Nie wiem co jest ze mną nie tak ale niedawno kupiłem #hoi4 a następnie zwróciłem na Steam, bo gra mnie kompletnie odrzuciła. Potem zainstalowałem dla żartu #hoi2 i pomimo śmiesznej rozdziałki i kilku błędów przy uruchamianiu po drodze, właśnie kończę podbój świata po stu godzinach rozgrywki xD
Pewnie to głównie nostalgia i wspomnienia z dzieciństwa, ale wiele elementów tej gry, jak tech teamy, mikrozarządznie itd. mają swój urok,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobre gry są zrobione tak, że masz coś na start wokół czego możesz się oprzeć a potem możesz sobie poznawać resztę.


@FireDash: owszem, słynne "easy to learn, hard to master".
No więc niestety nie w nowych grach Paradoxu, w które żeby w ogóle cokolwiek zacząć to należy znać poprzednie.

Po drugie nie zniechęcić się, że rzeczy
  • Odpowiedz
@talmudyczny_triumfalizm: stacje radarowe - masz rację. Co do sztabów, to kwestia dyskusyjna. Sztab się przemieszcza za swoimi wojskami. Faktycznie jest to trochę upierdliwe, ale można to wyłączyć przy starcie rozgrywki (chyba w trakcie też) i nie trzeba się tymi sztabami przejmować. Minus jest taki, że wtedy logistyka znika, w sensie problemy z dotarciem zaopatrzenia, czyli można w zasadzie olać budowanie dróg, mosty powietrzne, transport dla wojska (statkiem) z zaopatrzeniem np.
  • Odpowiedz
Yo yo,

rok temu kupiłem sobie kompa, procek i5-13600. Graficzną miałem słabą, bo grałem na starym monitorze, głównie w Hearts of Iron, Europa Universalis czy innego Football Managera ( pozdro dla graczy #paradox #eu4 #hoi4 #victoria3 #footballmanager ). Teraz sytuacja nieco się zmieniła, wobec czego planuję sobie kupić nowy monitor i kartę graficzną.

1. Monitor - myślałem o Lenovo Legion Y25-30, ewentualnie coś innego
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaką najmocniejszą mogę włożyć aby nie było bottleneck z i5-13600


@AtalantaChiny: na dziś nie ma takiej karty - bez problemu wykorzystasz wszystko z najnowszym RTX 5090 włącznie (i pewnie jeszcze długo wszystko następne).

Natomiast pytanie w co tam chcesz grać bo do HOI to ani 180Hz, ani TV 65" jakoś nie pasuje
  • Odpowiedz
@Beniamin_Emanuel:
1. Strategia to jak najszybsze podbicie królewca i ustabilizowanie frontu na zachodzie, rozbudowanie siatki szpiegowskiej na samym początku gry i wspieranie swoich w obronie wysyłając szpiegów na tereny niemieckie. Na pewno zagospodarowanie gdańska.
2. Mój template dywizji chyba nie był najbardziej opłacalny, ale musi być minimum 24x3 dywizje na obronie, a jak kolejne 24 dołączają z Królewca to już jest miazga.
3. Ja zastosowałem tzw. Gambit Warszawski XD Bot
BeniaminEmanuel - @BeniaminEmanuel: 
1. Strategia to jak najszybsze podbicie królewca...

źródło: 395085380_3697463040577444_8901456191380818699_n

Pobierz
  • Odpowiedz
Piszę mod do HOI4 i nie rozumiem jednej rzeczy. Chcę aby w określonym dniu (obecnie 21.01.1936) jeden raz wyzwalało się wydarzenie, które podniesie mi napięcie światowe o 16 i wyświetli się news informujący o wojnie między Japonią a Chinami. Z jakiegoś powodu wszystko działa na każdym kraju ale news wyświetla się tylko jak gram Niemcami. Z czego to wynika?
#hoi4
Hakunamatata57 - Piszę mod do HOI4 i nie rozumiem jednej rzeczy. Chcę aby w określony...

