Odwieczne pytanie, jak dobrac wojo.
Jako Bizancjum mam wschodnie jednostki, niby limity do kawalerii luzniejsze. Tech okolice 20-22. Nawet bonus od kozakow mam, z Bezarabii. Do tego quality, offensive, defensive.
I co? I gowno. Kawalerii dawac po 2, max 4 na flanke, nie wiecej. Nie warto. Nie widac efektu, a nawet piechoty brakuje. Faza shock nie nadrabia tego co fire wyrznie.
AI i tak robi stacki bez koni juz, podpatrzylem.

Robie tak - przynajmniej nie odstaje
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: Kłócisz się z faktami a są takie że robiąc kawaleryjskie stacki PLC masz mocniejszą armie niż mieszaną.
Do tego jak testowałem to robiąc 14/8/x albo i 14/10/x nieraz nie miałem kary bo wtedy kawaleria tez jest na linii i dostaje w------l.
  • Odpowiedz
@Khaine: Ja to generalnie bym zmienił podstawową rzecz. Szybkość poruszania się. Piechota 1.0
Kawaleria 2.0/1.5
Artyleria 0.6-0.8
Fakt że armia konna porusza się tak szybko jak artyleria jest żartem. Armia konna faktycznie miałaby sens do obrony. Limity to odrębny problem.
@peszmerd: Zacznijmy od tak kosmetycznego problemu że stack artylerii wynosi 1000. Nie znam armii która wystawiła tyle armat. Nie, nie uznaje tłumaczenia że to pewnie cała obsługa armat.
  • Odpowiedz
#eu4

Dobra, chyba mam dość tej gry na jakiś czas. Ottośmiecie potrzebują w k---e wielkiego nerfa, bo to już nie jest nawet śmieszne. Jedyna ich militarna idea to Quantity i nadal są lepsi jakościowo kiedy mam Rosją Defa + Quality i to tego zmodowanego Defa. W dodatku AI przechodzi sobie przez forty jakby nigdy nic, o nieskończonym manpowerze to w sumie nawet szkoda gadać. Niech im jeszcze n--------ą więcej pipsów,
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jako już Prusy (z Brand.) przegrałem wojnę o sukcesję religijną w hre i co ja mam teraz ze sobą począć? Te cholerne poparcie w hre dawało mi naprawdę sporo motywacji a w tym momencie trochę smutno. Da się jakoś przewrót wykonać w hre znowu czy nie da rady?
#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 Janissary decadence mi wpadło. Mogę wybrać opcję "disband" ale jeśli przeczekam i zasiądzie władca z współczynnikiem 5 to rozumiem że bonusy wrócą?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Akwer: niestety nie ma innej możliwości. Tak jakby przez szereg kiepskich władców janczarzy zepsuli się tak bardzo, że nawet największy kozak-władca ich już nie ogarnie, skutkiem czego trzeba rozwiązać całą formację

https://www.reddit.com/r/eu4/comments/3p3mf1/how_do_i_get_rid_of_janissary_decadence/

Unfortunately the only way to remove the modifier is to disband the Janissaries. I feel your pain; in my latest Ottomans game I had to disband at about 1550 due to a pair of terrible rulers.
  • Odpowiedz
powszechnie znienawidzony wynajem armii.


@twisterro: i zbugowany. wystarczy doslac na miesiac dotacje dla takiego panstwa ktore ze wzgledow finansowych nie chce przyjac twoich najemnikow i masz pieniadze z worka bez dna
  • Odpowiedz
Ten uczuć, gdy kolonializm narodził się na północy Anglii i żodyn kraj nie może przejąć instytucji :v. Trochę jak IRL. Anglicy też prawie wszystko mieli pierwsi.
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gra + 3 duze dlc + kilka mniejszych dlc z ecentami + kilka tekstur. Generalnie pierwsze dlc ok 10 zl sztuka gra 15 złotych. Czym dalej tym drozej cena srednia bym powiedzial.
  • Odpowiedz
#eu4

Pierwsze wstępne testy moda i jego modyfikatorów wskazują póki co, że generalnie modyfikatory -10% dmg z Defensive raczej nie są OP. Leader pipsy wciąż są ważniejsze, 10% strat mniej generalnie nie ratuje sprawy, pomaga jedynie nieco na manpower (który w 70% i tak tracimy na attrition a nie w bitwach). Pytanie co się dzieje jak się uzbiera i pipsy, i bony +10% dmg i bony -10% dmg. Ale do
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@patrickwro: Moskale maj fejworit ( ͡° ͜ʖ ͡°) Blobbuje się i miażdży wszystkie robale. Poza tym, jako kraj bez boostów do siły wojska są dobrzy do testowania moich modów.
  • Odpowiedz
Chyba jestem dziwny, próbuje zagrać innymi nacjami niż Polską. Ni huhu, nie mam sił, ale na kolejną partyjkę Rzepą to mam zawsze ochotę xD
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch: Nigdy nie zakończyłem kampanii Rzepą. Najdłużej grałem do 1600 coś. Zwyczajnie mnie nudzi gra Polską. Wolę ją zjadać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
#eu4

Ktoś chętny s--------ć sobie święta i potestować szajs, który pozmieniałem w grupach idei? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zmienione jest wszystko podobnie jak tutaj, przy czym nie da się raczej bez dostępu do bebechów dodać modyfikatora AT dla fortów, więc nerfnąłem tylko trochę base gain dla Defa, bo ma w zamian inne rzeczy. Nerfnięty też jest reinforcement rate z Defa, ale za to dodany jest do Expansion a nie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Markizek: No masz wyżej. Ja zacząłem od nowa ruskimi i zobaczę jak się sprawdzają te modyfikatory. Np. czy Defensive nie jest teraz OP z tymi reduktorami.
  • Odpowiedz
Mireczki, krótka piłka:
Szukam laptoka, który:
a) jest kobajnem mutimedialnym: 15,6 cala, tak myślę i7 4 rdzeniowa, 16gb ram minimum, karta na poziomie gtx 970/1060 wersji 6 giba, SSD 256-512 (raczej double pci.e) giba bez HDD, BEZ throttlingu!, dużo gniazd w tym dp

Zastosowaniem będą oczywiście świeżutkie gierki (1440p), programowanie, stawianie serwerów testowych, wirtualne maszyny i specjalistyczne programy. Generalnie poza kilkoma programami to overkill, ale lapek miałby wytrzymać 3-5 lat (oczywiście nie mówię o grach).
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach