Szybkie pytanie. Mam w kolumnie pewne wartości, muszę je zamienić na procenty (używam narzędzia formatuj komórki ale znak % pokazuje sie tylko przy wartościach = 0) i potem przemnożyć je przez stałą liczbę i zapisać wyniki w kolumnie obok. Jak to zrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#excel #pomocy #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, potrzebuję pomocy z VBA. Mógłby ktoś spojrzeć dlaczego nie działa mi instrukcja on error goto w tym programie? Program wyżej zrobiłam podobnie i wszystko jest ok, tylko program trochę krótszy i mniej rozbudowany. Może tylko jedna taka instrukcja może być we wszystkich programach pisanych w danym arkuszu, ale to by było bez sensu. A może nie działa deklarowanie tej zmiennej o określonej długości znaków i dlatego nie wychwytuje błędu? I przy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jainapl:

if Len(nip2)<>13 Then goto anuluj
ogólnie tak się nie pisze w normalnych językach, goto jest antywzorcem, coś jak comic sans wśród fontów - wyklęta komenda. Spróbuj przerobić to tak aby sprawdzać długość i jeśli się zgadza iść dalej w pętlach if-else.
  • Odpowiedz
Jak myślicie, czy warto nauczyć się kompleksowo #vba jeżeli siedzę od pewnego czasu w swojej wymarzonej branży finansowo-prawnej? Chciałbym rozwijać się w kierunku bardziej analitycznym. Dodam, że ostatnia moja styczność z "programowaniem" to był HTML w gimbazie.
#programowanie #excel #praca
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oruniak: podobno we #wroclaw na vba można zrobić kokosy udzielając korepetycji blisko uczelni, które tego wymagają. Dlaczego? Bo mało kto to potrafi potrafi, materiałów mało (w porównaniu do liczących się języków), a zawodowi programiści tego nie ruszają.. i biedne studentki z zadządzania szukają pomocy... za 50-100zł/h :)
  • Odpowiedz
Mam w Excelu komórkę, nazwijmy ją A1, która zaciąga mi wartość z innej komórki, np. B2.
Jak zrobić, żeby gdy w B2 jest wartość ujemna, to w A1 nie pokazywało tej wartości ujemnej, tylko pozostało 0 (zero)?
#kiciochpyta #excel #office #nieprogramowanie, ale jakbym znał te wszystkie formuły if then to bym pewnie wiedział ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki! Przerosło mnie pewne zadanie. Muszę przygotować arkusz z checkboxami w excelu. Problem polega na tym że checkboxy mają mieć kilka poziomów.Te z wyższego automatycznie powinny zamykać te z niższego. Znalazłam jakieś makro ale pozwala ono tylko na zaznaczanie jednego poziomu niżej. Z pisaniem makr w vba u mnie słabo. Pomożecie?
Obrazek poglądowy o co mi chodzi:[IMG]http://i63.tinypic.com/2q8n6og.png[/IMG]

#programowanie #vba #excel
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pracbaza #excel
Ma ktoś jakiegoś fajnego excela do liczenia diet w delegacji? WIem, że jest online w internetach ale chce potrzebuje takiego w excelu.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pomożecie?

Życie zmusza mnie do zanurkowania głębiej w #vba dla #excel. Mam podstawową wiedzę i trochę praktyki. Znam składnię i wujka googla, jakoś sobie radzę, ale chciałbym uporządkować i poszerzyć wiedzę.

Znacie jakieś dobre materiały do nauki? Jakiś może #elearning? Dobry podręcznik? Zależy mi na tym, żeby ugryźć temat od strony stricte Excela, jego obiektów i metod, struktury arkusza
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szybkie pytanko. W excelu muszę zrobić oś X dla stopni. Mam taki rozkład: 20, 15, 10, 5, 0, 5, 10, 15. Da się zrobić tak abym tych kątów "przed zerem" nie wpisywał ujemnych, ale żeby argumenty były rysowane w odpowiedniej kolejności? Wyprzedzam pytanie układ ma być prostokątny. Nie może być biegunowy.
#excel #studbaza
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

20, 15, 10, 5, 0, 5, 10, 15


@motyw: w układzie prostokątnym liczby na osi X są sortowane rosnąco, a na wykresie punktowym punkty są rysowane w kolejności, w jakiej są w tabeli, więc gdzieś tu jest błąd logiczny.
  • Odpowiedz
Mirki czy jest możliwość wstawienia pliku .pdf do excela? Np wstawiam w danej komórce aby tam sobie siedział ten pliczek i w każdym momencie mogę go odpalić... #excel
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach