Wpis z mikrobloga

Mireczki może co polecicie. Zastanawiam się nad zakupem projektora. Wystarczy mi ekran 60cali, 720p. Zależy mi jedynie na jasności/kontraście nie gorszym niż jakiś średni TV z HDR. Np Sony Bravia z 2017r za niecale 2kzl z HDR jest już ok jak dla mnie. Dobrze aby zbyt nie hałasował. Budżet to ok 2000zł

I ogólnie ciekawy jestem Waszych opinii czy dla kogoś kto wynajmuje, często się przeprowadza taki projektor się sprawdzi? Ekranem ma być biała ściana, a jeśli takiej w mieszkaniu nie będzie to papier do plotera z rolki.

I czy takie projektor może stać na pół rtv podniesiony i pod kątem rzucać obraz na ścianę?

#tv #cokupic #zakupy #hifi #dom #rozrywka #projektory #kinodomowe #komputery #filmy
#pytanie
  • 3
@Norskee:

Np BenQ MX550 DLP za 2kzł
Technologia:DLP
Rozdzielczość:1024 x 768
Jasność:3600 lm
Kontrast:20 000:1

Optoma UHD38x 4K UHD za 5kzł
Technologia:DLP
Rozdzielczość:3840 x 2160
Jasność:4000 lm
Kontrast:1 000 000:1

To jest rozumiem przepaść?

A co z ekranem? Arkusz papieru z rolki do plotera(koszt ok 60zł) o szerokości 80cm daje ekran ponad 60cali.

Wychodzi na to, że łatwiej się będzie przeprowadzać z TV ;)
@cotozazycie: w oglądaniu z projektora najważniejsze jest zaciemnienie pomieszczenia. Jeżeli tego nie ma to nawet najlepszy projektor nie pomoże. Gdy nie ma całkowitej ciemności to wybiera się jak najaśniejszy projektor. Jakość obrazu porównywalną z tv HDR, osiągniesz tylko w całkowicie zaciemnionym pokoju. Tylko projektor Ultra Short Throw (UST)
może stać na pół rtv podniesiony i pod kątem rzucać obraz na ścianę.