Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Cześć. Nie znam się, dlatego pytam. Dawno temu kupiłem takie kolumny-samoróbki. Zauważyłem, że membrana jednego średniotonowca jest przerwana, dlatego chcę wymienić głośnik. Jego oznaczenia to 8 ohm oraz 3 W, do niego dołożone są 2 kondensatory 4,7 uF (szeregowo) oraz 3,3 uF (równolegle). Nie mogę nigdzie znaleźć takiego drugiego, dlatego planuję wsadzić tam coś innego o tej samej impedancji. Co się stanie, jeżeli połączę tam głośnik 8 ohm o RMS powiedzmy 15
512
UNITRA. Spotkanie po latach.

Jedna z najbardziej legendarnych polskich marek powróci na rynek za sprawą współzałożyciela CD Projektu i inwestora Michała Kicińskiego. Na spotkaniu przedstawiono nowe propozycje sprzętu audio i zaproszono wielu byłych pracowników Unitry.
z- 200
- #
- #
- #
- #
- #
- #
36
Tidal - Master i HiFi

Każdy lubi słuchać muzyki, jednym starczy zwykłe radio we tle lub jakieś inne brzęczenie. Są tacy, że bez odpowiedniej jakości kabli nie zaczną słuchać... Nieważne, do jakiej grupy należysz może Ciebie też to zainteresuje.
z- 30
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Halo #stereo #audio #audioboners #dzwiek #muzyka #pytanie mam nietypowe oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potrzebuję kupić jakieś średniopółkowe #kolumny #hifi ale mam taką sytuację, że zmieszczę na szerokość maksymalnie 18-19 cm / szt. (podstawa przy podłodze może mieć więcej).
Wiem że pewnie mało osób zna szerokości urządzeń na pamięć (i wiem już
Potrzebuję kupić jakieś średniopółkowe #kolumny #hifi ale mam taką sytuację, że zmieszczę na szerokość maksymalnie 18-19 cm / szt. (podstawa przy podłodze może mieć więcej).
Wiem że pewnie mało osób zna szerokości urządzeń na pamięć (i wiem już
- 0
@w9rT_wv_bIAn37l: dali zensor 5. bardzo mi się podobał ich dźwięk, dużo potężniejszy niż wynikałoby z ich rozmiaru. ale sprawdź wymiary konkretnej generacji jeśli dasz radę
825 x 162 x 253
825 x 162 x 253
- 0
@w9rT_wv_bIAn37l: Pokaż zdjęcie jak chcesz je wpakować, bo jeśli jakoś ciasto i do ściany to musisz uważać z której strony jest bass-reflex. Generalnie dobre kolumny lubią oddychać.
18
The Lyte - wizualizacja muzyki z lat 80.

(Akcja od 2:15) Zanim był Winamp i Windows Media Player, muzykę można było "oglądać" przy pomocy takiego gadżetu.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Nie wiem, dlaczego w telewizorch nie ma funkcji calowitego wyłączenia ekranu a pozostawienie jedynie dźwięku. Nie każdy potrzebuje przecież zestawu stereo do włączenia sobie radia cicho grającego w tle. Szczególnie teraz gdy tak zwraca się uwagę na oszczedzanie energii.
Do tego najpopularniejsze polskie stacje radiowe jako ścieżki dzwikowe zamiast gniotów w postaci kanałów jak metro, wp itp.
#pytanie #telewizory #elektronika #hifi
Do tego najpopularniejsze polskie stacje radiowe jako ścieżki dzwikowe zamiast gniotów w postaci kanałów jak metro, wp itp.
#pytanie #telewizory #elektronika #hifi
- 2
@grzesiek0401: Już w starych zabytkach było. LG ma nadal.
