Czy w tabeli przestawnej w podsumowaniu częściowym można zmienić zwykłą średnią w taki sposób abym mógł wstawić formułę do obliczenia średniej ważonej?

#excel
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jakiej funkcji powinienem użyć jesli chce sprawdzić czy komórka A1 ma wartość "a" lub "b"
Próbowałem poprzez
=A1=lub("a";"b") ale to jest źle
#excel
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,
Nakierujcie mnie jak zrobić takie coś w Excelu.
Jeżeli komórka spełnia jeden z kilku warunków (konkretny tekst) to inna komórka musi zwrócić konkretny tekst. Dzięki!
#excel #office
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

COUNTIF to zrobić, tylko nie wyświetla mi mojego konkretnego tekstu


@Brydzo: bo nie do tego countif sluzy...

proste jezeli:
=IF(warunek; wartosc gdy prawda; wartosc
  • Odpowiedz
Mireczki, prośba o pomoc w napisaniu formuły w #excel. Potrzebuję, aby do komórki wyrzucało najpóźniejszą godzinę zakończenia pracy, na podstawie odczytu z 2 innych komórek.

#office
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda #inwestycje #excel #informatyka znacie jakieś fajne programy lub formuły do wyliczeń w excelu cen akcji i innych instrumentów finansowych tak by funkcjonalność była bardzo rozbudowana m. in bym podał kwotę inwestycji, stopę zwrotu która mnie interesuje, bym mógł wybrać jakie rynki mnie interesują, jakie akcje chce mieć w portfelu min/maks ilość itp. tak bym znał prowizje, podatek dochodowy itp. By program sam też
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakis czas temu bylo o dostosowywaniu wstazek, a dzis bedzie o danych. Inspiracja przyszla z pytan na tagu, ale tez czesto spotykanych problemow ludzi, z ktorymi pracuje/pracowalem.

Problem, jaki czesto sie pojawia, to niepoprawne podejscie do tego czym jest Excel i czym sa dane: wiele osob wciaz nie mysli o przyszlosci i ich przetwarzaniu, a jedynie o ich zbieraniu i "zeby ladnie wygladalo". Ale przeciez dane zbieramy, by je przetwarzac i na
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@taju: jak mówi powiedzenie: mądrego warto posłuchać (w tym wypadku poczytać).
Jednej rzeczy mi tu zdecydowanie brakuje: nazwane zakresy. Warto się nauczyć z nich korzystać i używać jak najczęściej. Jeśli w formule jest StawkaVat zamiast adresu jakiejś komórki, to znacznie łatwiej się taką formułę czyta.
W następnym kroku warto się nauczyć jak tworzyć dynamiczne nazwane zakresy.
  • Odpowiedz
"*" działa też do komórek?

Działa tak samo jak dla wartości, tylko trzeba te gwiazdki dokleić do komórki "*" & E2 & "*"
Jadę autem teraz i nie mam jak sprawdzić.


@LucaJune: mam nadzieję, że nie jako kierowca :D
  • Odpowiedz
już dojechałem. Faktycznie to działa. Ale jak się okazuje nie rozwiązuje mojego problemu, bo nie przemyślałem wszystkiego, że się zaciąga podwójnie.


@LucaJune: nie wiem co się zaciąga podwójnie, jak mówiłem wcześniej przykład jest bardzo ubogi

a masz jakieś rozwiązanie, żebym wiedział ile z danej faktury pozostało do
  • Odpowiedz
  • 0
Jaka funkcja sprawdza czy w komórka zawiera określony tekst?
Przyklad: poszukiwane słowo "charlie"
Pierwsza komórka
[Alfa bravo charlie] -> "prawda"
Druga komórka
[Delta echo yankee] -> "fałsz"
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LucaJune: Może mieć wpływ na sposób działania.
Nie napisałeś co to za NAS. RAID może być sprzętowy, programowy(np. dm-raid) lub na systemie plików (np. ZFS, btrfs).
W tym przypadku sądzę że TestDisk nie zadziała. Nie wiem jak z innym rozwiązaniem.
Ważne jest co można zrobić na NASie, bo z poziomu komputera przyłączonego do NASa możesz nic nie zdziałać (nie wiem jak w przypadku iSCSI).
  • Odpowiedz
@tomasz_kogut pytanie. Kupiłeś oficjalnie przez stronę MS czy w sklepach, np. na morele jest sporo tańsze niż oficjalnie, ale tutaj jest informacja, że można office zainstalować maks na 5 komputerach pomimo że może go mieć do 6 użytkowników. Czy u Ciebie też tak jest czy każdy z 6 użytkowników może u siebie mieć zainstalowanego office'a i aktywnego?
  • Odpowiedz
@mcichy10: Wydaje mi się, że nie ma chyba znaczenia gdzie się kupi. I tak i tak to jest pakiet MS 365 Family. :) Ja na najbliższy rok kupiłem kod aktywacyjny na Allegro. Każdy z sześciu użytkowników z rodziny może zainstalować i aktywować Office 365 na pięciu komputerach (swoim kontem MS).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak w excel mam np. dodane komentarze dla komórki A1 w różnych arkiszach, i tych komentarzach są dane które chciałbym teraz zliczyć to muszę je kopiować do normalnych komórek czy jest jakaś funkcja która wyciągnie mi zawartość komentarzy do jakiejś innej komórki?
#excel #office #pytanie #microsoft #windows10
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brak_nicku: true. natomiast ja juz nie wnikam, do czego mu to potrzebnne, ani jak bedzie uzywac; kiedys wnikalem, ale przestalem - przez wykop i tag excel, przez wlasne doswiadczenia oraz niektore odpowiedzi pytajacych (lub innyych dziwnych ludzi) na... Twoje komentarze xD. tak, tak, wlasnie Twoje :)
zadal pytanie:

