Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@mirekwirek:
Dookoła kadencji narosło sporo mitów. Wysoka kadencja miej obciąża mięsnie ale bardziej obciąża układ krążenia. Jeżeli masz bardzo wysokie Vo2Max (powyżej 70ml//kg/min), jazda z wysoką kadencją może mieć sens. W przeciwnym wypadku na wysokiej kadencji szybciej stracisz oddech niż zmęczysz mięsnie. Taki Armstrong mógł sobie pozwolić na kadencję powyżej 100 :)
Po drugie nasz naturalny styl i rytm pedałowania jest jednocześnie dla nas najefektywniejszym stylem i rytmem.
Dookoła kadencji narosło sporo mitów. Wysoka kadencja miej obciąża mięsnie ale bardziej obciąża układ krążenia. Jeżeli masz bardzo wysokie Vo2Max (powyżej 70ml//kg/min), jazda z wysoką kadencją może mieć sens. W przeciwnym wypadku na wysokiej kadencji szybciej stracisz oddech niż zmęczysz mięsnie. Taki Armstrong mógł sobie pozwolić na kadencję powyżej 100 :)
Po drugie nasz naturalny styl i rytm pedałowania jest jednocześnie dla nas najefektywniejszym stylem i rytmem.
@i-marszi: już tak w skrócie, bo nie chcę się rozpisywać. Treningi trzeba robić zróżnicowane, trzeba ćwiczyć wytrzymałość, wydajność, itp, itd. Jednym z takich treningów mogą być ćwiczenia na podjazdach z wyższą kadencją. Owszem, można to robić organoleptycznie, ale taki czujnik kadencji kosztuje grosze.
Szukam dla siebie zegarka sportowego (głównie wędrówki po górach, rower, siłownia). Wstępnie wybrałem TicWatch Pro 3 (albo Pro 3 Ultra) jednak chciałbym poznać też jakieś inne możliwości. Kilka wymagań:
- NFC,
- dobrze działające funkcje sportowe (obecnie posiadam Amazfit GTR 2 i tutaj jest jeśli chodzi o GPS czy pomiary wędrówek górskich jest bardzo średnio),
- duży czytelny dotykowy wyświetlacz,
- dobra współpraca z telefonem jeśli chodzi o powiadomienia, połączenia,
- bateria 2 dni minimum,
- NFC,
- dobrze działające funkcje sportowe (obecnie posiadam Amazfit GTR 2 i tutaj jest jeśli chodzi o GPS czy pomiary wędrówek górskich jest bardzo średnio),
- duży czytelny dotykowy wyświetlacz,
- dobra współpraca z telefonem jeśli chodzi o powiadomienia, połączenia,
- bateria 2 dni minimum,
- 2
@thomasKRK: Ja mogę Ci powiedzieć na swoim przykładzie gdy miałem Huawei Watch GT. Byłem w górach, padał deszcz i chciałem zobaczyć jakąś tam informację na zegarku. Ze względu na mokrą tarczę i ręce dotyk praktycznie nie łapał, musiałem wycierać zegarek i jakoś wtedy szło. Druga kwestia np. bieganie. Biegasz z dotykowym to żeby coś kliknąć to trudno coś kliknąć jeśli się nie zatrzymasz. Znacznie łatwiej ogarnąć coś w ruchu na
@thomasKRK: Jak się wyleczysz z ekranu dotykowego (mam porównanie z Vivoactive i przyciskami można posługiwać się równie sprawnie) to coraz taniej można wyrwać Fenixa 6 (blisko twojego budżetu).
- 0
Witam, posiadam Garmin fenix 6x pro, która aktywność w zegarku odpowiada za rowerek stacjonarny ? Mam odznaki do odblokowania ale nie wiem który trening na zegarku wybrać ?
#garmin
#garmin
@Mamciu94 jazda w pomieszczeniu raczej
źródło: comment_1647381905BnwP7XzxRHOQacWLZCZlgK.jpg
Pobierz@mirekwirek będzie liczył jakoś po swojemu, a po zakończeniu treningu będziesz mógł edytować
Jest jakaś opcja dla forerunnera 245 wyłączyć dla aktywności siła dźwięk? Zrobiłem własny trening z dużą ilością etapów trwających po 30 sek i pięć sekund przed zakończeniem jest sygnał dźwiękowy z wibracjami. Można jakoś wyłączyć ten dźwięk tylko dla tej aktywności?