źródło: comment_16677385178Qqk3MCBKcQza6mHiZslIR.jpg
Pobierz- 0
@adiosk: ok, jest taka opcja w sony w oszczędzaniu energii, wcześniej to przeoczyłem
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@v-tec: sprawdzę, dzięki, na razie mi się wkręcił wzmacniacz Onkyo A9050 i odtwarzacz Onkyo C-N7050
Cześć,
Chciałem wymienić wiekowy amplituner kupiony chyba w 2004 roku, ale widzę, że ceny nowych teraz p------o :/ Obecnie mam Pioneera VSX 915. Brakuje mi w nim głównie BT lub WiFi żeby się łączyć bezprzewodowo. Może jakiś fajny transmiter wpinany do gniazda słuchawek lub coś podobnego? Tak żeby za dużo nie tracić na jakości dźwięku.
Chyba, że za około 1000 zł kupie coś z BT wbudowanym? Ten ma swoje lata i kilka
Chciałem wymienić wiekowy amplituner kupiony chyba w 2004 roku, ale widzę, że ceny nowych teraz p------o :/ Obecnie mam Pioneera VSX 915. Brakuje mi w nim głównie BT lub WiFi żeby się łączyć bezprzewodowo. Może jakiś fajny transmiter wpinany do gniazda słuchawek lub coś podobnego? Tak żeby za dużo nie tracić na jakości dźwięku.
Chyba, że za około 1000 zł kupie coś z BT wbudowanym? Ten ma swoje lata i kilka
- 1
@Alchemik88: czyli chcesz od laptopa do amplitunera, ok. To tego nie podpina się do gniazda słuchawek. Ono służy do odsłuchu a nie do wysyłania dźwięku. W amplitunerze masz gniazda z tyłu np CD, Tuner, DVD itp itd. Zwykłe chinche i tam wpinasz taki adapter. Koszt adaptera to od 50 do 200,- zalezy jaki Ci pasuje. Natomiast z amplitunerów to:
Onkyo 656 - cena do 1500,- sprzęt 7.1, Obsługa 4K, Dolby Atmos,
Onkyo 656 - cena do 1500,- sprzęt 7.1, Obsługa 4K, Dolby Atmos,
- 0
czyli chcesz od laptopa do amplitunera, ok. To tego nie podpina się do gniazda słuchawek. Ono służy do odsłuchu a nie do wysyłania dźwięku. W amplitunerze masz gniazda z tyłu np CD, Tuner, DVD itp itd.
@ksiak: faktycznie :/ nie wiem co mi się ubzdurało z tym gniazdem na słuchawki.
Zaraz posprawdzam co podrzuciłeś :)
- 0
Hejka.
Posiadam w salonie, ok. 20 m2 monitory aktywne Audio Pro A26. Są one przez HDMI ARC podłączone do telewizora i słucham z nich muzyki poprzez spotify. Jestem z nich ogólnie bardzo zadowolony, lecz czasem mam odczucie, że zarówno przy filmach jak i przy muzyce trochę brak im basu.
Chciałbym dokupić do nich subwoofer aktywny taki w kwocie do 1500 zł. mógłby ktoś wskazać jakiś sprzęt, godny polecenia w tym budżecie? Skupiać się na
Posiadam w salonie, ok. 20 m2 monitory aktywne Audio Pro A26. Są one przez HDMI ARC podłączone do telewizora i słucham z nich muzyki poprzez spotify. Jestem z nich ogólnie bardzo zadowolony, lecz czasem mam odczucie, że zarówno przy filmach jak i przy muzyce trochę brak im basu.
Chciałbym dokupić do nich subwoofer aktywny taki w kwocie do 1500 zł. mógłby ktoś wskazać jakiś sprzęt, godny polecenia w tym budżecie? Skupiać się na
- 1
Chciałbym dokupić do nich subwoofer aktywny taki w kwocie do 1500 zł. mógłby ktoś wskazać jakiś sprzęt, godny polecenia w tym budżecie? Skupiać się na sprzęcie tej samej firmy, czy kupić zupełnie innego? Proszę o porady.
@Req8628: tani i akceptowalny był chyba jakiś Magnat, z lepszych coś z firmy SVS, REL, Velodyne
najlepiej gdyby miał możliwość kalibracji tylko nie wiem czy za 1500,- znajdziesz.
@simo_pl: polk i heco moim zdaniem grają gorzej od audio pro. Dwóch pozostałych nie słyszałem. Ja nie widzę w tym upgrade'u.
