#gitaraelektryczna #gitara

Mam taki setup: gitara elektryczna, laptop, bias fx/aurora rhino, karta dźwiękowa zewnętrzna Behringer UMC22, monitory aktywne Presonus Eris 3,5 i brzmi to świetnie w moim pokoju.

Pytanie polega na tym, że chciałbym się przenieść do salonu, albo do ogrodu i n---------ć metal. Multiefekty dawały radę w tym zestawie (z pominięciem laptopa i software'u) w moim pokoiku, ale nie wiem, co nadałoby się do nagłośnienia? Combo? Monitor
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Grające mirki gdzie oprócz OLX'a można wystawić jakieś gitarowe graty na sprzedaż?

Reverb - zdziera strasznie, 10% to żart
Sevenstring - mam kilka kostek + parę głośników i raczej chciałbym sprzedać to w kraju niż słać w eter
Grupy na FB - nie mam FB i mieć nie zamierzam

Jest
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja wystawiłem ostatnio Ibaneza sa120, to po kilku godzinach miałem już kilka wiadomości i następnego dnia była już sprzedana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale może zbyt tanio wystawiłem.
#olx
  • Odpowiedz
Ktoś może kiedyś miał czy chociaż ogrywał Harley Benton R-457BK MultiScale (https://www.thomann.de/intl/harley_benton_r_457bk_fanfret.htm) albo z trochę droższych Cort KX307MS (https://www.thomann.de/intl/cort_kx307ms_open_pore_mahagony.htm)?
Zastanawiam się nad zakupem żeby się pobawić, HB naprawdę spoko cena ale z tego co wiem jest loteria oraz przystawki to często muł a tutaj ciężej wymienić bo to 7 string MS. Cort z mojego doświadczenia zawsze robił poprawne gitary - bez szału ale jakościowo spoko.

#gitara #gitaraelektryczna
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Parmenides69: ja mam ósemkę z multi od hb kupioną używaną za 400 zł xD i ogólnie gitara w tej cenie sztos, dobre drewno, dobre spasowanie progi rowno nabite, nie chaczą, jedynie przetworniki słabe były ale wymieniłem na emg i teraz jest bardzo dobrze, mam też inna gitarę z hb i również jest super wykonana także ja ze swojego doświadczenia złego słowa na bentona nie mogę powiedzieć
  • Odpowiedz
#gitara
Cześć, na wstępie zaznaczę, że nie potrafię grać i w sumie nie znam się na nutach, instrumentach itd. W szkole średniej czyli ~15 lat temu nauczyłem się kilku prostych chwytów bo chciałem grać na gitarze i umiałem zagrać z 2 proste riffy, teraz pewnie nawet ich nie pamiętam, gitara poszła w odstawkę przez studia czy inną wymówkę.

Ostatnio odkryłem ten kawałek:
https://www.youtube.com/watch?v=a4R9Vk5_CbU

Jaka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak oceniacie stopień trudności tego konkretnego utworu i naukę od totalnego zera?


@Matronel: Dla początkującego od zera raczej trudne.
Szczególnie jeśli jesteś napalony wyłącznie na te kawałki, a nie na granie samo w sobie i zamiast wpierw przerobić prostsze rzeczy od razu będziesz próbował zagrać te konkretne.
  • Odpowiedz
Uczę się grać coś na gitarze elektrycznej (nigdy wcześniej nie grałem) i mam pytanko jak w fajny sposób przerwać te wibracje kiedy uderzy się w strunę? Chodzi o to, że jak zaczynam teraz grać sobie jakieś pierwsze kawałki to np na początku uderzam w pustą strunę a potem chcę ją docisnąć żeby wydobyć z niej inny dźwięk z tym, że wtedy te "wibracje" czy jak to nazwać zostają natychmiast przerwane co nie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Imnotokej: jest taka sytuacja, że uderzam prawą ręką o strunę i wybrzmiewa jakiś dźwięk i na wzmacniaczu on odrazu nie zostanie wycziszony tylko stopniowo bo struna jeszcze sama wibruje (nie mogę znaleźć lepszego słowa), następnie lewą ręką dociskam tą strunę i ten dzwięk zostaje odrazu zabity bo struna się już nie porusza :D nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć ale w tym momencie to brzmi tak jakbym ucinał dźwięki
  • Odpowiedz
@Riiuku: no niestety na jednej strunie nie wybrzmią dwa dźwięki na raz, więc musisz wyczuć przejście, albo szukać dźwięku na innej strunie jeśli chcesz, żeby poprzedni dźwięk nadal wybrzmiewał. Są też efekty gitarowe, które podtrzymują dźwięki jeśli chcesz i możesz grać coś dalej. Stawiam, że to kwestia wprawy.
  • Odpowiedz
Jaką gitarę basową polecacie na sam samiusieńki początek? Bardzo lubię jej dźwięk, raczej w utworach funk, jazz. Dysponuję budżetem 3-4k. Czy do gitary trzeba kupować ten piecyk? Czy na początek wystarczą słuchawki (da sie je podłączyć jakos w ogóle)? Nie chce kupować jakiegoś szajsu ale nie znam sie kompletnie, podobaja mi sie gitary Fender albo Ibanez, czterostrunowa. #muzyka #gitara #gitarabasowa #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam proszę o pomoc, kupiłem nową kaczkę dunlop cry baby GCB95. Podpiąłem zasilacz, gitarę i mój 10 letni wzmacniacz Line 6 spider IV 15 i kaczka nie działa… klikam w nią ruszam i nic nie ma żadnego efektu. Próbowałem też z baterią 9V. Kable również nowe…. #gitaraelektryczna #gitara #gitarzysci
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HalaMadrid777: A tam nie ma true bypass przypadkiem?

To używana? Nie wiem, depnij mocniej, może switch nie zaskakuje. Może masz nieoryginalny zasilacz i odwrotna polaryzację, a bateria jest jakaś używana. Opcji może być sporo. W ogóle nie działa i nie ma sygnału, czy nie kaczkuje?
  • Odpowiedz
Witam szanowne grono z tagów #gitara #gitaraelektryczna
Lubie grać z podkładem muzycznym z komputera. Mam piec, multiefekt i osobno komputer z którego włączam podkład na Winampie.
Czy istnieje jakiś interface pod USB, który pozwoli mi grać bez pieca? Chodzi o to żebym mógł jednocześnie w tych samych głośnikach komputera słyszeć Winampa i gitarę. Nie interesuje mnie nagrywanie. Wcześniej podłączałem gitarę pod AUX i używałem GuitarRig i sterowniki ASIO4All
kidi1 - Witam szanowne grono z tagów #gitara #gitaraelektryczna
Lubie grać z podkłade...

źródło: hhhhhhhhhhhhh

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wróciłem po kilku latach do gry na gitarce elektrycznej i mam pytanie: czy jakość strun w ostatnim czasie uległa drastycznemu obniżeniu, czy po prostu trafiłem na wadliwą partię, bo pierwszy raz zdarzyło mi się urwać strunę i to podczas grania riffu... Ja wiem, że może trochę zbyt entuzjastycznie ułożyłem palce, co się przełożyło na intensywność chwytu, ale kurła przy riffie... i to jeszcze przy ''Harley mój'' dżemu xD.
#gitara #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Noicozezebowniemam zależy w jakim miejscu się urwała i po jakim czasie. Mi swego czasu notorycznie urywały się struny na mostku bo miał zbyt ostre krawędzie.
Jednak nie zdarzyło mi się, żeby grać na zestawie krócej niż kilka miesięcy. Myślę, że miałeś po prostu pecha ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz