Wpis z mikrobloga

Stworzyłem muzyka dla #przegryw i teraz będę omawiał każdy numer z osobna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1/9

Numer Rano
https://youtu.be/Nl1_woAce_0

Stacja pierwsza: Wiktor wstaje do kołchozu ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jako, że cały projekt jest opowieścią o dniu z życia pewnej postaci, wszystko zaczyna się od pobudki. Jak od wielu wielu lat Wiktor tkwi w rozczarowującej rutynie, pobudka ta nie budzi w nim żadnych uczuć. Tekst jest całkiem bezpośredni, zawiera w sobie opis tego, co postać widzi i myśli, zamiast tego co czuje. Nooo... jedyne co Wiktor czuje to to, że już nie chce w tym tkwić i potrzebuje jakiś zmian. Z drugiej natomiast strony:

myślę że nie zmieni się nic

cokolwiek zrobię nie tak chciałem żyć


Dochodzą do niego bardzo pesymistyczne myśli co do życia. Być może właśnie te myśli i takie postrzeganie świata nie pozwalają mu na cokolwiek ( ͡º ͜ʖ͡º) ale kto wie? W końcu we fragmencie:

bo każdy dzień jest taki sam

cokolwiek zrobię wszystko jest bez zmian


starałem się zasugerować, że coś próbował.

Niewiele mogę powiedzieć o samej kompozycji, jest to mój pierwszy numer który napisałem i nagrałem w życiu, więc było to dla mnie trochę odkrywanie nowych lądów. Starałem się o jakąś prostą, aczkolwiek dynamiczną linie basową oraz o gitarę, która tę linię powtarza, ale o jakiś interwał wyżej (nie pamiętam już jaki). Syntezator w refrenie wyszedł mi przypadkiem xD

Dla niewtajemniczonych jest to pierwsza część projektu o tytule Wiktor - Koniec Świata.

Inspiracja:
Do zaczęcia czegokolwiek zainspirowała mnie playlista ze wschodnią doomerową muzyką, do tego numeru chyba najbardziej zainspirowała mnie piosenka Plastinki. Pamiętam, że chodząc jesienią po mieście z muzyką w tym stylu na słuchawkach wyobrażałem sobie ten projekt i fajnie by było coś napisać wyrywając się przy tym z rutyny. No i że trzeba w ogóle zacząć zamiast prokrastynować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuję za poświęconą uwagę, miłego dnia.

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #perkusja #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki
  • 7
  • 0
@detomastah: Możliwe xD generalnie próbowałem trafić w nostalgiczny klimat muzyki wschodniej, ale jak kończyłem projekt i od nowa odsłuchałem swoje inspiracje, to zorientowałem się, że mi to w ogóle nie wyszło bo robiłem po swojemu xD
Ale to dobrze, że już coś takiego było.
  • 0
@TurboDynamo: zgadzam się ( ͡ ͜ʖ ͡) jednak ja poszedłem w inną stronę - melodia w Rano jest po prostu bez sensu, jest bo jest, bo musi być, jedynie tempo się w miarę zgadza z wyskakiwaniem z łóżka po kilku drzemkach. Nie próbowałem wyrazić niczego. W pewnym sensie to jest już kompletny nihilizm.

@detomastah haha, mam nadzieję że nikogo przypadkiem nie skopiowałem i nie zostanę posądzony
  • 1
@Benedictus_Nursinus: więcej o tej postaci powiem jak będę omawiał trzeci numer zatytuowany "Wiktor", także będzie się można czegoś dowiedzieć o postaci jak będę opisywał co mam na myśli w numerze "Bartek".
Coś dopowiem, ale mam nadzieję, że nie wszystko, bo w trakcie pisania piosenek sam zacząłem się orientować o czym to w ogóle jest i to jest... dziwne.