wpisy
Najnowsze
Archiwum
@folxuxd: wyczyść /usr/local/lib/node_modules, bo chyba waliłeś skrypty z sudo
- 0
@LepiejWcaleNizPozno: dokladnie, instalowalem wszystko jak leci przez sudo i to było problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko już smiga, dziena!
Wszystko już smiga, dziena!
- 9
Wracam po paru latach przerwy do frontu (#react #next #nodejs) i nie mogę się oprzeć wrażeniu że tak jak kiedyś pisało się HTML a potem go skryptowało tak współcześnie pisze się JS/TS a potem to HTML-uje xD
#programowanie #frontend
#programowanie #frontend
- 1
@panTralalinski: Z wieloma technologiami, które w powszechnej świadomości są już martwe, jest tak że działają wciąż w dużych firmach na całym świecie, ba - systemy są nawet rozwijane. Bo jak korpo zrobiła sobie system za kilkanaście milionów, to mało ich to obchodzi że technologia po dwóch latach jest passe :) System został zbudowany, jest zarządzany i ma działać.
@Lk_hc: Pełna zgodność
- 1
Nowa lista ofert dla frontendowców :D
Kraków
• Senior Frontend Developer | WEBCON | 10000-15000
https://crossweb.pl/job/2K5eJ
• Senior React/React Native Developer | GlobalLogic Polska | 12000-16000
Kraków
• Senior Frontend Developer | WEBCON | 10000-15000
https://crossweb.pl/job/2K5eJ
• Senior React/React Native Developer | GlobalLogic Polska | 12000-16000
Dzisiaj za darmo:
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
#programowanie #naukaprogramowania #frontend #vuejs
Vue.js 2 and Bootstrap 4 Web Development https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
#programowanie #naukaprogramowania #frontend #vuejs
- 0
vue i bootstrap, dzieki postoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Ogarnia ktoś, czemu tak sie dzieje na safari jak na załączonym screenie? Od wersji 8 w dół. Nie działa flex wrap... W konterze mam 6 divow i każdy na 33% wiec powinny się ustawiać po 3 w rzędzie. Tymczasem jest 6 w jednym rzędzie.
#webdev #css #frontend #programowanie
#webdev #css #frontend #programowanie
źródło: comment_bzufo6xQc1PEnb4JrEFULMY7nbSJTeQc.jpg
Pobierz- 0
Wtorkowa lista ofert z Wrocławia specjalnie dla Was :D
Front-end
• Principal Front-end Engineer | intive
https://crossweb.pl/job/d1gL4
Back-end
Front-end
• Principal Front-end Engineer | intive
https://crossweb.pl/job/d1gL4
Back-end
Gdzie w #szczecin łapać się praktyk ze znajomością html, css, sass, js, jquery i react? Mogą być nawet darmowe, ale z pewnością, że po przepracowaniu tych 2 miesięcy dostanę pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Status studenta jest xd
#praca #pracbaza #programowanie #frontend
#praca #pracbaza #programowanie #frontend
- 2
@Pierrdonauta: Teonite jesli dodasz do tego pythona.
- 2
Oferty z Krakowa! :D
Front-end
• Senior React Developer | DreamLab [Ringier Axel Springer Polska]
https://crossweb.pl/job/5iKQr
• React Developer | Blue Idea | 10000-12000
Front-end
• Senior React Developer | DreamLab [Ringier Axel Springer Polska]
https://crossweb.pl/job/5iKQr
• React Developer | Blue Idea | 10000-12000
Jaki laptop do fronta (głównie do fronta!) i webdesignu do 4.5k pln? Czy opłaca się inwestować taką niewielką kwotę w Macbooka? Nie chcę być mistrzem grafiki komputerowej, ale chcę móc widzieć kolory w miarę dobrze. W moim obecnym lapku matryca to straszna lipa, wystarczy delikatnie się pochylić i kolor już się znacznie zmienia.
#frontend #grafika #nieprogramowanie #laptopy #webdesign
#frontend #grafika #nieprogramowanie #laptopy #webdesign
@von_Valerius: bieda eduszyn 13” pro z 2015 roku będzie odpowiednia
Ej znawcy, a nie lepiej coś poleasingowego?
- 19
#56 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem. Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
- 2
Wołam zainteresowanych (81) z listy devrss
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.
Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów
Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.
Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów
Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen
- 2
macie może liste darmowych api?
oprócz tego: https://github.com/toddmotto/public-apis
#webdev #frontend #programowanie
oprócz tego: https://github.com/toddmotto/public-apis
#webdev #frontend #programowanie
Aplikacje mobilne #javascript, nie za duże, małe projekty #nodejs, #frontend , jakie najlepsze IDE byście polecili.
Do tej pory leciałem na #netbeans ale ta kobyła ledwo już zipie na moim kompie.
przy okazji pytanie
Visual Studio Code czy Visual Studio 2017 ? Co lepsze, Code wydaje się idealną odpowiedzią ale może 2017 ma coś co wartościowego ?
#programowanie
Do tej pory leciałem na #netbeans ale ta kobyła ledwo już zipie na moim kompie.
przy okazji pytanie
Visual Studio Code czy Visual Studio 2017 ? Co lepsze, Code wydaje się idealną odpowiedzią ale może 2017 ma coś co wartościowego ?