czy jest jakaś funkcja która wyciągnie mi zawartość komentarzy do jakiejś innej komórki?

dostal najprostsza mozliwa odpowiedz, bez wnikania co ma w
  • Odpowiedz
  • 0
#excel W jaki sposób zrobić poprawnie vlookup z tabeli przestawnej do innej zakładki? Podobno lepszy jest getpivotdata ale kompletnie nie rozumiem tej formuły.

W tabeli przestawnej mam pogrupowanych klientów i jedna wartość dla klienta. W drugiej zakładce mam klientów niepogrupowanych i potrzebuję do nich zaciągnąć wartość z tabeli przestawnej.

Np. tabela przestawna
Klient Wartość
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki znające się na #excel u. Czy jest funkcja, która od razu da mi podgląd ile dana wartość w jakimś zbiorze jest procentowo większa/mniejsza od średniej z pozostałych? Czy muszę ręcznie wklepać wzór? np. =((a-(b+c+d+e)/4)/a)*100%
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem, co to jest PowerQuery ani Unpivot. Do tej pory korzystałem ze standardowych formuł, gdzie pisze się znak "=" i różne kombinacje formuł.


@Wykopaliskasz: to najwyższy czas się zapoznać, będzie pan zadowolony ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Mirki takie pytanie z działu #excel, w wersji googlowej

Czy jest opcja zrobić coś takiego?
- tworzy się arkusz excela online, gdzie w wierszach wpisuje się pracowników, w kolumnach kolejne daty,
- w poszczególnej komórce na koniec dnia każdy z tych pracowników (9-11osób) wpisują w kilku słowach, skrótowo co robili danego dnia
- każdy kto wpisuje, nie widzi co wpisywali inni, ale OP widzi wszystko
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcel_pijak: lepiej google forms uzyc i w arkuszu zbierac wyniki.

Ewentualnie kazdemu dac swoj skoroszyt, a do zbiorczego (dla szefa) pobierac z nich dane za pomoca importrange.
  • Odpowiedz
jaki polecicie kurs #excel na #udemy dla średniozaawansowanych, tj. znam wszystkie formułki typu vlookup, sumifs, index match, if, i inne conditional formattingi
potrafię robić dosyć długie i złożone formuły, ale chcialbym pójść bardziej w kierunku makr i generalnie automatyzacji rzeczy
co polecicie? wolę udemy od youtube, bo jak już zapłacę to jestem bardziej zdyscyplinowany w robieniu kursu regularnie
powodzenia - jaki polecicie kurs #excel na #udemy dla średniozaawansowanych, tj. znam...

źródło: comment_1613387724NOM0MKrk36uDuY3Rvjyp2C.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamilek98PL: uczą tego samego, ale jedne kursy są lepsze, inne gorsze, dlatego chciałem zasięgnąć opinii wykopków xD w ten sposób można odpowiedzieć na każde pytanie, np. chcę kupić auto do 20k, a mirki mie mówią że bierz dowolny bo wszystkie robią to samo xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam Excel z fakturami wystawianiu przez podwykonawców od ok. roku. Chciałbym szybko i sprawnie sprawdzić średni koszt każdego z nich (ok. 300 różnych firm), a nie chciałbym robić tego na piechotę. Poratuje ktoś jakimś protipem jak można to w miarę szybko ogarnąć?

#excel #pytaniedoeksperta #pracbaza #statystyka
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#excel
Czemu jak utworze pole obliczeniowe w tabeli przestawnej, to mimo ustawienia aby podsumowanie tego pola pokazywało jako liczbę albo średnią, to nadal pokazuje jako sumę?

Jakiś błąd excela, czy stoi za tym jakąś logika?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach