Wracam po paru latach przerwy do frontu (#react #next #nodejs) i nie mogę się oprzeć wrażeniu że tak jak kiedyś pisało się HTML a potem go skryptowało tak współcześnie pisze się JS/TS a potem to HTML-uje xD

#programowanie #frontend
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@panTralalinski: Z wieloma technologiami, które w powszechnej świadomości są już martwe, jest tak że działają wciąż w dużych firmach na całym świecie, ba - systemy są nawet rozwijane. Bo jak korpo zrobiła sobie system za kilkanaście milionów, to mało ich to obchodzi że technologia po dwóch latach jest passe :) System został zbudowany, jest zarządzany i ma działać.
  • Odpowiedz
Nowa lista ofert dla frontendowców :D

Kraków
Senior Frontend Developer | WEBCON | 10000-15000
https://crossweb.pl/job/2K5eJ
Senior React/React Native Developer | GlobalLogic Polska | 12000-16000
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@laki1: zebys sie nie zdziwil jak ci kilent wyleci, ze mu na ie 6 cos nie dziala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ps to nie jest wymyslona sytuacja, ale mimo to lepiej edukowac niz walczyc
  • Odpowiedz
Jaki laptop do fronta (głównie do fronta!) i webdesignu do 4.5k pln? Czy opłaca się inwestować taką niewielką kwotę w Macbooka? Nie chcę być mistrzem grafiki komputerowej, ale chcę móc widzieć kolory w miarę dobrze. W moim obecnym lapku matryca to straszna lipa, wystarczy delikatnie się pochylić i kolor już się znacznie zmienia.

#frontend #grafika #nieprogramowanie #laptopy #webdesign
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#56 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aplikacje mobilne #javascript, nie za duże, małe projekty #nodejs, #frontend , jakie najlepsze IDE byście polecili.
Do tej pory leciałem na #netbeans ale ta kobyła ledwo już zipie na moim kompie.

przy okazji pytanie
Visual Studio Code czy Visual Studio 2017 ? Co lepsze, Code wydaje się idealną odpowiedzią ale może 2017 ma coś co wartościowego ?
#programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam w aplikacji package.json z plikiem app.js, który obsługuje mi backend w mongo oraz front zbudowany w podfolderze (nazwijmy go /front). Do uruchomienia appki potrzebuję komend nodemon app.js i front/ng serve. Czy jest sposób aby połączyć je w jedną komendę, np. za pomocą dodania ich obu do skryptu 'start' w package json? W jaki sposób node obsługuje konkatenację komend?
#webdev #nodejs #angular #frontend #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trustm3: start: "nodemon app.js && cd front && ng serve"

Chociaż taki sposób uruchamiania aplikacji to oczywiście tylko na czas tworzenia. W produkcji powinieneś mieć skompilowaną aplikację z angulara i postawić np nginxa który będzie serwował pliki statyczne i robił reverse proxy na serwer
  • Odpowiedz
Potrzebuję, aby preloader na stronie pojawił się przynajmniej raz (tworzę appkę angularową i dynamiczne ładowanie treści - zależy mi na tym, żeby zaznaczyć, że dane się zmieniły).
Po załadowaniu requesta daję setTimeout i dopiero zmieniam flagę odpowiadającą za wyświetlanie loadera na false (więc jak request idzie szybko to i tak loader pokazuje się na czas ustawiony jako parametr w setTimeout).

Podobno setTimeout w takiej sytuacji to zła praktyka - czego użylibyście w
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trustm3: jesli dane ściągasz przez request opakowany w rxjs, to możesz flagę chowającą loader przestawiać na false w callbacku "complete" od tego observable. Dlaczego w ogóle używałeś setTimeout do schowania loadera?
  • Odpowiedz
w wersji desktopowej mam diva ze zdjeciem, ktore przy pomocy display: none; wylaczylem na wersji mobilnej, czy da sie zajac powierzchnie tego ukrytego diva na telefonach? noob here
#frontend
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 10
Zacznijmy od tego, że programista to jest bardzo malo prestizowa praca. Jest to de facto niepoważne zajecie dla prawdziwego faceta, ani nawet dla kobiety.
W ogóle brak na to papierów jakichkolwiek. Programistą moze byc kazdy, czesto sa nimi jakieś Przemki z ulicy, z IQ szympansa i bez solidnego wyksztalcenia ktorzy nie mieli najmniejszych szans dostac sie na powazne uczelnie jak UJ (między innymi za slabo zdali matme, bo maja nie za wysoki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile kosztuje stworzenie responsywnej PROSTEJ strony www, raczej na bootstrapie? Projekt dostane w pliku png. Może być ostentacyjna cena. Pytam się bo nie chcę zażądać zbyt niskiej kwoty ani zbyt wysokiej.
#frontend #css #programowanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, mirkofrontowcy, szukam jakiejś alternatywy dla Google Timeline Charts (https://developers.google.com/chart/interactive/docs/gallery/timeline ). Potrzebuje zwizualizować na linii czasu kilkadziesiąt wątków, mam dla nich timestamp startu i końca. Niestety wykresy googlowe przy większej ilości danych wariują - tooltipy się pojawiają w złych miejscach, do tego źle wyświetla legendę (pokazuje same sekundy zamiast konkretnych minut i godzin) nie widzę też opcji żeby je wyświetlić bez wewnętrznego scrolla. Może znacie coś prostego (js lub html5) co
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lista ofert pracy dla frontendowców już gotowa :) Poszukajcie czegoś dla siebie!

Kraków
React Developer | Blue Idea | 10000-12000
https://crossweb.pl/job/Nl5NV
Senior React Developer | DreamLab [Ringier Axel Springer Polska]
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach