Wpis z mikrobloga

Po 3 dniach korzystania z #android #googlepixel #pixel 7 odblokowywanie ekranu na odcisk palca już doprowadza mnie do szału. Równie dobrze mogę go wyłączyć i po prostu zawsze wpisywać hasło XD Masakra, a jeszcze nawet nie założyłem folii ani szkła. Szkoda, bo poza tym jest to na razie bardzo wporzo telefon.

Tak, wiem że można dodać jeden odcisk więcej razy żeby lepiej działał, ale w tym Pixelu można dodać max 4 odciski XD
  • 16
@GzS: no właśnie to jest ciekawe że niektórzy maja ten problem z czytnikiem linii papilarnych, ja osobiście też się tego najbardziej bałem, ale u mnie ten czytnik działa równie dobrze co czytnik soniczny w Galaxy S22, ani razu mnie jeszcze nie zawiódł. Wygląda na to, że niektóre modele muszą mieć jakiś problem na poziomie hardware ¯\_(ツ)_/¯
@BooB: Przed zakupem tylko czytałem, że skanowanie działa dość wolno, ale o takich problemach jakie ja mam nie słyszałem. Na razie usunąłem wszystkie odciski i dodałem jeszcze raz. Zobaczymy czy pomoże, ale no w takiej formie jak teraz, gdzieś co 3 raz odsyła mnie do wpisania hasła ¯\_(ツ)_/¯
@GzS: u mnie w 7pro działa spoko, nawet ze szkłem na ekranie. Ziomek kupił zwykłą 7kę i też narzeka, ale miał uszkodzony naskórek i z innym palcem zaczęło działać tak jak powinno. Spróbuj jeszcze włączyć większą czułość ekranu i sprawdź czy z innym palcem też będziesz miał ten sam problem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GzS: niestety czytniki w pixelu to patola i czasem działają kapryśnie. Spróbuj zeskanować odciski gdy masz ciemno w pokoju
@DPary: @Shumitu: Wykasowałem wszystkie odciski, dodałem na nowo i już po chwili testowania widzę, że jest zdecydowanie lepiej. Nie wiem co zrobiłem inaczej, ale wygląda jakby zadziałało. Zobaczę jak się sytuacja rozwinie. Jeździć, obserwować
@DPary: Właśnie sobie przypomniałem, że najpierw dodałem odciski i potem dostałem powiadomienie o aktualizacji systemu. Możliwe, że to coś poprawiło
@GzS: Kiedyś mi mignęła informacja, że warto te odciski dodawać w jak najciemniejszym otoczeniu. Wydawało mi się to głupie, ale w sumie czytnik jest optyczny, więc może jednak ma to jakiś sens.
@GzS po zastanowieniu faktycznie jednak 7 raczej kupię ze względu na wymiary, obecnie mam huawei p20 pro i jest dla mnie idealny jeśli chodzi o wymiary a 7 jest prawie taka sama, więcej cali ma bo cieńsze ramki a 7 pro jednak za duża by była