- 5
Szukam kolumn głośnikowów i trochę w szoku jestem, że tzw. profesjonalni sprzedawcy podają w necie cenę za sztukę, a gdzieś w treści ogłoszenia "Uwaga: cena za sztukę! Oferowane kolumny sprzedajemy wyłącznie w parach (należy kupić 2 sztuki).", albo nawet tego nie ma tylko aby dodać do koszyka to minimalna ilość to 2.
Myślę, że sprzedawcy butów powinni skopiować ten pomysł. Spodnie też mogły by być sprzedawane na nogawki + obowiązkowa usługa zszycia.
Myślę, że sprzedawcy butów powinni skopiować ten pomysł. Spodnie też mogły by być sprzedawane na nogawki + obowiązkowa usługa zszycia.
- 0
Hejka.
Posiadam w salonie, ok. 20 m2 monitory aktywne Audio Pro A26. Są one przez HDMI ARC podłączone do telewizora i słucham z nich muzyki poprzez spotify. Jestem z nich ogólnie bardzo zadowolony, lecz czasem mam odczucie, że zarówno przy filmach jak i przy muzyce trochę brak im basu.
Chciałbym dokupić do nich subwoofer aktywny taki w kwocie do 1500 zł. mógłby ktoś wskazać jakiś sprzęt, godny polecenia w tym budżecie? Skupiać się
Posiadam w salonie, ok. 20 m2 monitory aktywne Audio Pro A26. Są one przez HDMI ARC podłączone do telewizora i słucham z nich muzyki poprzez spotify. Jestem z nich ogólnie bardzo zadowolony, lecz czasem mam odczucie, że zarówno przy filmach jak i przy muzyce trochę brak im basu.
Chciałbym dokupić do nich subwoofer aktywny taki w kwocie do 1500 zł. mógłby ktoś wskazać jakiś sprzęt, godny polecenia w tym budżecie? Skupiać się
- 1
Mirki i Mirabelki mam kilka pytań odnośnie złożenia zestawu kina domowego.
Zaczynam research internetowy i pewnie będziecie mogli mi pomóc z poniższymi.
1. Ma to służyć 70/30 filmy/słuchanie muzyki i z tego co się zdążyłem zorientować szukam zestawu 5.1., zagdza sie?
2. Teraz mam soundbara oraz subwoofer (Samsung HW-H7501 Curved) połączone po hdmi z tv i tak sobie po airplay2 streamuje filmy do TV a muzyke po bluetooth z elfefonu do soundbara. Jak to bedzie
Zaczynam research internetowy i pewnie będziecie mogli mi pomóc z poniższymi.
1. Ma to służyć 70/30 filmy/słuchanie muzyki i z tego co się zdążyłem zorientować szukam zestawu 5.1., zagdza sie?
2. Teraz mam soundbara oraz subwoofer (Samsung HW-H7501 Curved) połączone po hdmi z tv i tak sobie po airplay2 streamuje filmy do TV a muzyke po bluetooth z elfefonu do soundbara. Jak to bedzie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Qnik666: Sorry - 5.1 i kino domowe to nie moja bajka wiec moge bredzic ale łap tutaj pare sugesti:
- jeżeli chcesz sprzęt nowy to staraj sie dobrać wszystko z jednego sklepu - wtedy dzwonisz, mowisz jaki temat i pytasz sie czy da rade cos zrobic z ceną (zupelnie normalna praktyka w tej branży i można fajne upusty wyrwać [przynajmniej tak było te 2-3 lata temu])
- przy dzisiejszych cenach to raczej
- jeżeli chcesz sprzęt nowy to staraj sie dobrać wszystko z jednego sklepu - wtedy dzwonisz, mowisz jaki temat i pytasz sie czy da rade cos zrobic z ceną (zupelnie normalna praktyka w tej branży i można fajne upusty wyrwać [przynajmniej tak było te 2-3 lata temu])
- przy dzisiejszych cenach to raczej
- 0
jakie słuchawki nauszne bezprzewodowe (lub wokółuszne, nie wiem, ważne, żeby nie były małe douszne czy dokanałowe), z ANC, z LDAC lub jeszcze lepszym kodekiem, i z bluetooth + NFC. Cena do 600 zł.