źródło: wtf

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I co panie Mussolini, kto kogo podbija? Wojna o Abisynię przekształciła się w 1939 roku w wojnę światową, okupuje pół Afryki i pół Italii, a teraz jeszcze przewodzę frakcją z Francją i Japonią xd Dodam że w tej p-------j frakcji mam wszystkie ideologie, demokratyczna Francja, Polska, Czechosłowacja, komunistyczna Portugalia, faszystowska Rumunia i większość krajów niepowiązana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#hoi4
Powstaniec - I co panie Mussolini, kto kogo podbija? Wojna o Abisynię przekształciła ...

źródło: Okupacja Italii

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, stworzyłem swojego pierwszego moda do HOI4 i byłbym wdzięczny za zwiększenie zasięgów poprzez ocenianie i komentowanie go. Byłbym wdzięczny jakbyście zgłosili uwagi dotyczące gramatyki, bo to moja największa słabość w języku angielskim. Mod usuwa wszystkie nie europejskie prowincje przez co wydajność drastycznie rośnie. Jako weteran grający od 2016 roku, używałem go odkąd miał premierę w 2018 roku ale w 2024 została wydana ostatnia działająca rewizja tego moda. Z racji że nie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Super dla osob którzy mają problem z wydajnością gry i z chęcią sam sprawdzę ;) dodałeś może trochę większa ilość prowincji dla poszczególnych krajów?
  • Odpowiedz
  • 0
@kocio90 dzięki, nie bo to zepsułoby całkowicie Ai i większość celów narodowych (docelowo mod ma działać z modem Expert Ai 5.0). Jest mod który kto dodaje z tym że nie są to pochodne moda "Europe Only", a pochodne modów z serii "Magna Europa".
  • Odpowiedz
Graj 20godzin tylko po to żeby się zorientowac, że event nie odpalił 2 lata temu xD i już nie odpali

#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest jakiś sposób, aby po zaanektowaniu Czechosłowacji grając jako Polska z królem Habsburgów otrzymać ich technologię? Wyposażenie dostaje, ale nie jestem w stanie na przykład produkować ich czołgów.
#hoi4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tzn forum spadło nam z rowerka jakiś czas temu, teraz siedzimy sobie na discordzie. Za jakiś czas( może miesiąc może dwa, w zależności jak nam pójdzie z USA ) z racji częściowego zmęczenia materiału u części ludu legionowego, planujemy zagrać raz jeszcze na modzie black ice w celu głębszych testów technicznych i zgłębienia moda, tzn my czterech kontra ai, ponieważ idzie nam za łatwo mimo naszych błędów w obecnej testowo granej kampanii
  • Odpowiedz
W hoi3 to chyba nawet nie ma opcji obserwa jak w nowszych. Rozgrywki nie nagrywamy bo i po co? Kto by oglądał sesje kilku godzinną, a montowanie najciekawszych momentów to trochę strata czasu, jak jest pełnoprawna kampania to sobie piszemy aary.
  • Odpowiedz
Obejrzałem z ciekawości kilka godzin poradników do HoI IV przez kilka dni przed snem i nadal nie jestem w stanie ruszyć tej gry xD Cały czas wydaje mi się zbyt skomplikowana ale w taki nieprzjemny, męczący sposób.

Lubię skomplikowane strategiczne gry, szczególnie city buildery typu anno czy civke, tak samo lubię strategie typu HoI ale ta gra mnie odpycha i tego nie rozumiem. Wydaje mi się, że poszli w złym kierunku skoro
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Murasame: Nie nazwałbym Civkę skomplikowaną grą, pod kątem interfejsu bliżej jej do gry mobilnej. Wydaje mi się że to właśnie kwestia UI i UX. Ja miałem troche podobnie z Imperatorem - tzn wiem że ta gra by mi się spodobała ale po godzinie byłem zmęczony rozkminianiem co mogę robić na jakim ekranie.
  • Odpowiedz