wpisy
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Android
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@patrickwro: nie jest przetłumaczone. Czemu niby wstyd? Ja gram na spolszczeniu i nie mam z tym problemu
- 6
#eu4
Dobra, chyba mam dość tej gry na jakiś czas. Ottośmiecie potrzebują w k---e wielkiego nerfa, bo to już nie jest nawet śmieszne. Jedyna ich militarna idea to Quantity i nadal są lepsi jakościowo kiedy mam Rosją Defa + Quality i to tego zmodowanego Defa. W dodatku AI przechodzi sobie przez forty jakby nigdy nic, o nieskończonym manpowerze to w sumie nawet szkoda gadać. Niech im jeszcze n--------ą więcej pipsów,
Dobra, chyba mam dość tej gry na jakiś czas. Ottośmiecie potrzebują w k---e wielkiego nerfa, bo to już nie jest nawet śmieszne. Jedyna ich militarna idea to Quantity i nadal są lepsi jakościowo kiedy mam Rosją Defa + Quality i to tego zmodowanego Defa. W dodatku AI przechodzi sobie przez forty jakby nigdy nic, o nieskończonym manpowerze to w sumie nawet szkoda gadać. Niech im jeszcze n--------ą więcej pipsów,
- 1
Wytłumaczy mi to ktoś? Zaatakowała mnie koalicja, a Ottomani staneli po mojej stronie. Nie mamy sojuszu, nie dają mi gwarancji, relacje -200, inna wiara
#eu4
#eu4
źródło: comment_oM5zPtruoAIHwVcE3qCwtOCGcbIx6XqS.jpg
PobierzJako już Prusy (z Brand.) przegrałem wojnę o sukcesję religijną w hre i co ja mam teraz ze sobą począć? Te cholerne poparcie w hre dawało mi naprawdę sporo motywacji a w tym momencie trochę smutno. Da się jakoś przewrót wykonać w hre znowu czy nie da rady?
#eu4
#eu4
@Croudflup: Napadnij Polskę i się wyżyj, to tak doraźnie.
konto usunięte via Android
- 0
@Croudflup Potem nie będzie czasu. Wrzuć mapkę
@Ragnarokk: mi się zawsze w takich sytuacjach gra zawiesza, nie rozumiem tego fenomenu. :/
- 3
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Khaine:
Efekt jest taki, a jestem zapuszczony w diptechach i na obniżonym przez to trade efficiency. Nawet się nie zacząłem z tym handlem rozkręcać.
Efekt jest taki, a jestem zapuszczony w diptechach i na obniżonym przez to trade efficiency. Nawet się nie zacząłem z tym handlem rozkręcać.
źródło: comment_XDbsuMqyMkeKYi30DAzFDdqSClxzKrbd.jpg
PobierzTaki tam easteregg z MEIOU&Taxes <3
#eu4
#eu4
źródło: comment_QVBn7AqMJvzScYDPXyqQkEW1Kv9l3dwE.jpg
PobierzEeee, już 2.0 jest?
- 1
#eu4 Janissary decadence mi wpadło. Mogę wybrać opcję "disband" ale jeśli przeczekam i zasiądzie władca z współczynnikiem 5 to rozumiem że bonusy wrócą?
@Akwer: niestety nie ma innej możliwości. Tak jakby przez szereg kiepskich władców janczarzy zepsuli się tak bardzo, że nawet największy kozak-władca ich już nie ogarnie, skutkiem czego trzeba rozwiązać całą formację
https://www.reddit.com/r/eu4/comments/3p3mf1/how_do_i_get_rid_of_janissary_decadence/
https://www.reddit.com/r/eu4/comments/3p3mf1/how_do_i_get_rid_of_janissary_decadence/
Unfortunately the only way to remove the modifier is to disband the Janissaries. I feel your pain; in my latest Ottomans game I had to disband at about 1550 due to a pair of terrible rulers.
