polecam wszystkim kuriera #gls który zostawił awizo tylko tak je schował, że go nie mogę odnaleźć....
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiedziałem, że w 2015 roku istnieją jeszcze takie gówniane firmy kurierskie, jak #gls . Żadnego telefonu, nic, właśnie dostałem maila, że przyjechali, ale mnie nie było w domu więc dostałem awizo i muszę się bujać na drugi koniec miasta po paczkę.

#januszebiznesu #kurier
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frikuu:

być może, co nie zmienia faktu, że każdy kurier praktycznie dzwoni


Dzwonienie to jest ich dobra wola, no chyba, że wykupiona była usługa dodatkowa, to wtedy mają obowiązek. Po mojemu to po prostu miałeś farta, że większość kierowców z twojego rejonu dzwoniło.
  • Odpowiedz
@Gh0st: dzwonia bo po pracy musza 2 godziny po pracy czekać na terminalu by oddać taka awizowana paczkę.
@frikuu: na stronie dpd jak wejdzie się w śledzenie przesyłki to masz numer do kuriera. Można do niego zadzwonić. Kurier chętnie się dogadać by po pracy nie czekać aż ktoś na magazynie przyjmie awizo.
  • Odpowiedz
@SoldierPL: KURDEBELE ALE TO JAKOŚ NA WEEKENDZIE, na tygodniu ciezko z czasem. przeszkolenie polega glownie na zapoznaniu sie z zasadami dzialania magazynu, procedurami, statusami ktore mozemy nabic na przesylke w razie problemow, obsludze elektronicznego przyjaciela kuriera, tego typu sprawy
  • Odpowiedz
@mp3maniak: Taa, nie odebrali wczoraj, wkurzony makaron już dwa razy dzwonił, bo obiecałem odebrać. Wczoraj wydrukowali naklejki to pewnie dzisiaj pojawi się status, że napili się kawy...
  • Odpowiedz
Piszę to w razie gdyby ktoś chciał coś wysłać/zamówić za pomocą GLS.
Nigdy wcześniej jeszcze nie doświadczyłem takiego buractwa i braku profesjonalizmu ze strony kuriera. Na stronie: planowana dostawa 9-12. Kurier dzwoni do mnie przed 10 że będzie w ciągu 30 minut, no nic czekam. Godzina 11:30, kuriera dalej nie ma, dzwonię ponownie, twierdzi że go przytrzymali w pobliskim supermarkecie (2 km ode mnie) ale już po wszystkim i "zaraz będzie". Godzina
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IceBeast: ręce brudne wynikają z tego, że paczki są brudne przez magazyn/transport i tego nie zmienisz, a przy 100 stopach zdarza się o rękawiczkach zapomnieć. Sam kilka razy wpadałem do klienta z brudnymi rękoma, ale zawsze przepraszałem. Niestety to nie jest praca w biurze, gdzie po pierdzeniu w stołek idziesz się podmyć do biurowej toalety.

A we dwójkę się jeździ często jak kurier szkoli kandydata.

Co do tego nieprzyjechania doskonale
  • Odpowiedz
@cadwell: ja w pełni rozumiem że to jest ciężka praca, ale moje uwagi wynikają po prostu z zestawienia tego pojedynczego przypadku z poprzednimi moimi doświadczeniami z kurierami (zamawiam dosyć dużo rzeczy, głównie przez dhl/pocztę polską). Rozumiem że się można ubrudzić w takiej pracy, ale ten gościu był po prostu brudny bo to było widać i czuć.
Samo spóźnienie nie było dla mnie aż takim problemem (aczkolwiek wcześniej aż takie duże
  • Odpowiedz
Dziś rozmawiałem z gościem, który pracował kilka lat jako kurier w GLS'ie. Powiedział, że kurierzy-frustraci czasem jawnie i celowo r-----------i paczki, gdy widzieli, że nie są oznaczone naklejką jako "delikatne" a w opisach często była informacja np o elektronice w środku. Jak się okazuje GLS nie uwzględnia ŻADNYCH reklamacji przy wysyłce elektroniki :) (czyt. nie mają ubezpieczenia na takie produkty) co jest w ich regulaminie fajnie ukryte. Jak można ? ( ͡
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak już tagujesz to odpowiem , rano tak bo jest wypuszczanie kurierów - jako tako kolejek może nie ma ale może odbywać się to mniej sprawnie , no i jak przyjedziesz za rano to twoja paczka moze nie byc jeszcze przyjeta do oddzialu , jedz kolo 10:00 juz powinno byc ok
Swoja droga tez musze jechac
  • Odpowiedz
@konoo: tak jak wszędzie, nie dają. Kurier ma wozić paczki a nie odbierać telefony. Jak jeździ do ciebie często to sam da ci numer żeby ułatwić sobie i tobie.
  • Odpowiedz
@konoo: @galonim:
Akurat w przypadku GLS się nie zgodzę. Miałem bardzo pilną przesyłkę, która musiała być dostarczona przed południem do Wawy, zadzwoniłem na infolinię, podałem nr paczki i pani podała mi numer do kuriera, który powiedział, że zaraz przesyłka dotrze. Nie wiem czy to reguła, dobra wola czy niedoświadczenie pani z infolinii, ale nr mi podała. Można próbować dzwonić, czy dadzą kontakt to się okaże.
  • Odpowiedz
#gls #kurier

Ktoś się orientuje czy te mośki z gls dzwonią przed dostarczeniem paczki? Dałem adres do prac baza, bez numeru lokalu i martwię się, że do mnie nie zadzwonią. Paczka pobraniowa.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Emkacf: ciesz się, że masz paczkę całą ;) mi przed świętami z------i około 20 kilową pakę od rodziny ze świątecznymi rzeczami (czekolady, pierniki, drobne upominki) a traking pokazywał, że DORĘCZONO! (oczywiście podpisana totalnie obca osoba),
po ponad miesiącu przynajmniej jakieś odszkodowanie dostaliśmy, ale niesmak wciąż motzno
  • Odpowiedz
@Emkacf: Na przyszłość rade ci dam. Po 17 dowiezie ci tylko taki kurier który nie wyrobił się w rejonie. Dzwoni się do sklepu w którym zamówiłaś i prosi o nadanie paczki z dostawą po godzinie 17. Dopłacasz 100% ceny podstawowej i nie martwisz się, że będziesz musiała dźwigać.
  • Odpowiedz
firma kurierska GLS klika prawym na starcie
firma #kurier -ska #gls robi kogiel-mogiel ze skorupkami
kurierzy GLS piszą rower przez "ś"
kurierów GLS nie przyjęli w McDonaldzie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Paczka pozostawiona w filii GLS - brak danych do paczki


Co to znaczy?
Wcześniej kurier wystawiał status:

Paczka niedoreczona Utrudnienia na drodze(korki)

#gls #kurier
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SphunaR: A no pewnie to, że pierw nie mógł do Ciebie dojechać i podczas kolejnej próby zostawił w jakimś oddziale lub GLS'owskim Parcel Shopie z racji braku danych (np. nieczytelny adres) lub mu się po prostu nie chciało.
  • Odpowiedz
Mirki, rano dostalem smsa od kuriera o spodziewanych godzinach dostawy. Czekalem i nic, teraz wszedlem na strone GLS i status jest taki "Paczka pozostawiona w filii GLS - brak danych do paczki", wie ktos o co chodzi?
#kurier #gls #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wyrobił się kurier, za dużo paczek miał lub nie dałby rady dowieźć, pewnie podwiezie jutro. Czasem tak bywa w słabszych firmach kurierskich.
  • Odpowiedz