Widzę, że ogromną karierę robią tagi #frajerzyzmlm i #mlm (sezon ogórkowy?), ale muszę przyznać, że poziom dyskusji nie jest wysoki. Dlatego stwierdziłem, że sam zabiorę głos w sprawie i wyjaśnię kilka nieporozumień.

MLM TO MODEL BIZNESOWO-DYSTRYBUCYJNY

Tylko tyle i aż tyle. Są firmy, które stawiają na sprzedaż internetową, inne na telefoniczną, jeszcze inne na przedstawicieli handlowych w terenie, jedne mają sklepy, a inne tylko hurtownie. Opcji prowadzenia biznesu jest multum,
CostantinoPalmiottoIX - Widzę, że ogromną karierę robią tagi #frajerzyzmlm i #mlm (se...

źródło: mlm

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 323
@Costantino_Palmiotto_IX no i to jest problemem, że ich marketing jest de facto skierowany na tych pracowników bez umowy, którzy niskim kosztem (dla firmy) będą stawali na głowie, żeby opchnąć komuś towar, bo wierzą, że dzięki temu będą rzeczywiście żyli w luksusie. Moralnie wciąganie ludzi do tego jest na poziomie wciskania garnków za parę koła staruszkom.
  • Odpowiedz
Pamiętam jak jakieś 13 lat temu na początku studiów poszedłem sobie na pewne "szkolenie" Wyszedł młody dynamiczniak co miał gadane ubrany cały w biały garnitur i buty :D Jak jakiś uzdrowiciel z USA xD Było o dochodach pasywnych, o tym by odciąc się od ludzi toksycznych, ciągnących cię w dół, nawet odciąc się od rodziny, bo rodzice to nie ta mentalnosc i nie zrozumieja. Ale najpierw wcisnij im i znajomym zajebiste oferty
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A co powiecie na temat „książek motywacyjnych” np Kiyosakiego?
Jeden gość który podczas pracy na wyjeździe zachęcał mnie do dołączenia do Souvre (xD) i na tym, że zbiję dzięki temu tysiące złotych (tzn czytając takie książki i oczywiście dołączając do mlm)
Faktycznie działają czy scam?
Znacie kogoś, kto dzięki temu osiągnął ten często powtarzany przez „guru biznesu” sukces?
#mlm #finanse #frajerzyzmlm
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@youngboomer: Robert? Kiyosaki nie był bogaty przed napisaniem tej książki. Zbił hajs na tej książce. Wszystko co w tej książce napisał jest fikcją. Sam też ją przeczytałem i są tam takie kwiatki jak "Jak nie masz 100k dolarów to pożycz od kogoś, ja mam takich kolegów"
  • Odpowiedz
Szybko zrozumiałem, że praca na etacie to niewolnictwo. Na zdj poniżej moja wczorajsza dniówka.
Chcesz tak jak ja żyć z dochodu pasywnego i latać 10 razy w ciągu roku do egzotycznych krajów? Napisz do mnie na priv i dostaniesz dalsze instrukcje. Prosta praca bez wychodzenia z domu!
#frajerzyzmlm #mlm #heheszki
T1oo - Szybko zrozumiałem, że praca na etacie to niewolnictwo. Na zdj poniżej moja wc...

źródło: temp_file.png2714717371648217061

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolega z licbazy z którym żyłem dobrze ale kontakt się urwał zaraz po szkole, 2 lata po skończeniu szkoły dzwoni że fajnie byłoby się spotkać.

I tak samo jak na tym filmie przyniósł jakąś teczkę i ulotkę i wywijał tą ulotką dziwnie ją składając i zakreślał jakieś dziwne rzeczy.

Też mieliście takie spotkanie z dziwnie składaną ulotką?

