Po 3 dniach korzystania z #android #googlepixel #pixel 7 odblokowywanie ekranu na odcisk palca już doprowadza mnie do szału. Równie dobrze mogę go wyłączyć i po prostu zawsze wpisywać hasło XD Masakra, a jeszcze nawet nie założyłem folii ani szkła. Szkoda, bo poza tym jest to na razie bardzo wporzo telefon.

Tak, wiem że można dodać jeden odcisk więcej razy żeby lepiej działał, ale w tym
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GzS: Kiedyś mi mignęła informacja, że warto te odciski dodawać w jak najciemniejszym otoczeniu. Wydawało mi się to głupie, ale w sumie czytnik jest optyczny, więc może jednak ma to jakiś sens.
  • Odpowiedz
@misiek735: przy okazji tego testu chyba 3 lata temu MKBHD pisał, że przeciętni użytkownicy wybierają zupełnie inne zdjęcia niż zawodowi fotografowie. To taka ciekawostka, bo fotograf potrafi wyciągnąć dużo więcej ze zdjęcia przy obróbce, ale w smartfonach i tak liczy się przecież najbardziej to, co robi "goły" aparat.

Pixele robią zajebiste zdjęcia, tu się zgodzę. Ale też twoja teza jest trochę przesadzona, bo iPhone dalej jest w czołówce, jeśli chodzi
  • Odpowiedz
Halo, mamy na sali użytkowników Pixela 6a?
Potrzebuję dowiedzieć się jak w tym wynalazku z baterią i zasięgiem bo jak wiemy nie obsługuje to to 5g w naszym kraju i VoLTE/VoWiFi. Chyba że coś się zmieniło?
#pixel #googlepixel #android #smartfony
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam możliwość wymiany Iphone 13 PRO na Pixel 7 PRO. Co wykopki o tym sądzą? Warto czy nie? Czy jest coś na androidzie co będzie mi bardziej przydatne w życiu codziennym niż na iOS? Głównie zależy mi na baterii i aparacie, z racji tego że w pracy muszę robić dość dużo zdjęć. Wcześniej miałem Samsunga Galaxy S22, ale przy moim użytkowaniu SOT to był tylko około 2 godziny więc absolutna porażka, robiłem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niebieskietruskawki: mam od miesiaca pixela, najbardziej denerwuje belka z gory gdzie nie ma osobnych ustawien do nfc i wifi. Wiec w domu siedze na wifi a potem w drodze do pracy wyrzuca mi powiadomienia czy nie chce polaczyc sie do otwartej sieci wifi, w apce portfela wlaczysz nfc ale nie wylaczysz wiec musisz wchodzic przez ustawienia. Ten kto to wymyslil to powinien z---------c na galerze czy jakos tak
  • Odpowiedz
@keramzyto_beton: Mogę porównać z jeszcze do niedawna używanym Samsungiem S21 Ultra. Telefony są podobne, zmiana miała być zatem raczej ulepszeniem niż zupełnie nową jakością. Ale okazała się tą drugą. Telefon działa po prostu o niebo lepiej, mimo że ostatnie miesiące spędzałem na kastrowanym One UI 4.1 z wyłączonym bloatwarem od Samsunga. Pixel nie grzeje się jak Exynos, wydajność w grach jest znacznie lepsza, nie ma throttlingu a przynajmniej nie zauważyłem,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@maliuseu: Jak jeszcze nie zamawiałeś to na Amazonie włoskim jest fajna promocja na białego a na niemieckim na zielonego. Wychodzi +- z przeliczeniem vatu ok 4k PLN brutto
  • Odpowiedz
Mireczki, mam dylemat co do telefonu.
Głownie zależy mi, żeby nie zaczął się zacinąć po poł roku i robił spoko zdjęcia

Dorzucam ankiete i czekam na jakieś plusy i minusy danych modeli

#googlepixel #pixel #asus #zenfone #nothingphone #motorola #telefony

który tel?

