Wpis z mikrobloga

Stworzyłem muzyka dla #przegryw i teraz będę omawiał każdy numer z osobna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4/9

Numer Dym
https://youtu.be/1oiIiFKe4Hg

Stacja czwarta: Wiktor wychodzi z roboty i pali papierosy ( ͡ ͜ʖ ͡)
Dla głównego bohatera palenie papierosów jest chwilą odcięcia się od tego całego niepokoju, chwila na refleksję i zwolnienie tempa. Utwór jest instrumentalny, spokojny, głównie dlatego, że chciałem dać słuchaczowi przestrzeń na rozmyślanie, tak jak rozmyślać można podczas wyjścia na papierosa. Z początku chciałem napisać coś w stylu Paczki Fajek od Wiktora Koja (zbieżność imion przypadkowa), jednak nie byłem w stanie słownie tak dobrze uchwycić tego, co rosyjski Silverhand opisał. Zamiast tego poszedłem w instrumental i sprzedanie pewnego doświadczenia. Słuchaj, odpocznij, zwolnij.


Kompozycyjnie utwór jest niezwykle prosty, melancholijny. Po raz pierwszy eksperymentowałem w nim z "rozrzedzaniem" stopy i werbla (co mi się później przydało), główną partię melodyczną stanowi gitara, która gra swoje solo w dwóch momentach w utworze. Osobiście uważam, że mogłem być może lepiej zrobić elektronikę, trochę bardziej w stylu synthwave (głównie Kavinskiego) bo sekcja rytmiczna mnie do tego inspirowała, ale jako, że pisałem ten numer w okresie kiedy odchodził mój ojciec i trzeba było się nim opiekować po 12h dziennie, to nie miałem czasu by popracować. A nałożony przeze mnie samego deadline się zbliżał.

Inspiracja:
Виктор Цой - Пачка сигарет - twórczość Wiktora Koja i zespołu Kino ogólnie była dla mnie inspiracją jako całokształt, ale po przesłuchaniu tego numeru bardzo zachciało mi się mieć jakiś numer o papierosach.

Dziękuję za uwagę, życzę miłego dnia.
I nie palcie papierosów, błagam.

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #perkusja #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki
  • 2
  • Odpowiedz