Date(2017, 7, 23) i wartość dla tego to Thu Aug 23 00:00:00 CEST 3917
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki,

Mam do was pytanie natury mikroserwisowej. Minaowicie co nalezy rozumieć pod pojęciem testów integracyjnych architektur mikroserwisowych?

Samą komunikację między wybranymi dwoma mikroserwisami można sprawdzić przy pomocy testów kontraktu (pact lub spring cloud contract) natomiast większych integracji.

Zakładając
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio jakoś trochę zamula mi mój obecny hosting od linuxpl. Korzystając z okazji, że przenoszę domeny zarejestrowane u nich do OVH, wpadłem na genialny plan przeniesienia też samego hostingu. Możecie coś polecić w równie przystępnych cenach ale z większymi możliwościami? Nie pogardziłbym możliwością hostowania aplikacji pisanych w Node i Javie oraz innymi bazami danych niż MySQL. Nie jest to jednak warunek determinujący zakup bo od tego mam też VPSa.

#hosting
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@devones: @goomba-pl: yup, jak budujesz odpowiednio za pomocą serverless to możesz w cholere zaoszczędzić. Np ten serwis Haveibeenpwned.com wg podlinkowanego masz całe zuzycie opisane. W usługach cloudowych masz zazwyczaj free grant, dopiero jak zrobi się z tego cos więcej to płacisz per wykonanie

https://www.troyhunt.com/serverless-to-the-max-doing-big-things-for-small-dollars-with-cloudflare-workers-and-azure-functions/
  • Odpowiedz
Mirki - jak mogę przekazać parametr z testów junit do Jenkinsa a dalej na Slacka?

Chodzi o to, że testuje sobie zwrotki z API, w zwrotce mam pewną wartość np. "6879". Teraz chce ją wyciągnąć z tej zwrotki i w jakiś magiczny sposób wypchać info o niej na Slacka.

Ma ktoś jakiś pomysł? Ta liczba ciągle się zmienia tak btw, dlatego potrzebuje ją wyciągać przy każdym teście.

Z
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki mam problem , mam napisany projekt w java do testowania Strony Za pomocą Selenium , Mam kilka przycisków o tym samym id i chciałbym alby program automatycznie wyszukiwał je wszystkie i klikał je , Jak to zrobić ?? :/
#selenium #java #testowanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie odnośnie poniższego kodu:

public static int[] findDividers(int[] dividers){
Scanner scanner = new Scanner(System.in);

int x = scanner.nextInt();
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Troche sie boje ryzykować z racji na 1.5 roku przerwy w programowaniu, czuje sie wybita kompletnie z tematu i boje sie ze w nowej pracy nie dam rady.

Proponuja mi 4k brutto i umowe na rok, co wydaje mi sie mało. Przed ciążą miałam 4k + 1.5k z lojalki.


@AnonimoweMirkoWyznania: Już wiesz czemu tyle. Zanim wrócisz do formy i sprawności umysłowej, to trochę wdrożenie potrwa. Lepsze to niż nic, a
  • Odpowiedz
Mam w moim serwerze restowym ExceptionHandlera ktory mi rozne wyjatki obsluguje

no i jak w interfejsie np UserService dam ze metoda throwuje RuntimeException, w implementacji tez dam ze throwuje to, a w samej metodzie bede rzucał np InvalidTokenException (które extenduje RuntimeException) to to jest anti-pattern i tak nie robic, prawda? xD

#java #programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
Wiem, że macie dosyć takich pytań, ale wiem, że potraficie uratować życie. W jaki sposób? poradą, która wynika z doświadczenia.
Jestem za granicą i zarabiam około 7 tys. ( tyle sobie odkładam). Od jakiegoś roku hobbistycznie programuje Java ( Spring)
potrafię tworzyć proste aplikację i ciąglę się rozwijam. Jestem bez studiów, mam 23 lata.
Czy warto wracać do Polski i próbować się dostać jako Junior czy na jakiś bezpłatny staż (mam odłożone
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z interfejsem ConnectivityManager.OnNetworkActiveListener w androidzie. Metoda onNetworkActive() jest wywołana gdy włączam dane mobilne, ale to samo lecz przy WI-FI metoda ta nie jest wywoływana. Potrzebne jest do tego jakieś permission? Dokumentacja mówi, że ConnectivityManager monitoruje połączenie z siecią czy to przy danych mobilnych czy przy WI-FI więc sam już nie wiem co jest nie tak przy WI-FI. Co robię nie tak?

#java #android
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#java #spring

Załóżmy, że z mojej strony korzysta dwóch userów: user A i user B.
Jak zapobiec sytuacji w której user A wykonuje posta jako user B? Spring ma jakieś gotowe rozwiązania czy nie?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bruno_: sprnig security obsługuje i uwierzytelnianie (czy user A to user A) i autoryzacje (czy user A może wysłać określonego requesta)
zobacz sobie w dokumentacji czy można np. po loginie sprawdzać w PreAuthorize, tam chyba można pisać wyrażenie w SpELu wiec powinno sie dać
  • Odpowiedz
Kliknij tutaj lub obserwuj #zdalnieio, aby otrzymywać cotygodniową porcję ofert pracy zdalnej :)

Frontend/Javascript
Front-end Developer (1MM) 6 000 - 12 000 PLN - oferta
Frontend /React Engineer (NewPerspective) 12 000 - 15 000 PLN - oferta
JavaScript Developer (ITPopCorn) 9 600 - 16 000 PLN -
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #java #kotlin
Mirki jeszcze jedno pytanie odnośnie endpointow i ich testowania. Mianowicie mam endpoint w którym przekazuję request body którym jest mapa parametrów, wywoływana jest następnie metoda z serwisu która zwraca oczekiwaną w tym przypadku listę, no i w tej metodzie jest weryfikacja parametrów: w ifie jeśli weryfikacja jest poprawna wykonywane są wszystkie operacje związane z dodawaniem elementów do listy, jeśli nie to w else
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#java #programowanie
Mirki tworzę restowy endpoint i mam problem, dodałem w nim parametr X który jest opcjonalny, nie może mieć też wartości domyślnej, natomiast wymaga go metoda wywoływana z serwisu i pytanie, czy mogę przeciążąć endpoiunty tzn ta sama metoda przykładowo post, ta sama ścieżka, ale np jeden parametr mniej lub więcej?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dominias: spring ci wyrzuci ambigious mapping, więc nie możesz. Ale możesz np zrobić to w logice w ten sposób;
pobierasz obiekt z bazy, sprawdzasz czy parametr nie jest nullem -> jeśli nie jest, dajesz do kontrolera obiekt, jeśli jest nullem robisz z tego DTO i dajesz do kontrolera. Problemem może być typ zwracany, ale tu masz taki hack bo możesz użyć klasy Resource tylko to wymaga Sping Hateoas xD
edit:
  • Odpowiedz
@Dominias: Jeżeli mówisz o RequestParam, który znajduje się w linku po znaku zapytania to możesz sobie poradzić poprzez zawężenie mapowania. Wystarczy że w RequestMapping uzupełnisz wartość param i możesz mieć dwa mapingi o tym samym urlu i metodzie.
  • Odpowiedz