@Akwer:
Tak, to jest z najnowszego dodatku. Nigdy nie pamiętam co było patchem, co DLC :)
Tak, to jest z najnowszego dodatku. Nigdy nie pamiętam co było patchem, co DLC :)
Europkowe świry. Jaki skład powinny mieć wojska Ottomanów ok roku 1720-1820?
#eu4
#eu4
@bartula123 Reinke, Kadlec, H. Koch (31. Hristov), Kuka, Marschall, Ratinho (75. Reich), Roos, Schjönberg, Schäfer, Sforza, M. Wagner. I jeszcze Ballack
@Pituch: to ja bym prędzej el dorado wziął, lub conquest. Dają coś, w co warto się bawić, a Mare Nostrum dodaje Ci powszechnie znienawidzony wynajem armii. ;)
powszechnie znienawidzony wynajem armii.
@twisterro: i zbugowany. wystarczy doslac na miesiac dotacje dla takiego panstwa ktore ze wzgledow finansowych nie chce przyjac twoich najemnikow i masz pieniadze z worka bez dna
Jak myślicie, zdążę cofnąć bieg historii? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sojusz z:
- Ruskimi,
- Węgrami,
- Austrią,
- Hiszpanią
Sojusz z:
- Ruskimi,
- Węgrami,
- Austrią,
- Hiszpanią
źródło: comment_4FPwQxNZVmmT4MbdtNA8lFIkPmHlJG5z.jpg
PobierzTen uczuć, gdy kolonializm narodził się na północy Anglii i żodyn kraj nie może przejąć instytucji :v. Trochę jak IRL. Anglicy też prawie wszystko mieli pierwsi.
#eu4
#eu4
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Ponury_Kombajn: Anglia zakładała sobie pierwsze kolonie gdy Hiszpania i Portugalia miały całe imperia kolonialne.
#eu4
to jest kompletna edycja 4? i czy to jest dobra cena za taką paczke? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://cdp.pl/europa-universalis-iv-collection-pc.html
to jest kompletna edycja 4? i czy to jest dobra cena za taką paczke? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://cdp.pl/europa-universalis-iv-collection-pc.html
@kubakabana: nie jest to kompletna edycja, trzeba do tego dlc dokupić
Gra + 3 duze dlc + kilka mniejszych dlc z ecentami + kilka tekstur. Generalnie pierwsze dlc ok 10 zl sztuka gra 15 złotych. Czym dalej tym drozej cena srednia bym powiedzial.
- 2
#eu4
Pierwsze wstępne testy moda i jego modyfikatorów wskazują póki co, że generalnie modyfikatory -10% dmg z Defensive raczej nie są OP. Leader pipsy wciąż są ważniejsze, 10% strat mniej generalnie nie ratuje sprawy, pomaga jedynie nieco na manpower (który w 70% i tak tracimy na attrition a nie w bitwach). Pytanie co się dzieje jak się uzbiera i pipsy, i bony +10% dmg i bony -10% dmg. Ale do
Pierwsze wstępne testy moda i jego modyfikatorów wskazują póki co, że generalnie modyfikatory -10% dmg z Defensive raczej nie są OP. Leader pipsy wciąż są ważniejsze, 10% strat mniej generalnie nie ratuje sprawy, pomaga jedynie nieco na manpower (który w 70% i tak tracimy na attrition a nie w bitwach). Pytanie co się dzieje jak się uzbiera i pipsy, i bony +10% dmg i bony -10% dmg. Ale do
- 2
- 2
@patrickwro: Moskale maj fejworit ( ͡° ͜ʖ ͡°) Blobbuje się i miażdży wszystkie robale. Poza tym, jako kraj bez boostów do siły wojska są dobrzy do testowania moich modów.
