Wpis z mikrobloga

Pikselowcy. W związku z jakąś głupią bojówką Pixela na ich grupie FB (pierdzielą takie kocopoły na około, że więcej dowiedziałem się z tagów tutaj), rzucam wpis na umarłym mirko, bo brakuje mi prostych odpowiedzi na dwa pytania.

1. Technicznie nie ma żadnych ograniczeń, żeby uruchomić 5G w Pixelach i jedyne ograniczenie to to software'owe? W sensie wszelkie polskie pasma są obsługiwane? Numer mam w #mobilevikings ,więc z tego co doczytałem z łącznością nie ma żadnych problemów, ale ciekawi mnie czy jest szansa, że Google się zreflektuje i jakąś aktualizacją zwiększy możliwości zasięgowe w PL.

2. Tacka SIM ma dwa sloty czy 1+eSIM?

#pixel7pro #pixel #googlepixel #android
  • 4
@Szkocik: powiem Ci tak, #!$%@? wie o co Ci chodzi :) jak aktualizacja androida przez Google miała by mieć związek z zasięgiem 5G, możesz rozjaśnić co autor miał na myśli? Technicznie 5G powinno działać SA na 3,5 GHz, a u nas takie 5G nie istnieje, w Play działa jedynie NSA w DSS z LTE, więc to jest taka niedorobiona proteza 5G w zasadzie bez żadnego konkretnego standardu 3GPP.
@DPary: I tutaj nie do końca masz racje bo można to aktywować rootem. Jest ciakawa aplikacja dostępna od niedawna, która jest w stanie wymusić VoLTE oraz VoWiFi na Pixelach w Orange, Plus i u innych "nie wspierających" operatorów bez roota. Pracują nad poszerzeniem o 5G.
@Szkocik Co do 5G to zobaczymy za rok jak pojawią się dedykowane pasma w Polsce. Raz że może wtedy będzie jakieś tej technologi benefit, a dwa