Wpis z mikrobloga

Siema ludziska jako ze juz ktorys rok po techbazie zamulam balety mi sie znudzily chcialbym sie wziac za zycie powaznie a ze skonczylem techbaze procesy graficzne chcialbym pojsc ostro w ten kierunek, z tym ze moja techbaza to byl zart pod wzgledem poziomu ale klasa leciala tez w #!$%@? to wychowawca mial dosc. Chciałbym skomplementować wiedze, nie przeoczyć niczego i jak znaczyć coś na rynku pracy niby robiłem 2 lata w studiu reklamy ale nic to nie dalo zbytnio. Od czego zaczac krok po kroku? Ta teoria ktora wbijali nam do głowy w techbazie ma jakies zastosowanie w praktyce? Co teraz sie oplaca 2D/3D, podstawy grafiki wektorowej czy moze montaż filmow tez sie przyda etc? Jakies dalsze kierunki kształcenia sa jakies godne uwagi kursy/cosinusy/policealne czy tylko studbaza w tym kierunku maja sens? Jak ktos chetnie uchyli rąbek tajemnicy albo podzieli sie nawet głębszą wiedza moge dać sie komus spieniężyć dla mnie to nie problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#grafikakomputerowa #grafika #grafika3d
  • 3
@DobrzeNaoliwioneLozysko: Mam cały czas otwarta furtkę do tego studia w którym pracowałem, moj byly szef otworzył oddział w mieście pomaga mu jego brat ktory jest programista, mogłoby sie wpisać w cv tylko podciągnąłbym umiejetności przez pare msc a w miedzyczasie wiadomo ze sie kształcić można :) programistyka jestem zainteresowany również ale to na drugi plan poki co
@teefthz: generalnie rynek potrzebuje specjalistów. Jak jesteś w czymś dobry lub zajebiście dobry, to też zarobisz i (względnie) bez problemu znajdziesz pracę. Warto mieć wiedzę ogólną, bo to się zawsze przydaje, ale skupić się trzeba na jednej spcejalistacji i starać się być przekotem.

I tak np taki DTP też jest spoko, znam ludzi, którzy zarabiają fajne pieniądze siedząc tylko w tym. Tylko taka praca najlepiej opłaca się pracując w agencjach, które