#programowanie
- 0
Mam w aplikacji package.json z plikiem app.js, który obsługuje mi backend w mongo oraz front zbudowany w podfolderze (nazwijmy go /front). Do uruchomienia appki potrzebuję komend nodemon app.js i front/ng serve. Czy jest sposób aby połączyć je w jedną komendę, np. za pomocą dodania ich obu do skryptu 'start' w package json? W jaki sposób node obsługuje konkatenację komend?
#webdev #nodejs #angular #frontend #
#webdev #nodejs #angular #frontend #
@Trustm3: start: "nodemon app.js && cd front && ng serve"
Chociaż taki sposób uruchamiania aplikacji to oczywiście tylko na czas tworzenia. W produkcji powinieneś mieć skompilowaną aplikację z angulara i postawić np nginxa który będzie serwował pliki statyczne i robił reverse proxy na serwer
Chociaż taki sposób uruchamiania aplikacji to oczywiście tylko na czas tworzenia. W produkcji powinieneś mieć skompilowaną aplikację z angulara i postawić np nginxa który będzie serwował pliki statyczne i robił reverse proxy na serwer
- 2
@kebab-case: Ogarnąłem to libką concurrently:
"concurrently \"nodemon app\" \" cd front && ng serve \""
- 1
Potrzebuję, aby preloader na stronie pojawił się przynajmniej raz (tworzę appkę angularową i dynamiczne ładowanie treści - zależy mi na tym, żeby zaznaczyć, że dane się zmieniły).
Po załadowaniu requesta daję setTimeout i dopiero zmieniam flagę odpowiadającą za wyświetlanie loadera na false (więc jak request idzie szybko to i tak loader pokazuje się na czas ustawiony jako parametr w setTimeout).
Podobno setTimeout w takiej sytuacji to zła praktyka - czego użylibyście w
Po załadowaniu requesta daję setTimeout i dopiero zmieniam flagę odpowiadającą za wyświetlanie loadera na false (więc jak request idzie szybko to i tak loader pokazuje się na czas ustawiony jako parametr w setTimeout).
Podobno setTimeout w takiej sytuacji to zła praktyka - czego użylibyście w
@Trustm3: jesli dane ściągasz przez request opakowany w rxjs, to możesz flagę chowającą loader przestawiać na false w callbacku "complete" od tego observable. Dlaczego w ogóle używałeś setTimeout do schowania loadera?
konto usunięte via Android
- 1
@Trustm3 jak pobierasz dane? Może użycie effects z ngrx store będzie dla Ciebie pomocne?
- 1
w wersji desktopowej mam diva ze zdjeciem, ktore przy pomocy display: none; wylaczylem na wersji mobilnej, czy da sie zajac powierzchnie tego ukrytego diva na telefonach? noob here
#frontend
#frontend
- 5
@Figle: Elementy z display: none; nie zajmują żadnego miejsca, możliwe że masz naokoło niego coś co zajmuje
Zacznijmy od tego, że programista to jest bardzo malo prestizowa praca. Jest to de facto niepoważne zajecie dla prawdziwego faceta, ani nawet dla kobiety.
W ogóle brak na to papierów jakichkolwiek. Programistą moze byc kazdy, czesto sa nimi jakieś Przemki z ulicy, z IQ szympansa i bez solidnego wyksztalcenia ktorzy nie mieli najmniejszych szans dostac sie na powazne uczelnie jak UJ (między innymi za slabo zdali matme, bo maja nie za wysoki
W ogóle brak na to papierów jakichkolwiek. Programistą moze byc kazdy, czesto sa nimi jakieś Przemki z ulicy, z IQ szympansa i bez solidnego wyksztalcenia ktorzy nie mieli najmniejszych szans dostac sie na powazne uczelnie jak UJ (między innymi za slabo zdali matme, bo maja nie za wysoki
- 1
Ile kosztuje stworzenie responsywnej PROSTEJ strony www, raczej na bootstrapie? Projekt dostane w pliku png. Może być ostentacyjna cena. Pytam się bo nie chcę zażądać zbyt niskiej kwoty ani zbyt wysokiej.
#frontend #css #programowanie
#frontend #css #programowanie
- 3
Hej, mirkofrontowcy, szukam jakiejś alternatywy dla Google Timeline Charts (https://developers.google.com/chart/interactive/docs/gallery/timeline ). Potrzebuje zwizualizować na linii czasu kilkadziesiąt wątków, mam dla nich timestamp startu i końca. Niestety wykresy googlowe przy większej ilości danych wariują - tooltipy się pojawiają w złych miejscach, do tego źle wyświetla legendę (pokazuje same sekundy zamiast konkretnych minut i godzin) nie widzę też opcji żeby je wyświetlić bez wewnętrznego scrolla. Może znacie coś prostego (js lub html5) co
- 2
Lista ofert pracy dla frontendowców już gotowa :) Poszukajcie czegoś dla siebie!
Kraków
• React Developer | Blue Idea | 10000-12000
https://crossweb.pl/job/Nl5NV
• Senior React Developer | DreamLab [Ringier Axel Springer Polska]
Kraków
• React Developer | Blue Idea | 10000-12000
https://crossweb.pl/job/Nl5NV
• Senior React Developer | DreamLab [Ringier Axel Springer Polska]
























Potrzebuję na cito jednego małego logo do strony + negatyw, płacę cebulionami!
Ktoś coś?