Czesc, mam 4-6k na zestaw do malego pokoju (glownie, choc bedzie sie zdarzalo ze i w salonie 30m), a pokoj 10m w ksztalcie prostokata ze skosami. Myslalem nad dwoma Marshall woburn 2 - ale moze w tej cenie warto jakis zestaw kupic?
#audio #stereo #hifi
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poluje na tego G2, ale widzę że jak LG zrobiło cashback na do 3k na swoje telewizory to polskie janusze podniosły cene o tyle samo wiadomo. Oby ten G2 65 spadł chociaż do 9k przed nową generacją i będzie w pyte.

#oled #lg #telewizory #hifi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam audio do mieszkania, niestety układ pokoju, mebli i umiejscowienie telewizora nie pozwala mi na wybranie niczego innego jak soundbar. Czy ktoś jest w stanie polecić coś co zaprezentuje więcej niż mocny bass ? Wcześniej korzystałem z Audio ProA26 i kolumn JBL ES80 na denonie i chciałbym otrzymać chociaż namiastkę dźwiękowa tych sprzętów.
Słucham sporo muzyki klasycznej wiec chciałbym mieć mocniej wyeksponowane średnie i wysokie tony.

#soundbar #audiovoodoo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

denonie i chciałbym otrzymać chociaż namiastkę dźwiękowa tych sprzętów.

soundbar

Słucham sporo muzyki klasyczne


@111ms: bez żadnych złośliwości - życzę Ci powodzenia.
Do A26 wystarczyło dorzucić subwoofer i problem z głowy. Jak nie możesz ich postawić pionowo to zawsze można je położyć od biedy.
  • Odpowiedz
Pytanko do posiadaczy Soundbarów

Do swojego TV marki Sony chciałem dokupić nagłośnienie i wybór padł między zestawem 5.1 a soundbarem z wbudowanym subwooferem, ten duży zestaw ma aż 600 W i te głośniki z tył, a ten drugi soundbar ma długą listę tych dekoderów dźwięku które wpłynął na jakość zapewne.. Mój salon ma 32m i chciałbym was zapytać co tu lepiej kupić, jeżeli ktoś z was posiada coś podobnego.

link do pierwszego -
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ksiak: Słabe porównanie mirku ( ͡~ ͜ʖ ͡°) zawsze to lepsze niż sam wbudowany głośnik w TV, mam w drugim pokoju zestaw 2.1 Logitecha z subwooferem za śmieszne 350zł i nie ma to żadnego podjazdu do brzdęków z tv, oczywiście że w tej cenie trzeba pójść na ustępstwa ale na boga xd nie każdy jest audiofilem
  • Odpowiedz
ten 5-kanałowy zestaw jest aż tak zły?


@johnny_tsunami: tak, aby nie być gołosłownym, proszę:
https://en.wikipedia.org/wiki/Stereophonic_sound artykuł w wersji ENG bo jak zwykle na Polskiej Wikipedii prawie nic nie ma. Tam jest wyjaśnione co i jak w kwestii dźwięku stereo. Ty chcesz iść w system 5.1. Ten zestaw będzie miał problem ze zrobieniem poprawnego stereo a co dopiero 5.1
Według mnie już lepiej jakieś tutaj polecane Ediffiery stereo podpiąć do TV
  • Odpowiedz
  • 0
@Runior

Przyjrzałem się dokładniej specyfikacji tego projektora. Ma kontrast 2000:1 inny za 1500zl 15000:1 więc pewnie to będzie niebo a ziemia.

Co było nie tak w projektorze na ławie? Hałas? Myślałem oglądać albo na ścianie albo może na papierze z rolki takim do ploterów.. Są takie o szerokości 80cm i przylepić delikatnie do ściany.
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: Hałas to jedno, światło to drugie. Projektor, który wówczas użytkowałem (jakiś Benq) świecił nie tylko do przodu, ale z powodu ażurowej obudowy, sporo światła "wydostawało się" na boki.
Najlepiej byłoby gdybyś mógł położyć rzutnik gdzieś za kanapą - na jakimś parapecie albo komodzie.

Czy jesteś pewien, że papier o szerokości 80 cm pozwoli Ci uzyskać taką przekątną, jaką chcesz?
Sugeruję poszukanie w necie kalkulatora, który pozwoli obliczyć prawidłową odległość
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Siemano Mirasy.
Mam 1000 zielonych na inwestycje w sprzęt audio w salonie. Zastanawiałem się do tej pory nad soundbarem, ale zagłębiając się w temat już wiem że w tej cenie lepiej wybrać głośniki nawet 2.0.
No i tutaj liczę na jakąś poradę. Microlaby niedostępne poza kilkoma używkami na allegro/olx. Edifiery? Które nadadzą się do salonu około 30 metrów do TV Samsunga 5 latka? A może jeszcze coś lepszego? Musi mieć opcje BT.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@q9090: >nawet 2.0
Mysle, ze to jedyna sluszna droga. Z tak slabym budzecie bralbym cos z Edifiera, daja w Polsce najlepszy stosunek cena/jakosc.

Dołóż z 200zł i kup cos fajnego, zeby potem nie gonic króliczka (stara dobra rada kazdego kto w koncu poslucha prawziego audio)

https://www.ceneo.pl/96523848
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Harry_Callahan: Nie ma unikalnych dobrych słuchawek - jedne będą mieć sporo basu, inne będą grały w "V" a jeszcze inne mogą nie być tak muzykalne jak byś tego oczekiwał w najczęściej słuchanych gatunkach.

