Jak poprawnie rozwiązać zadanie rekrutacyjne z programowania?

Te bolączki widziałem w kodzie kandydatów na wszystkie stanowiska - od juniorów po seniorów, więc śmiem przypuszczać, że nie jest to wiedza powszechna.
https://bulldogjob.pl/news/1723-jak-poprawnie-rozwiazac-zadanie-rekrutacyjne-z-programowania

#naukaprogramowania #programowanie #python #java #php #javascript
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Artykuł zatytułowany "Jak poprawnie rozwiązać zadanie rekrutacyjne z programowania" w którym autor przysrał się do sposobu pisania kodu na przykładzie kilkunastu linijek, wersja "pierwotna" - jest tragiczna już w założeniu, "wersja poprawiona", przedstawiona przez eksperta jako porządane rozwiązanie - wciąż kiepska. Rozumiem że kod miał być przykładowy, ale nawet w obecnym stanie rzeczy jest nieużywalny.
Cały artykuł brzmi bardziej jak rozważania juniora który opowiada kolegom przy browarze jak to zaczął rekrutacje prowadzić.

Autor zamiast
  • Odpowiedz
@red_button: Jeżeli chodzi o ogólne podejście do rozmów rekrutacyjnych to jest jedna książka która od lat uchodzi za wzór - "Cracking the coding interview". Co prawda skupia się na rekrutacji do FAANGu, ale jak do Googla sie dostaniesz to i do SH w Pcimiu Dolnym cie wezmą. Dostępna mniej lub bardziej legalnie w necie.
  • Odpowiedz
Pisząc, załóżmy, portal społecznościowy, sklep, czy cokolwiek innego gdzie dane są przypisane do użytkownika - jak powinno wyglądać mapowanie encji? OneToMany, czyli moja encja User powinna mieć także List, czy może odwrotnie czyli ManyToOne i każdy post powinien zawierać informacje o użytkowniku?

#naukaprogramowania #java #programowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

robie kurs hyperskilla i co jakis czas sprawdzam jak inni rozwiązali problem, może coś fajnego podptarzę no i tu mam taki kwiatek

Scanner scanner = new Scanner(System.in);

int numOfElements = Integer.parseInt(scanner.nextLine()); //obsolete. I am not using it to set the array length
int[] elements = Arrays.stream(scanner.nextLine().split(" ")).mapToInt(el -> Integer.parseInt(el)).toArray();
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aphen: strumienie weszły dosyć dawno temu, są przydatne i po przyzwyczajeniu się do zapisu bardziej czytelne. Nie martw się, że próg wejścia jest dosyć duży...
  • Odpowiedz
Mam encję składającą się z poniższych pól i chciałbym ją umieścić w bazie danych za pomocą api używając metody POST. Tylko, używając RequestBody dla mojej klasy User, będę musiał wpisywać te wszystkie dane, a ja w moim requescie chcę podawać tylko email i hasło, a np appUserRole ustawiać w mojej metodzie serwisowej.

#programowanie #naukaprogramowania #java
stanleymorison - Mam encję składającą się z poniższych pól i chciałbym ją umieścić w ...

źródło: comment_1631031719x1fveX4MTX4FoLeWGJk2uJ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aloucie: Paaanie jaki mapstruct, ja tam wole mieć kontrole nad swoim kodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@stanleymorison: Inną opcją jest zrobienie komponentu/klasy, która ma funkcję, która przyjmuje requestBody i zwraca encję. Pola encji, które chcesz mieć z requestBody bierzesz z requestBody, a pola które generujesz lub bierzesz z innego źródła to generujesz albo bierzesz z innego źródła ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Panowie z tagu #programowanie #java
mógłby mi ktos podpowiedziec albo wskazac jakies odwolanie do literatury w jaki sposob moge zrobic przekierowanie na wskazany adres?
Chodzi mi o to ze wysylam z frontu (angular) dane odnośnie zamówienia, po czym dane te zapisuje w backendzie na bazie oraz następnie wysyłam adres na jaki ma zostac przekierowana strona na froncie, (chce zrobic przekierowanie na payu)
w jaki sposob moge to osiągnąć
FortresMaximus - Panowie z tagu #programowanie #java 
mógłby mi ktos podpowiedziec a...