#sluchawki
#audio
#anc
#hifi
#audioboners
#sluchawki
#audio
#anc
#hifi
#audioboners
- 2
@SlenderCzester: serio kupiłeś płytę kasztana czy to jakieś grubsze prowo?
- 0
@wrobel28: ja nie wiem o co srają się do niego niektórzy internauci, objaśnij mi hejt na niego
- 51
Ej @Roszp: a może by tak sprzedawać audiofilskie powietrze do polepszenia warunków odsłuchu. Powietrze by oczywiście pochodziło z najwyższych partii Alp szwajcarskich, gdzie jak wiadomo echo niesie się najlepiej na świecie. Jest to oczywiście zasługa powietrza, a nie gór - wiadomix. Poza tym Szwajcaria, prestige, luksus i wogle. Tamtejsze powietrze sprawia, że dzwonki krów słyszane są z odległości nawet 50 km, więc nie w kij dmuchał. Zastanawiam się, czy mogłoby
źródło: comment_1666770163yIqvJbDRtzkj9R7nTwnuAC.jpg
Pobierz@pogop ja to myślę, że trzeba opracować jakąś hi tech syntetyczną mieszaninę gazów odsłuchowych poprawiających propagację fali akustycznej.
@Roszp: proponuję mieszankę azotu - 78 %, tlenu - 21 % i argonu - 1% z domieszką innych gazów, świetne właściwości akustyczne. Podobno tego samego gazu używają do wypełnienia opery w Sydney przed koncertami
Zastanawiam się nad wymianą słuchawek. Obecnie mam DT990 + Aune T1.
Myślałem o wymianie na HiFiMAN Sundara albo Sennheiser Hd 600/650/660.
Czy to będzie dobry wybór?
#audioboners #sluchawki #hifi
Myślałem o wymianie na HiFiMAN Sundara albo Sennheiser Hd 600/650/660.
Czy to będzie dobry wybór?
#audioboners #sluchawki #hifi
- 3
@PanJaszczur: hd600 i dt990 to dwie rozne planety.
W tym przedziale cen, nie ma przepasci brzmienia, jest po prostu inna szkoła zestrojenia
W tym przedziale cen, nie ma przepasci brzmienia, jest po prostu inna szkoła zestrojenia
@PanJaszczur: Sprawdź Hifimany Edition XS.
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
To jedna z najprostszych strategii sprzedaży. Jeśli chcesz dostać dobrą cenę za jakiś towar, umieść go pomiędzy kilkoma podobnymi o różnych cenach. Jeśli klient nie dostrzega bardzo wyraźnej różnicy pomiędzy nim a najdroższym, w jego oczach uwiarygadnia się wartość jaką za niego żądasz.
Hejka, ma ktoś miejsce w rodzince HiFi Plus do której mógłbym dołączyć z Polskiego konta ?
#tidal #tidalfamily #hifi
#tidal #tidalfamily #hifi
- 0
@ChrisNo: tak juz wcześniej napisałem cały czas jestem na Tak - wchodzę
Znajdzie się jeszcze miejsce?

























Mam od lat RX-V485 z dwoma kolumnami więc chodzi na stereo. Muzyka, filmy, streaming - generalnie spoko jest.
Jestem lajkonik jeżeli chodzi o jakieś dolby, atmosy i inne systemy dźwięku. Zastanawiam się, czy jest sens dołączyć tylko głośnik centralny przede wszystkim na ścieżkę dialogową? I jeżeli jest sens to jak ten sprzęt podłączyć, żeby ścieżka dialogowa szła centralnym a reszta
@worm_nimda: jedno z drugim nie koliduje. Wręcz przeciwnie jak masz suba, to wtedy robisz na kolumnach odcięcie i to on się zajmuje "ciężką" pracą. Zobacz sobie sam ile W masz amplitunera dostępne na kolumny a ile subwoofer daje na jeden tylko głośnik i jakiej on jest wielkości. Tutaj fizyka robi swoje. Ostatecznie
@worm_nimda: oczywiście, że tak.