Wpis z mikrobloga

@misiek735: przy okazji tego testu chyba 3 lata temu MKBHD pisał, że przeciętni użytkownicy wybierają zupełnie inne zdjęcia niż zawodowi fotografowie. To taka ciekawostka, bo fotograf potrafi wyciągnąć dużo więcej ze zdjęcia przy obróbce, ale w smartfonach i tak liczy się przecież najbardziej to, co robi "goły" aparat.

Pixele robią zajebiste zdjęcia, tu się zgodzę. Ale też twoja teza jest trochę przesadzona, bo iPhone dalej jest w czołówce, jeśli chodzi o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przekliniak: nie ma znaczenia który najbardziej oddaje rzeczywistość, bo taki aparat i tak nie został by wybrany przez nikogo jako ten robiący najlepsze zdjęcia. Większość zdjęć szarego człowieka jest zrobionych w automacie i mają się po prostu podobać, muszą być że tak powiem prima sort kwiii xdd - czyli muszą zaprezentować jak największą ilość informacji dostępnych dla oka oraz nie przesadzać z intensywnością kolorów.

@rybak17: nigdy nie miałem pixela i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pekak: w życiu codziennym jak ktoś mi pokazuje zdjęcie zrobione iphonem na iphonie to mi się w większości przypadków bardzo podobały. No ale czar pryska w momencie jak mam do porównania dwa zdjęcia bez podpisu co zostało zrobione którym telefonem. Tak się składa że mam statystyki własnego głosowania które robiłem dość dawno przed tym filmem:

Kategoria standard, iPhone 14 pro: 5 won, 8 lost (zajął 12 miejsce)
IPhone se: 1 won,
@misiek735: no to są twoje osobiste odczucia, ja myślałem, że cały czas gadamy o tym rankingu z linku, w którym iPhone był w każdym teście co najmniej na 10 pozycji. Zresztą ja się z tobą nawet nie kłócę o to, czy iPhone jest najlepszy XD zdjęcie robi fotograf, a nie aparat.
@misiek735: fotograf = osoba robiąca zdjęcie. Wiadomo, że w smartfonach najbardziej liczy się software, bo mało który użytkownik ma jakiekolwiek profesjonalne pojęcie o robieniu zdjęć, ale liczy się też zmysł artystyczny. Możesz mieć najlepszy smartfon na rynku i robić #!$%@? zdjęcia, a możesz też mieć kilkuletni telefon ze średniej półki i umieć coś z tego wykręcić za pomocą odpowiedniego kadrowania i obróbki.

Ja te testy traktuję, jako ciekawostkę, a nie wyrocznię.
@rybak17: VoLTE działa i z gwarancją nie ma problemu jak kupisz z europejskiej dystrybucji bo nawet jak kupiłeś używkę bez papierów na podstawie IMEI reklamacje przyjmuje autoryzowany serwis Comspot w Niemczech. Jedyny minus to koszt 20 zł za wysyłkę w jedną stronę (na teren unii odsyłają za darmo).