#garmin
#garmin
69 327 + 86 = 69 413
Pierwsza ustawka i weryfikacja formy po zimie. Jest źle.
#rowerowyrownik #szosa #garmin
Skrypt | Statystyki
Pierwsza ustawka i weryfikacja formy po zimie. Jest źle.
#rowerowyrownik #szosa #garmin
Skrypt | Statystyki
@Dziaku: czyli zakup trenażera to nie taki głupi pomysł? ;)
- 0
@mirekwirek: mam trenażer, ale w zimę dużo chorowałem + w lutym miałem przestój 2 tygodnie po przesileniu kolana
Czy w #garmin da się przygotować trening interwałowy w trybie ERG na #trenazer? Z tego co widzę, to da się jedynie w urządzeniu wybrać opcję "interwał" i tam wybrać sobie każdorazowo wartości mocy i czasu. Natomiast w Garmin Connect jest zakładka Ćwiczenia, gdzie można zbudować nieco bardziej skomplikowane treningi, które później importuje się do urządzenia, tylko one nie uruchamiają się w trybie ERG albo ja coś źle
@ToJestNiepojete: @G0lomp: Wszystko działa jak należy, ustawiłem 400W i miałem 400W na trenażerku.
źródło: comment_1647290246gpmfTwH2fM1ypGrz0ILnFl.jpg
Pobierz- 1
@mirekwirek: 400 watów to już nie przelewki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mnie wczoraj podkusiło, by trochę pobiegać (a nie biegam wcale) i dzisiaj nogi dają znać.
- 0
W jakich sieciówkach na żywo mogę sobie porównać modele 7S/7/7X chce dobrać dobry rozmiar do obwodu nadgarstka
#garmin #smartwatch
#garmin #smartwatch
- 0
Jestem zainteresowany kupnem zegarka marki garmin. Tylko nie wiem jaki model. Myśle o Fenixie, ale czy jest sens tyle wydawać, bo to co potrzebuje możliwe ze w innych modelach znajdę. Czyli zależy mi, aby był do biegania, pływania, jazdy na rowerze, liczenie kroków na co dzień i żeby miał mozliwosc ściągnięcia muzyki i podłączenia ze słuchawkami Bluetooth, abym mógł biegać sobie bez telefonu. Co polecacie? Tak najbardziej adekwatne cena co do jakości?
@cesc05: przeciez niedawno zadales praktycznie to samo pytanie i masz od cholery odpowiedzi.
https://www.wykop.pl/wpis/64244473/jaki-zegarek-garmin-polecacie-do-aktywnosci-fizycz/
Na stronie garmina masz konkretna wyszukiwarke po funkcjach.
Dostales w tamtym watku x propozycji, nie bardzo rozumiem, co tu jeszcze moze byc niejasne.
https://www.wykop.pl/wpis/64244473/jaki-zegarek-garmin-polecacie-do-aktywnosci-fizycz/
Na stronie garmina masz konkretna wyszukiwarke po funkcjach.
Dostales w tamtym watku x propozycji, nie bardzo rozumiem, co tu jeszcze moze byc niejasne.
@cesc05 fenixy od 6 w górę mają bardzo fajna funkcje treningu "porada na dziś". Testuje ją od 10 tygodni i nigdy nie miałem tak szybkiego wzrostu formy.
- 43
- 7
@cult_of_luna: bardzo ciekawa statystyka, dzieki ;)
213 643,93 - 5,11 - 3,61 - 3,64 = 213 631,57
Bieganka bazowe bo tylko takie biegam ( ͡º ͜ʖ͡º)
Najpierw baza
Bieganka bazowe bo tylko takie biegam ( ͡º ͜ʖ͡º)
Najpierw baza
- 0
#garmin fenix 6 pro
Jest jakiś magiczny sposób, aby w treningu siłowym ominąć limit 50 etapów/kroków w ramach jednego treningu? Wkurza mnie, że muszę dzielić trening na dwa osobne...
Jest jakiś magiczny sposób, aby w treningu siłowym ominąć limit 50 etapów/kroków w ramach jednego treningu? Wkurza mnie, że muszę dzielić trening na dwa osobne...
- 0
Czy mogę kupić sama opaskę na klatkę bez zegarka? Interesuje mnie głównie monitorowanie zdrowia np ekg. Jakie funkcje da mi sama opaska? Czy może lepszy do tego będzie Apple Watch?
