#iran Już jankesy sobie nie radzą z iranem ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Partnerzy Ukrainy, w tym Stany Zjednoczone, zwrócili się do Kijowa o pomoc w obronie przed irańskimi dronami Shahed - przekazał w środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zapowiedział też rozmowy z liderami Bliskiego Wschodu i dodał, że Kijów koordynuje działania z partnerami w Europie.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 16
@saib75: Ba, o dziwo to na ukrainie zaczęła się pełnoskalowa wojna dronami i metodyka ich uziemiania. Teraz żełeński ma mocną kartę przetargową, bo USA ma problem z dronami, a ta wojna pewnie nie zakonczy się na kilku tygodniach operacji ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@cerbera: tylko Iran akurat w ostatniej rundzie negocjacji poszedł na duże ustępstwa, co ujawnił reprezentujący ich w Genewie minister spraw zagranicznych Omanu

Żymianie niezależnie od wszystkiego i tak by zaatakowali Iran zeby uwiklac USA w tą wojne
  • Odpowiedz
Polscy osintowcy i inne madrale pokazaly film z kamery termowizyjnej w iranie i stwierdzili, ze iran namalowal helikpter na ziemii, bo sie wgl nie ruszal bo uderzeniu drona.
A tutaj analogiczna sytuacja tyle ze prawdziwa z wojny na ukrainie, ten sam helikopter. xddd

#iran #wojna #osint #ukraina
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A tutaj analogiczna sytuacja tyle ze prawdziwa z wojny na ukrainie, ten sam helikopter. xddd


@KIaudik: nie żeby coś, ale na Ukrainie użyto drona popierdułkę, trafiającego od dołu, a w Iranie rakietę trafiającą z góry. Nie widzisz różnicy?
P.S. No i na 120% nie jest to ten sam helikopter :-)
  • Odpowiedz
Muslimy z ajranu zaatakowaly bazy francji, UK, Cypr, nawet Turkow i wiekszosc swoich muzulmanskich sasiadow.

Chyba faktycznie tam juz nie ma zadnego dowodztwa i radykalne przyglupy bez szkoly wala w co popadnie, bo im tak allah kazal xD

#iran #wojna
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radykalne przyglupy bez szkoly wala w co popadnie,


@KIaudik: poważnie tak myślisz, czy polecenie z góry? Irańczycy walą po zasobach USA, które są wrażliwe na ataki. I dobrze im idzie, np. uszkodzili sporo radarów. Atakują też te miejsca, w których prawdopodobnie przebywają Amerykanie. No i używają do tego stosunkowo tanich donów, które USA zwalczają wielokrotnie droższymi rakietami. 3 x F15 down to też efekt tych ataków, choć nie był zamierzony,
  • Odpowiedz
Testy automatycznego tagowania

Amerykański Senat zagłosował w środę przeciwko rezolucji nakazującej prezydentowi zakończenie działań zbrojnych przeciwko Iranowi. To pierwsze głosowanie Kongresu dotyczące wojny.

#glosowanie #wojna #iran
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chapnięcie na szybko takiej Gruzji


@Widelec_:
Nie wiadomo czy ruscy byliby w stanie - są tak słabi.
Czołgi i pojazdy pancerne przepalone - 30 tys kacapków/ miesiąc mielone.
  • Odpowiedz
@KNOUDI: Przechwycenie rakiety poza atmosferą nie oznacza, że nagranie musi wyglądać jak klasyczny wybuch. Systemy antybalistyczne często działają metodą kinetyczną hittokill, gdzie nie ma ogromnej kuli ognia, tylko krótki błysk i rozpad obiektu na wysokości kilkudziesięciu kilkuset kilometrów. Odległość ma znaczenie dla dźwięku i skali wizualnej przy przechwyceniu na dużej wysokości obserwator widzi głównie smugę i fragmentację, a nie kilkukilometrowy wybuch. Łączysz to z wcześniejszym incydentem nad Turcja i sprawą
  • Odpowiedz