#lewactwo.


@transcendentalne_krojenie_chleba: Chodzi o ekstremalnie propagowaną równość. Piłsudski był też socjalistą, tak samo Orwell. Obaj antykomunistyczni do szpiku kości. Nie wiemy ale możemy podejrzewać co by powiedzieli na obecne równanie w postaci punktów za płeć, pochodzenie etniczne czy inne takie.

Na tym proponuję skończyć, bo nie chcę byśmy popadli w dyskusje polityczne. Obojętnie na kogo Kurt Vonnegut zrobił satyrę to jest ona warta zapoznania.
Jestem w środku dawcy przysięgi t2 i trochę przeraża mnie zjazd formy Sandersona, największą dluzyzna o jakiej pamiętam ze wszystkich książek jakie czytałem to ta


Trochę mi smutno mam nadzieję że poprawi formę. #ksiazki #fantastyka tym bardziej że seria ABS to było najlepsze co z gatunku przeczytałem i w ogóle chyba
@nostalgiczny1990: Cześć Mirki, zbieram roczniki "Fantastyki" i "Nowej Fantastyki" oraz mutacje tych czasopism. Do pełnej kolekcji brakuje mi już niewiele. Poszukuję:
"Nowa Fantastyka" - rocznik 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2016
"Fantastyka. Wydanie specjalne" - 2011, 2012, 2013, 2016
"Czas Fantastyki" - z 2005 r. nr 1, 5, 2006: 1-4, 2007: 1-4, 2008: 1-4, 2009: 1, 2, 4, 2010: 1-4, 2011: 1, 2, 4, 2012: 1, 3, 4, 2013: 1, 2,
@Narcyz_: Hobbit dzieje się na nieco ponad pół wieku przed rozpoczęciem Władcy Pierścieni i jest to najlżejsza książka w całej mitologii Tolkiena. Władca Pierścieni to już monumentalne, epickie dzieło. Dodatki do niego pozwalają lepiej poznać świat i tło do niektórych wydarzeń, a także kulturę. Sirmarillion to natomiast opowieść o dalekiej przeszłości świata - od jego stworzenia, aż do początku Władcy Pierścieni i jest dość ciężka, bo sporo imion, nazw miejsc etc.
Diuna ma tylko dobry pierwszy tom.


@LibertyPrime: pierwszy jest wybitny, reszta jest przegadana i przeintelektualizowana - taki pseudofilozoficzny bełkot, nie wiem czy w ogóle sam autor wie co miał na myśli. Niemniej jednak polecam "Mesjasza Diuny" - nawet w połowie nie tak dobry, jak pierwszy tom, ale z jednej strony stanowi znakomity, prześmiewczy epilog kultu Muad'diba i domyka historię Paula Atrydy, z drugiej - możesz czytając go przekonać się czy podejdą
#pulpit #telefony #tapeta #android #fantastyka #kosmos #startrek #novalauncher #xiaomi
Pulpit minimalistyczny za pomocą Nova Launcher Prime: chciałbym jeszcze bardziej uprościć, usunąć górny pasek, zamiast paska powiadomień:
-dodać jakiś kozacki minimalistyczny zegarek, może być w formie zaszyfrowanej typu symbole czy pierścienie, ale nie wiem nawet jak tego szukać.
-ikony czarno białe, albo jakieś inne dwukolorowe, nie chodzi mi o zamienny zestaw podstawowych ikon, bardziej o jakiś filtr zmieniający kolor istniejących, nie widzę takiej
Pobierz RabarbarDwurolexowy - #pulpit #telefony #tapeta #android #fantastyka #kosmos #startre...
źródło: comment_P6u1vzZn0c8njIULBtHfpOou2H1EbDv8.jpg
Mowa oskarżycielska w procesie odpowiedzialnych za powstanie warszawskie i członków obozu londyńskiego

Ława oskarżonych:

Tadeusz Bór-Komorowski, komendant główny Armii Krajowej

Leopold Okulicki „Niedźwiadek”, I zastępca szefa sztabu Komendy Głównej AK

Antoni Chruściel „Monter”, komendant Okręgu Warszawa AK, faktyczny dowódca powstania

Tadeusz Pełczyński, szef sztabu KG AK

Władysław Raczkiewicz, prezydent

Jan Stanisław Jankowski, delegat rządu na kraj w randze wicepremiera

Stanisław Mikołajczyk, premier

Kazimierz Sosnkowski, wódz naczelny



„Wywołanie powstania uważamy za ciężką zbrodnię
Pobierz robert5502 - Mowa oskarżycielska w procesie odpowiedzialnych za powstanie warszawskie...
źródło: comment_6YgMYIZAusJ98nugd3YIhK8N6Kjfyak8.jpg
Kilka uwag:

- siły Aliantów Wschodnich weszły do prawobrzeżnej Warszawy w połowie września, w styczniu opanowano dzielnice lewobrzeżne;
- niezależnie od woli (jej braku) J. Stalina Armia Czerwona obiektywnie nie miała możliwości niesienia pomoc Powstaniu innej, niż zrzuty z kukuruźników. Brak środków desantowych, i generalnie nieszczególna możliwość przejście zbrojnego przez Wisłę w Warszawie.
1 914 - 1 = 1 913

Tytuł: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe
Autor: Robert Wegner
Gatunek: fantastyka
★★★★★★★★★

I niech mi ktoś jeszcze raz powie, że polscy autorzy nie umieją pisać fantastyki.

Cud, miód i orzeszki. Wszystkie opowiadania świetne, aczkolwiek moim skromnym zdaniem najlepsze to z obroną przełęczy. Tytuł bodajże "Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami" czy jakoś tak. Coś fantastycznego.

Mam tylko nadzieję że dla autora to nie były to
Pobierz L.....e - 1 914 - 1 = 1 913

Tytuł: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Po...
źródło: comment_ybUS7YsYTdFvgkXPckukD8AgaLQ0nlaH.jpg
najlepsze to z obroną przełęczy


@LibertyPrime: Do dzisiaj mam dreszcze, kiedy sobie przypomnę jak ten cały druid czy szaman mówi, że słyszy pieśń cesarskich żołnierzy, z każdą chwilą coraz cichszą... Również uważam, że to było najlepsze opowiadanie z tej książki. Za kolejne tomy dopiero się wezmę. Bardzo ładnie o tej sadze opowiedział Graf Zero na swoim blogu poświęconym książkom.

Fajnie by było gdyby kiedyś to wszystko się jakoś połączyło


Chyba Niebo