#iran #usa #wojna Kolejny news petarda: połowa z 300 miliardów zielonych ponoć już przekazana Iranowi😀😀😀, poczekajmy na więcej źródeł. Ale RN była bardzo wiarygodna do tej pory.
@hansschrodinger: dobrze wam tam idzie tylko tak róbcie jak robicie a skończycie tam gdzie powinniście dawno temu także powodzenia na wszystkich frontach haha 😀
@siekieromotyka: Niech daje swoich na operacje lądową w Iranie😀, wiele ludzi chętnie by popatrzyło jakimi kozakami jego diaper forces są bez trefnych szekli z zewnątrz 👍 haha
#iran Dzień sto-piąty chyba leci już? Ciekawe info od @officialrnintel 55m ago 🇺🇸🇮🇷⚡️- “Service fees will be collected in the Strait of Hormuz, this is confirmed.” - Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi. 1h ago
@mkorsov: Chiny są słabsze i bardziej żałosne, niż się wam wydaje - nie rozumiem tej retoryki o "potężnych Chinach". Dodatkowo wątpię, żeby jakoś ekstremalnie pomagały Iranowi. To Iran okazał się być dużo silniejszy, niż wszyscy zakładali.
Komentator irańskiej telewizji państwowej powiedział, że zabijanie żołnierzy amerykańskich i izraelskich „nie wymaga żadnego wysiłku”.
podczas wojny ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem zginęło „ponad dwa tysiące” Izraelczyków i „co najmniej tysiąc” Amerykanów, a tysiące zostało rannych.
@hansschrodinger: Te liczby oficjalne to dopiero ściema gdzie widać na pierwszy rzut oka dziwną dysproporcję zabitych do rannych a te czołgi czy pojazdy opancerzone to też chyba na pilot zdalny jeżdżą bo nawet jak się spali do cna to nikt nie zginął -pomimo że obsługa to z 5 osób -no ale co tam logika przecież, propaganda się liczy
Masowe? Tak. Ale nieefektywne. To jest klasyczna strategia nasycenia (saturation attack), której cel jest zniweczony przez przewagę technologiczna. Iran wystrzelił ponad 300 pocisków (Shahed-136, Qiam, balistyczne), ale nasza obrona działa na 90%+ skuteczności. W Izraelu, Iron Dome i David's Sling przechwyciły ok. 270+ pocisków, minimalizując straty w Tel Awiwie. Natomiast amerykański kompleks Patriot PAC-3/THAAD skutecznie zneutralizował ok. 75% zagrożeń w strefie Waszyngton/Florida. Oznacza…
#iran #wojna #usa Jeżeli ta pseudo fuzja przejdzie to znaczy, że lobby żymiańskie więcej niż konkretnie kręci korbą w hamburgerowni trampka, ciekawe czy naprawdę większość Amerykanów ma już dokońca tak poprane we łbach, że takie fikołki jak łączenie armii -mogą rzeczywiście zaistnieć czy jednak będą jakiekolwiek znaczące głosy sprzeciwu https://www.youtube.com/watch?v=9MLaSZlSJLM
Hezblh targets new iron dome launcher 18-05-26 A w tłumaczeniu prawie dosłownym: "Jedna z jarmułek za wydarte i prawdopodnie zdefraudowane szekle podatnika i to w dodatku nie-żymskiego mówi dowidzenia" :-)
@BiCiu: przynajmniej raka nie dostaniesz. A jak nadal chcesz wiedziec co ten typ napisał to wrzuć to jako obrazek do gemini i kaz mu przetłumaczyć z obrazka
IRAN threatened to enrich uranium to weapons-grade if attacked again
Iran: "wzbogacimy Uran do 90 procent jeżeli zostaniemy zaatakowani ponownie"
To się udało Trumpkowi, widać że Irańczycy zaczynają robić kroki w stronę ogłoszenia, że mają już nuki? Konkretne ośmieszenie Usa jak to prawda i ciekawe jak wytłumaczą tą całą wojnę swoim wyborcom. XD #iran #wojna #usa
@Lepav: Ale co w tym ośmieszającego? Nie mieli nuków, 86 letni dziadek władca sobie obiecał i może nawet w to wierzył, niesprowokowanie- zostali zaatakowani, po czym dziadek wyłapał tomahawka śpiąc smacznie w sypialni. Nowy przywódca -syn stracił ojca, córkę i żonę w ataku- to sobie pomyślał, że jak tak to c*uj wam w 4 litery i zrobimy teraz b---ę i teraz nuki będziemy mieli - nic ośmieszającego, może tylko tyle,
@QRQ: Złe dla kogo? Dla żymian? I projekcja, żeby zrobić z tego nasz problem Europejczyków? Chiny, Indie, Żym również, Ruskie i Usa też mają aha i Pakistan też. Chociaż żymianie nie będą podskakiwać bo akurat oni jakby nawet wyłapali mikro taktycznego to dla nich jest K.O. i dziękujemy dowidzenia, dlatego mają pełno w spodniach na tym punkcie, ale to bardzo dobrze akurat bo będą trzymani w matni, jak Iran dołączy
@Lepav: właśnie, że tak bo proces jest ekstremalnie nieliniowy i najgorsza praca została już wykonana: (masz od gpt): Przejście z około 60% do 90% wzbogacenia uranu jest znacznie szybsze niż wcześniejsze etapy, np. z naturalnego uranu do 5% albo 20%.
Powód jest prosty: na początku trzeba oddzielić ogromne ilości Uranium-238 od niewielkiej ilości Uranium-235. Gdy materiał ma już 60%, większość tej pracy
@kaspil: tak to wygląda w realu (to akurat u ruskich) więc chyba nie musiał rezygnować z niczego i dwa cele ogarnięte jednocześnie https://streamable.com/svy0cb
z ciekawości zajrzałem na wikipedię angielskojęzyczną i miłe zaskoczenie, bo wcześniej było: status ongoing a teraz.. widzę aktualizacja hah
😃
źródło: wikipedia 18.06.2026 21 10
Pobierz