źródło: comment_1631005526yZoZHwVS0VKkUL9ul0gIFQ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#androiddev #java
Mam pytanie. Jeśli mam w Gradle ustawione JavaVersion.VERSION18 to on używa maksymalnej możliwej dla 1.8 z tego co jest zainstalowane na danej maszynie? Wiem, że to brzmi jak pytanie idioty, ale potrzebuję do darmowego komercyjnego użytku i nie wiem czy mogę zostawić do co jest czy też mam tutaj instalować inne wersje jdk lub w ogóle openjdk, a nie jest nigdzie to opisane wprost
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mirki,

jakby ktoś chciał poczytać o OAuth2 albo jak napisać klienta OAuth2 w Spring Security, zobaczcie nowy wpis na moim blogu.

Wydaje mi się że temat całkiem fajny bo nigdzie nie mogłem znaleźć przyzwoitego tutoriala, jak zintegrować zalogowanego usera z innym portalem przez OAuth2, wszystko co wygooglałem robiło tylko 'Login with Google/Facebook'.

Dajcie
BalkanskiDyrygent - Siema Mirki,

jakby ktoś chciał poczytać o OAuth2 albo jak napi...

źródło: comment_1630953525jdeHbl4IzAMV9lo3xfMxyk.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piszę sobie w Spring Boocie api i mam pewnien problem, którego nie mogę rozwikłać. Używam Spring Security do zabezpieczenia endpointów i teraz nie mogę odebrać z nich requesta, pomimo że autoryzuję się kontem admina z bazy danych, w odpowiedzi dostaję htmla strony do logowania, zamiast jsona.

#springboot #java #programowanie #naukaprogramowania
stanleymorison - Piszę sobie w Spring Boocie api i mam pewnien problem, którego nie m...

źródło: comment_1630953174QI5DOnbJoVMKtyVqyR7aYJ.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki, czołem Mirabelki!

▒█░▒█ ▀█▀ ▀▀█▀▀ █ █ ▄█░ █ █ █ █ █ ▄█░ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀ █ █ ▄█░ █
▒█▀▀█ ▒█░ ░▒█░░ ▀ ▀ ░█░ ▀ ▀ ▀ ▀ ▀ ░█░ █░░█ █░░█ █▀▀ ▀ ▀ ░█░ ▀
▒█░▒█ ▄█▄ ░▒█░░ ▄ ▄ ▄█▄ ▄ ▄ ▄ ▄ ▄ ▄█▄ ▀▀▀▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▄ ▄ ▄█▄ ▄

Już
codeeurope - Hej Mirki, czołem Mirabelki!


▒█░▒█ ▀█▀ ▀▀█▀▀ █ █ ▄█░ █ █ █ █ █ ▄█░ ...

źródło: comment_1630933445MEwnfd4wiXJXmKk0yNlzdj.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

3 kroki zapewniające Ci profesjonalny wizerunek i ruch w serwisie GitHub ✨️✨️✨️

GitHub to jeden z topowych portali programistycznych, które dziennie przegląda tysiące programistów w poszukiwaniu solidnych rozwiązań. Portal ten bardzo chętnie również przeglądają rekruterzy, aby zapoznać się z działalnością potencjalnego kandydata

W oczach obu tych grup warto zbudować fachowy wizerunek, dlatego przygotowałem poradnik w którym pokażę Ci
kilka prostych zabiegów, niezajmujących dużej ilości czasu, a pozwalających Ci na zbudowanie profesjonalnego wizerunku, który
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, czy ktos potrafi mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie czemu ten regex w angularze (typescript) nie działa poprawnie dla kodu pocztowego?

Otóz mam taka sytuacje :
w Form builderze tworze pole :
postalCode: [
'',
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tęskniliście? Tak znowu będzie o Oh My... A nie, wybaczcie, to z przyzwyczajenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czas na #konkurs!

A zadanie w nim jest proste. Postawcie się w roli głównego bohatera grafiki: widzicie odpowiedzi, ale jakie będzie pytanie? Jeśli jesteście DEFINITYWNIE pewni, to zapraszamy komentowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do zgarnięcia
justjoinit - Tęskniliście? Tak znowu będzie o Oh My... A nie, wybaczcie, to z przyzwy...

źródło: comment_16306828762EDQ1ekyiUTvKhAs8eiovC.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prawda, której nie powiedzą Ci na bootcampach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #justjoinit #naukaprogramowania #heheszki #programista15k #python #pracbaza #javascript #python #java #php #komputery #java #devops
_________
Nadajemy do Ciebie spoza systemu, przerywamy symulację. Wejdź w poniższy link, znajdziesz w nim
justjoinit - Prawda, której nie powiedzą Ci na bootcampach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowa...

źródło: comment_1630660186ZJwRdqihn7OIxdiR2jo4sT.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@billuscher: To jak ogarnięcie sobie uprawnień administratora, wejście w odpowiedni tryb przez odpowiednią technikę pójścia do snu (włączania maszyny wirtualnej) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz