Wpis z mikrobloga

Pytanko do posiadaczy Soundbarów

Do swojego TV marki Sony chciałem dokupić nagłośnienie i wybór padł między zestawem 5.1 a soundbarem z wbudowanym subwooferem, ten duży zestaw ma aż 600 W i te głośniki z tył, a ten drugi soundbar ma długą listę tych dekoderów dźwięku które wpłynął na jakość zapewne.. Mój salon ma 32m i chciałbym was zapytać co tu lepiej kupić, jeżeli ktoś z was posiada coś podobnego.

link do pierwszego - https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/sony-hts40r-soundbar-sony-5-1-bezprzewodowe-g.bhtml
link do drugiego - https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/sony-htx8500-soundbar-2-1.bhtml

#audio #kinodomowe #soundbar #hifi #glosniki #sony
  • 11
dekoderów dźwięku które wpłynął na jakość zapewne


@johnny_tsunami: nie, nie wpłyną po prostu będzie obsługiwał więcej formatów dźwięku.

chciałbym was zapytać co tu lepiej kupić


@johnny_tsunami: jedno i drugie ja bym odpuścił. Jeżeli już musisz mieć soundbara, to sobie poszukaj taki model który ma z przodu rozstawiane głośniki abyś chociaż ten efekt stereo uzyskał.
@ksiak: too late ( ͡° ͜ʖ ͡°) zamówiłem ten pierwszy już, mi zależało na dźwięku przestrzennym bo filmy oglądam se, w tej kasie i to na promce z komentarzy to nawet spoko opcja przecież.. absolutnie brak funduszy na coś lepszego
nie ma nic w tej kasie, uwierz


@johnny_tsunami: oczywiście, że nie ma bo to nie te pieniądze. Tutaj dostajesz imitację czegoś i tyle.
To tak jakbyś od Fiata Pandy oczekiwał komfortu czy też dobry właściwości jezdnych. No nie bardzo, nie ten budżet i nie ta klasa pojazdu w tym wypadku sprzętu audio.
I tutaj nie mówię, że trzeba wydawać kwoty pięciocyfrowe ale pewien poziom należy niestety zachować.
@ksiak: Słabe porównanie mirku ( ͡~ ͜ʖ ͡°) zawsze to lepsze niż sam wbudowany głośnik w TV, mam w drugim pokoju zestaw 2.1 Logitecha z subwooferem za śmieszne 350zł i nie ma to żadnego podjazdu do brzdęków z tv, oczywiście że w tej cenie trzeba pójść na ustępstwa ale na boga xd nie każdy jest audiofilem
Słabe porównanie mirku ( ͡~ ͜ʖ ͡°) zawsze to lepsze niż sam wbudowany głośnik w TV


@johnny_tsunami: niby zależy do czego porównujesz ale szanujmy się. Problemem głośników TV jest to, że obecnie TV są cienkie i nie da się ta, wsadzić lepszych głośników. Dla porównania zobacz co było gdy mieliśmy telewizory kineskopowe lub tylno projekcyjne. Wtedy się dało bo było miejsce. Teraz ludzie chcą lepszego dźwięku bo
@ksiak: nieważne, nie będę tłumaczył komuś jak sam to odbieram. Ty pisząc że >pewien poziom należy niestety zachować< rozumiem jak coś co sprowadzasz do tandety, serio? ten 5-kanałowy zestaw jest aż tak zły?
ten 5-kanałowy zestaw jest aż tak zły?


@johnny_tsunami: tak, aby nie być gołosłownym, proszę:
https://en.wikipedia.org/wiki/Stereophonic_sound artykuł w wersji ENG bo jak zwykle na Polskiej Wikipedii prawie nic nie ma. Tam jest wyjaśnione co i jak w kwestii dźwięku stereo. Ty chcesz iść w system 5.1. Ten zestaw będzie miał problem ze zrobieniem poprawnego stereo a co dopiero 5.1
Według mnie już lepiej jakieś tutaj polecane Ediffiery stereo podpiąć do TV i