  • google pixel 6a lub 6 50.8% (31)
  • asus zenfone 8 19.7% (12)
  • nothing phone 1 18.0% (11)
  • motorola edge 30 neo 11.5% (7)

Oddanych głosów: 61

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@exile17: np kwestia volte u asusa wsparcie nie działa, jak będziesz miał jakiś problem, to na 90% nic ci nie pomogą. poczytaj ich forum, a zrozumiesz co mam na myśli. z serwisem jeszcze nie miałem do czynienia, to ci nie powiem. sot jest kiepski, ale to kwestia złego snapa 888, na tle konkurencji z tym procem nie jest zle, ale to jedno dniowy telefon (jak używasz aparatów i nawigacji, to
  • Odpowiedz
@exile17: no dobrze by było jak by był, jak kiedyś usuną 3g. ale do tego czasu pewnie zmienimy telefony. no z sotem to róznie bywa, jak tylko przegląm neta i oglądam, to sot 5-6 godzin na baterii 80%. jak uzywam aparatu nawigacji etc, to szkoda gadać i trzeba uwazać na wyjazdach bez prądu. tylko ja uzywam tel na ustawieniach oszczędzania baterii łącznie z tymi "programistycznymi".
  • Odpowiedz
Pixel 6 Pro czy Pixel 7 Pro?

Przesiadam się z Xiaomi Mi 10, który de facto po 2 latach nadal działa bardzo sprawnie ale po prostu się znudził. Padło na Pixel'a bo chciałbym mieć dobry aparat. Opinie głównie budowałem na ocenach z https://www.dxomark.com/ więc brałem też pod uwagę Xiaomi 12 Pro/12T Pro.

Na telefonach raczej nie gram, na pewno już w nic bardziej wymagającego. Zależy mi jedynie na płynnym działaniu jeśli chodzi o
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@templlar: dxomark to ścierwo którym nie warto się sugerować, co do p6 i p7 dopłaciłbym na Twoim miejscu do nowszego modelu. Poprawia on problemy wieku dziecięcego z 6 jak czytnik linii, lepszy modem do łączności z siecią, posiada rok więcej wsparcia, opcje naprawiania rozmazanych zdjęć. Wydajność będzie identyczna bo Tensor g2 prawie to samo co g1, aparaty bardzo podobne, trochę lepsze telefoto w p7, ładują się z tą samą prędkością,
  • Odpowiedz
Chyba powoli zaczynam się za sprawą OnePlusa 6T, którego nabyłem w spoko cenie, przekonywać się znów do #android Szukam zastępcy za mojego iPhone 8, który nadal spoko chodzi, ale już wychodzą na niego ostatnie aktualizacje.

Od telefonu nie wymagam niczego poza tym, że ma szybko działać i otwierać aplikacje/strony bez żadnej zadyszki (nie gram na telefonie, aparat też mi niepotrzebny, nie muszę mieć miejsca na dodatkowy SIM, a 64GB pamięci
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@imo0mfg: mam 6a, wolne ładowanie 18w nie przeszkadza, telefon działa zajebiście płynnie, ten sam procek co więksi bracia z 6 i 6pro, 128gb minimum i aparaty świetne. Jak coś więcej chcesz wiedzieć to pytaj, obecnie jest do wyrwania w super pieniądzach
  • Odpowiedz
@Hayabussa: Generalnie nie wiem czy w 6 pro są takie same jak w 6a, ale jeśli tak to zgadzam się, że są głośne, albo inaczej, nie są tak subtelne (jak np w moim poprzednim OP 7T) a bardziej jakby punktowe i mocniejsze a co za tym idzie głośniejsze.
  • Odpowiedz
@Hayabussa: No to u mnie tak samo xD Na początku nieźle się wystraszyłem jak mi na biurku zaczął wibrować, całe biurko w rezonansie, ale przynajmniej są mocne i wyczuwalne, w 7T nie zawsze czułem w kieszeni że coś dzwoni. Zawsze można zmniejszyć siłę w ustawieniach.
  • Odpowiedz