Wpis z mikrobloga

Stworzyłem muzyka dla #przegryw i teraz będę omawiał każdy numer z osobna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3/9

Numer Wiktor
https://youtu.be/JNuRDhPEyyY

Stacja trzecia: Wiktor ma refleksje na temat samego siebie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jest to piosenka w której przedstawiam głównego bohatera, w której on rozmyśla o sobie i o swoim położeniu. No cóż, Wiktor będąc w pracy za przysłowiową "miseczkę ryżu" bez perspektyw na rozwój, w tak zwanym "dead end job", oraz będąc osobą osamotnioną, trochę sobie wypomina:

Nazwali mnie Wiktor

Bo miałem zwyciężać


Wiktor jako imię ma specjalne znaczenie, bo w łacinie oznacza zwycięzce, to chyba każdy wie. Główny bohater ma wobec swojego życia jakieś oczekiwania, chciał w nie wygrywać i myślał że to możliwe, że to mu przeznaczone z góry. Imię jednak nadane jest ironicznie, ponieważ:

Lecz drogę mam inną

Opartą na klęskach


Wiktor to przegryw xD Człowiek, którego życie to pasmo porażek, którego główną motywacją są odczuwane lęki (boję się prowadzi mnie lęk, wszystko jest jakieś takie ciemne). Wiktor znajduje się w bliżej nieokreślonym wieku między 20 a 30 lat, ale życie w żadnym sensie nie wychodzi mu normalnie tak jak innym ludziom do których się porównuje. Przez swoje #!$%@? konsekwentnie traci wszystko, na czym mu zależy. Postać zdaje sobie sprawę że coś w nim siedzi i coś jest nie tak, ale nie jest w stanie znaleźć rozwiązania, czy chociaż samemu się zmienić. Tak więc taka to postać - uwięziona.

Kompozycyjnie to spaliłem wokalnie, bo opublikowałem coś, co zawiera fałszowanie, a w czym się zorientowałem dopiero po publikacji. Jednak sama maniera wokalu mi się podoba - frazy są krótkie, lękliwe. Na tym to polega, mają oddać charakter bohatera - postać lękliwa, nieskłonna do wyrażania swoich emocji. Można mi pewnie zarzucić, że refren jest zbyt często powtarzany, ale tekst tego refrenu za bardzo mi się podoba xD

Inspiracja:
Twenty One Pilots - Shy Away - bez kitu, podoba mi się ten numer. Nie wiem czemu, ale brzmieniowo przypomina mi postać którą stworzyłem. Z tego numeru chciałem zerżnąć perkusję oraz tempo, z tempem się nie udało, ale można usłyszeć że w moim i tym numerze jest taki sam pattern perkusji.

Jak zwykle dziękuję za uwagę, miłego dnia i smacznej kawusi.

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #perkusja #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki
  • 2