konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pestis: w szóstkę do drobnej kobiety wystartowali, wielcy mi bohaterowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba wszędzie działa to tak, że dopóki klient nie będzie agresywny, to nie strzelają. Nikt nie chce trupów, a człowieka jednak nie tak łatwo zabić.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Heh #francja jak tam z obostrzeniami, da sie zyc? Mysle o pracy zdalnej na dluzszy okres, jakie miasta na poludniu byscie polecili? Marsylia zrobila na mnie kiepskie wrazenie, moze Bordeaux? Lyon? Nicea chyba typowo turystyczna. Paycheck dobry, koszty nie sa przeszkoda.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z końcem miesiąca praktycznie znoszą obostrzenia.
Marsylia, to rzeczywiście słaba opcja. Bordeaux jest zazwyczaj na czele rankingów miast fajnych do mieszkania. Nicea faktycznie bardzo turystyczna w sezonie i trochę dziura poza sezonem. Największa zaleta, to położenie. Z jednej strony Prowansja, która jest przepiękna. Z drugiej bliskość Włoch, więc jak lubisz dobre żarcie, to jest to duży plus. Z trzeciej zaś góry, a więc fajne szlaki pod ręką przez cały rok. No a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mieszka ktoś w Paryżu i mógłby odpowiedzieć mi na kilka pytań?
- szukam mieszkania na wynajem, jakie agencje polecacie? Firma zwróci mi opłatę agencyjna więc może to być dowolna agencja
- jaka dzielnica na wschodzie Paryża będzie najlepsza do zamieszkania?
- czy da się wynająć mieszkanie niemalże od ręki? Firma chce żebym się przeprowadził w mniej niż miesiąc czasu
- czy zdjęcia na stronach agencji oddają stan rzeczywistym?
- czy zabranie ze sobą
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@magucio:
- pl rejestracja bez garazu - gwarancja rozbitej szyby od czasu do czasu; wieczny brak miejsc parkingowych i spore oplaty. Jak przerejestrujesz (TEORETYCZNIE musisz, jesli tu zostaniesz dluzej), to najpierw sprawdz koszty wszystkie caloroczne.
Jasne, lepiej miec samochod, niz tlok w metrze, ale warto dobrze sie zastanowic skad dokad bedziesz jezdzic i ile bedzie to kosztowac finansowo i czasowo.
O tyle dobrze z autem, ze mozna na weekend gdzies
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podroze #francja

Hej, mam pytanie, bo może ktoś zgłębiał temat dokładniej i oszczędzi mi sporo czasu, bo znaleźć tę informacje w googlach to prawie niewykonalne.

Chodzi mi o to czy jeśli kraje wprowadzają restrykcje minimum 2 tyg przed wjazdem być po 2 dawce, to czy te 2 tygodnie liczą się od dnia szczepienie czy dnia późniejszego?
Bo w mojej sytuacji jestem zaszczepiony J&J 20maja, a 17 czerwca mam
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W dniach 7-25 czerwca w 14 polskich miastach odbędzie się 12. edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego organizowanego przez Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film. Na otwarcie przeglądu zaplanowano przedpremierowe pokazy docenionej w Cannes komedii „Weselny toast" w reżyserii Laurenta Tirarda.

W „Weselnym toaście" znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Pełen wdzięku film
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z cyklu: Ciekawostki... Ta drabina na terenie Francji stoi tam "tylko" od 150 lat i ku zaskoczeniu naukowców już zdążyła tak obrosnąć kalcytem, nie jest jasne, w jaki sposób skamieniała w tak krótkim czasie.
Wszystko wskazuje na to, że naszą wiedzę dotyczącą tempa powstawania takich nacieków będzie trzeba zrewidować, bo jak widać nie potrzeba tysięcy lat by coś "zarosło" kamieniem. Jak widać nasz światopogląd i wiedza na jego temat jest wciąż mocno ograniczona
Zwiadowca_Historii - Z cyklu: Ciekawostki... Ta drabina na terenie Francji stoi tam "...

źródło: comment_1623146125nrL4hUA1bd6ZE5AwgEC46Z.jpg

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotrveyner: Paryz nie rozrasta się jak Warszawa, administracyjnie nie zmienił granic od 19 wieku, wiec wiekszosc wszystkiego buduje sie poza granicami Paryza. To tak, jakby Warszawq konczyła sie 5km od Pałacu
  • Odpowiedz