#frajerzyzmlm #asmr
SzubiDubiDu - Kolega z licbazy z którym żyłem dobrze ale kontakt się urwał zaraz po s...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu się teraz głośno zrobiło o mln na wykopie? Widziałem, że jakiś wpis spadł z rowerka. Szukałem na tagu odpowiedzi na to pytanie ale nic nie znalazłem

#frajerzyzmlm
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@owocliczi +2155
Post o Von Levicki vel Chahmentzki spadł z rowerka, dzięki szanownej moderacji z Klanu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Frajerzy z MLM dbają o to, żeby ich bzdury nie wylazły na wierzch, no bo kto by chciał potem dołączyć do ekipy wyśmiewanej w necie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mechanizm
  • Odpowiedz
Aż przypomniał mi się jeden motyw z anime "Welcome to the NHK", gdzie dawna znajoma głównego bohatera ze szkoły chciała go wciągnąć w scam mlm. XD widać i w Japonii ten temat był dość znany na początku lat 00.
Swoją drogą fajne anime było. Bardzo tożsame z #neet i #depresja.

#anime #frajerzyzmlm
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To teraz po nowej aferze z #frajerzyzmlm wychodzi na to, że każdy miał jakąś znajomą/znajomego, który kiedyś...

Czy ty też miałeś znajomą/znajomego, który kiedyś

  • Tak 64.1% (143)
  • Nie 20.6% (46)
  • Nie, bo nie mam znajomych 15.2% (34)

Oddanych głosów: 223

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@thority i zawsze to znajomy z gimbazy/liceum/studiów z którym w ogóle nie utrzymywałeś kontaktu po ich ukończeniu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Przynajmniej u mnie zawsze tak było xD
  • Odpowiedz
@massh: Może dobiegł już po Ferrari ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą autentycznie nie jestem w stanie zrozumieć u ludzi ich chęci posiadania i szpanowania dobrami materialnymi. Całe te mlmy bazują na mamieniu ludzi obietnicą wzbogacenia się - posiadania sportowych aut, jeżdzeniem na zagraniaczne wakacje. Wszystko po to żeby wrzucać foty na fejsa, insta czy robić filmiki na tiktoka? Rozumiem kupić sobie domek czy nawet wille
  • Odpowiedz
@massh: @thority @fiddle @v-tec @Keiosss
Jeśli was to interesuje to średnio sie jego losy potoczyły. parę lat temu zatrudnił się na infolinii millenium (czy dalej tam jest nie wiem). Niestety nie chciał mi powiedzieć czy dalej sie czuje zwycięzca jak go o to zapytałem XD. W każdym bądz razie słabo sobie radził w sprzedaży kredytów.
  • Odpowiedz
@CherryJerry: Niczym nie handlowali. Była to gigantyczna piramida finansowa (stwierdzone sądownie). Miałem beke, bo mój dalszy znajomy był mega w to wkręcony. Kiedyś dla beki poprosiłem żeby mi wyjaśnił te pakiety itp. Powiem wam, że było to tak pokręcone, że jako człowiek z wyższym wykształceniem ekonomicznym zacząłem się śmiać w połowie :D Konstrukcja tego gówna była tak zawiła żeby zwykły człowiek nie wiedział w ogóle o co chodzi i myślał,
  • Odpowiedz
@HrabiaZet: to istnieje jeszcze dłużej niż Amway :)
Pamiętam, jak po transformacji ustrojowej zaczęła się era sporego bezrobocia. W ogłoszeniach prasowych pokazały się anonse "jak szybko zarobic xxx zł.". Płaciłeś gościowi jakieś tam pieniądze, a on wysyłał Ci kopertę, w której były... kserokopie ogłoszeń typu "składanie długopisów" czy inne "adresowanie kopert" ;)
  • Odpowiedz
#frajerzyzmlm Pamiętam jak jeden wykopek 12 lat temu kupił poradnik na allegro za 20pln "jak zostać bogatym", ale typ chociaż tam nie owijał w bawełnę bo na pierwszej stronie był wpis/porada, że trzeba stowżyć poradnik jak ten i znaleźć jelenia/ofiarę xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oj Biedaki, Biedaki #frajerzyzmlm

Byście trafili na prawdziwego eksperta, to by Wam wyjaśnił, w jaki sposób zarabia się hajs, a nie jakieś mlmy i piramidy.
Ale jeszcze nic straconego, łapcie bezcenną wiedzę, część 1 z 4, pozostałe na kursie za jedyne 5 tysięcy złotych.

