Wpis z mikrobloga

@niedasieukryc: Zamierzasz rzucać obraz na ścianę, czy masz jakiś ekran. Jeśli na ścianę, to czy jest przynajmniej gładka i pomalowana? Gdzie będzie stał projektor?

Korzystałem z projektora w wynajmowanym mieszkaniu, ale był tam rozwijany ekran mocowany do sufitu. Projektor stał na ławie przede mną i było to bardzo wujowe rozwiązanie.

TL,DR: Lepiej już oglądać filmy na porządnym monitorze.
@Runior

Przyjrzałem się dokładniej specyfikacji tego projektora. Ma kontrast 2000:1 inny za 1500zl 15000:1 więc pewnie to będzie niebo a ziemia.

Co było nie tak w projektorze na ławie? Hałas? Myślałem oglądać albo na ścianie albo może na papierze z rolki takim do ploterów.. Są takie o szerokości 80cm i przylepić delikatnie do ściany.
@niedasieukryc: Hałas to jedno, światło to drugie. Projektor, który wówczas użytkowałem (jakiś Benq) świecił nie tylko do przodu, ale z powodu ażurowej obudowy, sporo światła "wydostawało się" na boki.
Najlepiej byłoby gdybyś mógł położyć rzutnik gdzieś za kanapą - na jakimś parapecie albo komodzie.

Czy jesteś pewien, że papier o szerokości 80 cm pozwoli Ci uzyskać taką przekątną, jaką chcesz?
Sugeruję poszukanie w necie kalkulatora, który pozwoli obliczyć prawidłową odległość tego