- 5
Chyba jestem dziwny, próbuje zagrać innymi nacjami niż Polską. Ni huhu, nie mam sił, ale na kolejną partyjkę Rzepą to mam zawsze ochotę xD
#eu4
#eu4
- 3
#eu4
Ktoś chętny s--------ć sobie święta i potestować szajs, który pozmieniałem w grupach idei? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Zmienione jest wszystko podobnie jak tutaj, przy czym nie da się raczej bez dostępu do bebechów dodać modyfikatora AT dla fortów, więc nerfnąłem tylko trochę base gain dla Defa, bo ma w zamian inne rzeczy. Nerfnięty też jest reinforcement rate z Defa, ale za to dodany jest do Expansion a nie
Ktoś chętny s--------ć sobie święta i potestować szajs, który pozmieniałem w grupach idei? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Zmienione jest wszystko podobnie jak tutaj, przy czym nie da się raczej bez dostępu do bebechów dodać modyfikatora AT dla fortów, więc nerfnąłem tylko trochę base gain dla Defa, bo ma w zamian inne rzeczy. Nerfnięty też jest reinforcement rate z Defa, ale za to dodany jest do Expansion a nie
Mireczki, krótka piłka:
Szukam laptoka, który:
a) jest kobajnem mutimedialnym: 15,6 cala, tak myślę i7 4 rdzeniowa, 16gb ram minimum, karta na poziomie gtx 970/1060 wersji 6 giba, SSD 256-512 (raczej double pci.e) giba bez HDD, BEZ throttlingu!, dużo gniazd w tym dp
Zastosowaniem będą oczywiście świeżutkie gierki (1440p), programowanie, stawianie serwerów testowych, wirtualne maszyny i specjalistyczne programy. Generalnie poza kilkoma programami to overkill, ale lapek miałby wytrzymać 3-5 lat (oczywiście nie mówię o grach).
Szukam laptoka, który:
a) jest kobajnem mutimedialnym: 15,6 cala, tak myślę i7 4 rdzeniowa, 16gb ram minimum, karta na poziomie gtx 970/1060 wersji 6 giba, SSD 256-512 (raczej double pci.e) giba bez HDD, BEZ throttlingu!, dużo gniazd w tym dp
Zastosowaniem będą oczywiście świeżutkie gierki (1440p), programowanie, stawianie serwerów testowych, wirtualne maszyny i specjalistyczne programy. Generalnie poza kilkoma programami to overkill, ale lapek miałby wytrzymać 3-5 lat (oczywiście nie mówię o grach).
- 0
Zastosowaniem będą oczywiście świeżutkie gierki (1440p)
@Prawdziwy_Polak: nie mniej niż 1060 6GB a najlepiej 1070 ...
- 0
@Prawdziwy_Polak: ASUS R558UQ / Lenovo Ideapad 510-15 / Dell Vostro 3568 - do pkt b - popatrz konfiguracje (sa bez dedykowanych GPU)























Jako Bizancjum mam wschodnie jednostki, niby limity do kawalerii luzniejsze. Tech okolice 20-22. Nawet bonus od kozakow mam, z Bezarabii. Do tego quality, offensive, defensive.
I co? I gowno. Kawalerii dawac po 2, max 4 na flanke, nie wiecej. Nie warto. Nie widac efektu, a nawet piechoty brakuje. Faza shock nie nadrabia tego co fire wyrznie.
AI i tak robi stacki bez koni juz, podpatrzylem.
Robie tak - przynajmniej nie odstaje
Do tego jak testowałem to robiąc 14/8/x albo i 14/10/x nieraz nie miałem kary bo wtedy kawaleria tez jest na linii i dostaje w------l.
Kawaleria 2.0/1.5
Artyleria 0.6-0.8
Fakt że armia konna porusza się tak szybko jak artyleria jest żartem. Armia konna faktycznie miałaby sens do obrony. Limity to odrębny problem.
@peszmerd: Zacznijmy od tak kosmetycznego problemu że stack artylerii wynosi 1000. Nie znam armii która wystawiła tyle armat. Nie, nie uznaje tłumaczenia że to pewnie cała obsługa armat.