#garmin #applewatch #apple #ekg #medycyna
#garmin #applewatch #apple #ekg #medycyna
@PoteznyMagWody: kupic mozesz, pod warunkiem ze bedzie obslugiwac protokul bluetooth i wtedy bedziesz mogl sobie na telefonie szczytac dane z opaski. Ale to bedzie tylko puls i to odczyt na bierzaca. W przypadku drozszych pasow napiersiowych z pamiecia, bedziesz mogl zgrac dane po jakims czasie.
Niektore zegarki pozwalaja prawdzic ekg czy cisnienie krwii, ale to sa bardzo niedokladne pomiary i w sumie to bardziej taki chwyt marketingowy, niz cokolwiek innego.
Niektore zegarki pozwalaja prawdzic ekg czy cisnienie krwii, ale to sa bardzo niedokladne pomiary i w sumie to bardziej taki chwyt marketingowy, niz cokolwiek innego.
@PoteznyMagWody: pas na klatkę Polar H10, ma opcję że włączysz z telefonu i mierzy cały czas do czasu gdy nie wyłączysz, później możesz spokojnie zgrać na telefon, w czasie pomiarów nie musi być telefonu w pobliżu.
@Yurakamisa: tak, ostatnio serwis Garmina przy reklamacji chce dowodu zakupu. Wystarczy np print screen z zamówienia w sklepie internetowym jeżeli nie masz żadnego papieru, paragonu lub faktury.
- 0
- 0
Mirasy, nie poszukuje ktoś może #garmin #fenix 5S w bardzo atrakcyjnej cenie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Mam na szybką sprzedaż biały egzemplarz, bez rysek na szkle i generalnie w bardzo dobrej kondycji. Używany przez 1,5 roku przez leniwą babę, czyli maratonu nie przebiegł, nie robił rekordów świata na basenie ani nie obijał się o wysokie góry :P
61 209 + 55 + 38 = 61 302
Dwie ostatnie trasy, pierwsza (38 km) luźny rozjazd po kontuzji kolana, potem było trochę trenażera, trzecia szczypawka i wczoraj korzystając ze słoneczka i zainspirowany czyimś postem na tagu pojechałem zaliczyć ten sławny Najważniejszy słupek do opierania rowerów w Polsce południowej. Fajny.
#rowerowyrownik #szosa #garmin
Skrypt | Statystyki
Dwie ostatnie trasy, pierwsza (38 km) luźny rozjazd po kontuzji kolana, potem było trochę trenażera, trzecia szczypawka i wczoraj korzystając ze słoneczka i zainspirowany czyimś postem na tagu pojechałem zaliczyć ten sławny Najważniejszy słupek do opierania rowerów w Polsce południowej. Fajny.
#rowerowyrownik #szosa #garmin
Skrypt | Statystyki
źródło: comment_16468939209fUXurt7oS9QVD6KLpudgk.jpg
Pobierz- 0
Komentarz usunięty przez autora
@ibisc0: Zegarek sportowy to nie tylko sam zegarek, ale również platforma analityczna. Do tego dochodzi jak producenci podchodzą do swoich urządzeń i platformy.
Weź to również pod uwagę.
Weź to również pod uwagę.
takie mam pytanie do starych wyjadaczy #garmin a w szczególności serii #fenix - otóż gdy wchodzę w jakąś aplikację na zegarku czy inny widżet - załóżmy w widżet snu, coś tam poklikam i zostawię w spokoju zegarek na 5 i więcej minut, to zegarek z automatu nie wraca do tarczy zegarka, tylko dalej wyświetla mi podgląd snu.
Jest gdzieś ustawienie, że po np 1 minucie braku akcji na
Jest gdzieś ustawienie, że po np 1 minucie braku akcji na
- 0
Czy jest możliwość wyłączenia przypomnień/powiadomień z aplikacji podczas trwania aktywności? Mam zainstalowany widget nawodnienia i przypomnienia wyskakują mi podczas biegania co jest trochę irytujące.
#garmin
#garmin
Komentarz usunięty przez autora























#garmin
@klonczyslawek: sprawdziłem i jest do wyboru milion różnych w tym MGRS
nie mam pojęcia. Zakładam go tylko na rower. Na co dzień chodzę z automatami ;)