Link do pobranie prezentacji na Google Drive
Nexiu - Oj Biedaki, Biedaki #frajerzyzmlm

Byście trafili na prawdziwego eksperta, to...

źródło: kpforex

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy macie jakieś śmieszne historie lub screeny na temat termomixiarzy? Zawsze mnie bawi np. jak na spotted mojego miasta rodzinnego pojawi się post "szukam 3 termomixów szybko" i lamusy łykają to, spamują swoimi numerami plus zgraja ich znajomych masowo komentuje "polecam najlepszy doradca". Chętnie pośmieję się jeszcze więcej jak coś podobnego widzieliście
#frajerzyzmlm #heheszki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JezusPapiezemPolski: Sami co jakiś czas wrzucają. Tak jak jeden geniusz, co na spotted z mojego powiatowego wrzuca co miesiąc post typu „Cześć, gdzie naprawię w Pierdziszewie akordeon?” i zawsze jest jeden komentarz z linkiem do fanpage. Normalnie jakbu co drugi mieszkaniec grał na akordeonie xd
  • Odpowiedz
@forfame: Miałem kiedyś sąsiada, co raz w tygodniu w sobotę rano wychodził nago na balkon, siadał na krześle i grał na akordeonie. Ale jak grał! To był miód dla uszu. Geniusz! Niestety zgarnęła go policja, bo gonił na nago żonę grożąc jej siekierą. I już nie wrócił. Szkoda chłopa.
  • Odpowiedz
Dostaję dużo wiadomości w wyjaśnianiu poszczególnych osób związanych z MLM.

Zmartwię was, bo to nie ma najmniejszego sensu. Jakieś mało, nic nieznaczące konta to często pogubieni ludzie, którzy dali się omamić takim Levitzkim i jego Rudej, V. Białkovej

(przerwa na ciekawostkę - Levitzki oświadczył się Rudej i wrzucił to na stories. Nie klęknął przed nią, tylko podał jak kiełbasę psu. Boss z takim ego przed nikim nie klęka ( ͡° ͜ʖ
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@owocliczi: Każda prezentacja MLM to opracowane szczegółowo pranie mózgu. Muzyka, koniecznie zdjęcia z samochodami i dużo krzyczenia, że każdy może to mieć. Byłem kiedyś na takim spotkaniu, rozwaliłem im całe spotkanie jednym pytaniem, krzyczeli o obrotach firmy jakie to wielkie miała w Polsce. Spytałem się ile było osób było w systemie, potem szybkie podliczenie i stwierdziłem głośno - z wyliczeń mi wynika, że 70% obrotów firma miała na starterach dla
  • Odpowiedz
MLM przeżywa renesens dzięki Tiktokowi, a w sieci nie ma jednoznacznych informacji, że to zwykły bullshit.


Od 8 lat nagłaśniam temat MLMowego oszustwa na tagu #mlm :D
https://wykop.pl/wpis/62451045/k---a-magia-swiat-xd-w-komentarzach-reszta-rozwojo#221174989

O Cezarym L. pierwszy raz pisałem w październiku 2021 r. Wpis był zgłaszany i usuwany przez moderację.
@renalum +208
Co to mlm?


@MyPhilosophy: @Patus_Michal_Pol: @visas: @sal-vadore:

Multi-level marketing (MLM) to fikcyjna idea wymyślona przez organizatorów piramid finansowych, żeby zamaskować oszustwo. Scam przybył do Polski z USA na początku lat 90. Każda firma reklamująca się, że działa w branży MLM jest
  • Odpowiedz