W tej cenie przede wszystkim szukałbym czegoś z ldac/aptx adaptive i możesz sam coś znaleźć np. tutaj https://www.scarbir.com/ (wziąłem 1more evo i nie narzekam ale nie jest bassheadem i raczej wolę średnicę).

Warto też wziąć skądś frequency
  • Odpowiedz
Mam monitory studyjne które mają wyjścia na 2x jack 6,3mm albo cinch. Z interface'a mam wyjścia na dwa jacki 6,3 mm chciałbym podpiąc suba jeszcze do tego. Mogę wpiąć 2x kable jack 6,3 mm na 2 x cinch czyli w sumie miałbym z tego dwa zestawy po dwa cinche. Czy to będzie działało? Czy strata będzie duża na jakości? Czy może żadna.
#hifi #glosniki #dzwiek #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hadrian3: to nadal będzie źle brzmiało. zapomniałem dodać, że sub musi mieć własny wzmacniacz i eq, ewentualnie powinieneś wpiąć jakiś korektor przed nim.
  • Odpowiedz
@ntdll: i uważasz że lepiej na samych monitorach słuchać niż z jakimś subem? Sub będzie mieł swojego wzmaka. To ma być zestawik do pc a nie sprzęt nie wiadomo jaki. Korektor to już kolejne siano.
  • Odpowiedz
Mam podłączone do Marantza CR-612 (inaczej on jest oznaczany jako Melody X) kolumny Wilsona EL-4. Wszystko grało pięknie przez ostatnie 3 lata, ale odd kilku dni mam mały problem po podłączeniu czegokolwiek po wejściu Analog In. Głośniki zaczynają buczeć po czym idzie ogromny pisk. Pisk / buczenie jest tak samo głośne jak ustawienie głośności. Zmieniłem kabel bo myślałem, że to jego wina. Niestety problem dalej występuje.

Problem nie występuje jak odpalam dźwięk
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Radysh: No wlaśnie próbuje się zastanowić skąd to się mogło wziąć. Czy mogę coś jeszcze zrobić w domowym zaciszu żeby to spróbować ogarnąć czy najlepiej oddać do serwisu bo to coś wewnątrz wzmacniacza i bez większej ingerencji się nie obędzie?
  • Odpowiedz
Czy można zmienić ustawienia equalizera w Audio-Technica ATH-M50xBT2? jest jakaś dedykowana apka? Czy może tylko na fona jest apka i czy w takiej sytuacji słuchawki zapamiętują ustawienia po połączeniu z kompem czy resetują się i są płaskie?

#audio #sluchawki #dzwiek #hifi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kipowrot: Wiesz może zatem czy są jakieś suby z 4 wyjściami glośnikowymi? Potrzebuję wpiąć 4 bo 2 będą do pc i dwa by były przy ścianie prostopadłej do biurka z pc, tam mam projektor.
  • Odpowiedz
Mirki bo mam zagwozdkę. Mam już całkiem stary amplituner Harman Kardon 161S, chce kupić TV 4K 120hz i teraz mam pytanie: Czy ten ampli to obsłuży? W sensie czy wyświetli obraz i czy przepuści te 120hz? Czy czeka mnie wymiana ampli? Chyba, że to totalnie nie ma nic wspólnego?

#kinodomowe #elektronika #telewizory #kiciochpyta #hifi #audio #amplituner
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hifi #kinodomowe #audio #audiofile
Mam od lat RX-V485 z dwoma kolumnami więc chodzi na stereo. Muzyka, filmy, streaming - generalnie spoko jest.
Jestem lajkonik jeżeli chodzi o jakieś dolby, atmosy i inne systemy dźwięku. Zastanawiam się, czy jest sens dołączyć tylko głośnik centralny przede wszystkim na ścieżkę dialogową? I jeżeli jest sens to jak ten sprzęt podłączyć, żeby ścieżka dialogowa szła centralnym a reszta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wystarczy mi z głównych basu a poza tym lubię za bardzo i więcej słucham muzyki niż oglądam. :)


@worm_nimda: jedno z drugim nie koliduje. Wręcz przeciwnie jak masz suba, to wtedy robisz na kolumnach odcięcie i to on się zajmuje "ciężką" pracą. Zobacz sobie sam ile W masz amplitunera dostępne na kolumny a ile subwoofer daje na jeden tylko głośnik i jakiej on jest wielkości. Tutaj fizyka robi swoje. Ostatecznie
  • Odpowiedz
Cześć. Nie znam się, dlatego pytam. Dawno temu kupiłem takie kolumny-samoróbki. Zauważyłem, że membrana jednego średniotonowca jest przerwana, dlatego chcę wymienić głośnik. Jego oznaczenia to 8 ohm oraz 3 W, do niego dołożone są 2 kondensatory 4,7 uF (szeregowo) oraz 3,3 uF (równolegle). Nie mogę nigdzie znaleźć takiego drugiego, dlatego planuję wsadzić tam coś innego o tej samej impedancji. Co się stanie, jeżeli połączę tam głośnik 8 ohm o RMS powiedzmy 15
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach